בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מור פנסיה כללית למקבלי קצבה - עוקב מדדים

מור גמל ופנסיה · קרן פנסיה · מספר אוצר 15274

פנסיה כללית מסלול קצבה (בתשלום) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מור פנסיה כללית למקבלי קצבה - עוקב מדדים?

בקצרה: מור פנסיה כללית למקבלי קצבה - עוקב מדדים הוא מסלול סולידי ברובו: כ-21% מהכסף חשוף למניות, כ-13% לשווקים בחו"ל וכ-13% למטבע זר. כ-65% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 680 אלף ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מור גמל ופנסיה.
20.6%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 24.8% באוגוסט 2026 (+4.2 נק')נמוך מ-77% מסלולי הפנסיה הכללית
13.2%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 14.9% באוגוסט 2026 (+1.6 נק')נמוך מ-80% מסלולי הפנסיה הכללית
680 אלף ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 2 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-97% מסלולי הפנסיה הכללית
עוד נתונים
13.2%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 14.9% באוגוסט 2026 (+1.6 נק')
99.9%נכסים סחיריםלא סחיר 0.1%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.18%
מהיתרה, בשנה · 1.07% מההפקדות
גבוה מ-61% מסלולי הפנסיה הכללית
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
4.0%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה כללית ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 680 אלף ₪ ב־18 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.1% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח65.5%
מניות21.2%
מזומנים13.3%
אחר0.1%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח65.5%445 אלף ₪
מניות21.2%144 אלף ₪
מזומנים13.3%90 אלף ₪
אחר0.1%379 ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות0.0%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות21.2%
סך המניות שנקנו בפועל21.2%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)20.6%

המניות שנקנו בפועל (21.2%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (20.6%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

13.2% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 100%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 0.0% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

13.2% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל100.0%

0.0% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
הרל.תלבונד שקליקרנות סל13.94%95 אלף ₪
בנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים13.31%90 אלף ₪
MSCIWORLD.קסםקרנות סל10.00%68 אלף ₪
IBI.תלגוב-שקליקרנות נאמנות9.09%62 אלף ₪
הרל.תל גוב כלליקרנות נאמנות8.45%57 אלף ₪
MTF.תל גוב כלליקרנות סל8.37%57 אלף ₪
תכ.כשתא125קרנות סל7.98%54 אלף ₪
IBI.תלבונד 60צדקרנות סל7.17%49 אלף ₪

כל האחזקות במסלול (18) ←

רכיב החוב — 65.5% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
—
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
— שנים
דירוג ממוצע
—

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ללא דירוג100.0%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למור פנסיה כללית למקבלי קצבה - עוקב מדדים
מור פנסיה כללית למקבלי קצבה - עוקב מדדים (המסלול הזה)מור גמל ופנסיה0.18%—20.6%680 אלף ₪
מנורה מבטחים משלימה - בסיסי למקבלי קצבהמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.26%8.2%18.0%965 מיליון ₪השוואה ←
כלל פנסיה משלימה בסיס למקבלי קצבהכלל פנסיה וגמל0.19%11.2%35.1%705 מיליון ₪השוואה ←
מגדל מקפת משלימה בסיסי למקבלי קצבהמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.18%9.0%27.4%564 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס פנסיה משלימה מסלול בסיסי למקבלי קצבההפניקס פנסיה וגמל0.13%7.0%15.2%460 מיליון ₪השוואה ←
הראל פנסיה כללית בסיסי למקבלי קצבההראל פנסיה וגמל0.15%10.3%26.4%394 מיליון ₪השוואה ←
מיטב פנסיה כללית בסיסי למקבלי קצבהמיטב גמל ופנסיה0.14%10.8%32.9%208 מיליון ₪השוואה ←
כלל פנסיה משלימה למקבלי קצבה קיימיםכלל פנסיה וגמל0.19%2.8%0.0%131 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם פנסיה כללית בסיסי למקבלי קצבהאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.18%5.2%31.7%124 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במור פנסיה כללית למקבלי קצבה - עוקב מדדים?

כ-21% מהכסף במור פנסיה כללית למקבלי קצבה - עוקב מדדים חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף במור פנסיה כללית למקבלי קצבה - עוקב מדדים מושקע בחו"ל?

כ-13% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-13% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של מור פנסיה כללית למקבלי קצבה - עוקב מדדים?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.18% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 4.0%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
15274
סוג מוצר
פנסיה כללית
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.