בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מגדל השתלמות עוקב מדד S&P 500

מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 14668

השתלמות עוקב מדד S&P 500 רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מגדל השתלמות עוקב מדד S&P 500?

בקצרה: מגדל השתלמות עוקב מדד S&P 500 הוא מסלול מנייתי: כ-100% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-100% לשווקים בחו"ל וכ-99% למטבע זר. המסלול מנהל 3.6 מיליארד ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל.
99.6%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 99.9% באוגוסט 2026 (+0.2 נק')גבוה מ-87% מסלולי ההשתלמות
99.6%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 99.9% באוגוסט 2026 (+0.2 נק')גבוה מ-83% מסלולי ההשתלמות
3.6 מיליארד ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 3.8 מיליארד ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-79% מסלולי ההשתלמות
עוד נתונים
99.3%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 99.5% באוגוסט 2026 (+0.2 נק')
99.6%נכסים סחיריםלא סחיר 0.4%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.50%
מהיתרה, בשנה
נמוך מ-86% מסלולי ההשתלמות
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
5.7%
ממוצע שנתי, 3 שנים
11.4%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי השתלמות ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 3.6 מיליארד ₪ ב־78 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.4% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מזומנים50.1%
מניות50.0%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 49.6% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 99.6%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מזומנים50.1%1.8 מיליארד ₪
מניות50.0%1.8 מיליארד ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות0.0%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות50.0%
סך המניות שנקנו בפועל50.0%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)99.6%

50.0% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 49.6%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 99.6%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

99.6% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 52%
חו"ל 48%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 48.2% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

99.3% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
דולר אמריקאי58.8%
שקל40.8%
אירו0.0%

58.8% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
בנק דיסקונט לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים19.56%709.9 מיליון ₪
SOURCE S&P 500 UCITS ETFקרנות סל17.46%633.7 מיליון ₪
ISHARES S&P500 SWAP UCITSקרנות סל14.80%537.0 מיליון ₪
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים13.54%491.5 מיליון ₪
X S@P 500 SWAP 1Dקרנות סל8.54%310.1 מיליון ₪
AM S&P 500 II ETF ACCקרנות סל7.87%285.6 מיליון ₪
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים6.38%231.5 מיליון ₪
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים4.17%151.4 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (78) ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למגדל השתלמות עוקב מדד S&P 500
מגדל השתלמות עוקב מדד S&P 500 (המסלול הזה)מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.50%11.4%99.6%3.6 מיליארד ₪
הפניקס השתלמות עוקב מדד S&P500הפניקס פנסיה וגמל0.57%11.4%99.5%9.8 מיליארד ₪השוואה ←
הראל השתלמות - עוקב מדד S&P 500הראל פנסיה וגמל0.50%11.2%99.5%7.4 מיליארד ₪השוואה ←
כלל השתלמות עוקב מדד S&P 500כלל פנסיה וגמל0.48%11.2%100.0%4.4 מיליארד ₪השוואה ←
מיטב השתלמות עוקב מדד S&P500מיטב גמל ופנסיה0.54%11.7%99.3%3.4 מיליארד ₪השוואה ←
מנורה מבטחים השתלמות עוקב מדד S&P500מנורה מבטחים פנסיה וגמל0.49%11.3%99.1%2.8 מיליארד ₪השוואה ←
מור השתלמות -עוקב מדד S&P 500מור גמל ופנסיה0.70%11.4%100.4%2.1 מיליארד ₪השוואה ←
אנליסט השתלמות עוקב מדד S&P500אנליסט קופות גמל0.62%11.1%100.4%1.5 מיליארד ₪השוואה ←
אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדד S&P 500אלטשולר שחם גמל ופנסיה0.66%—100.1%1.0 מיליארד ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במגדל השתלמות עוקב מדד S&P 500?

כ-100% מהכסף במגדל השתלמות עוקב מדד S&P 500 חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 50% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף במגדל השתלמות עוקב מדד S&P 500 מושקע בחו"ל?

כ-100% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-99% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של מגדל השתלמות עוקב מדד S&P 500?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.50% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 5.7%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 11.4%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
14668
סוג מוצר
השתלמות
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.