בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

כלל פנסיה משלימה בסיס למקבלי קצבה

כלל פנסיה וגמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 12251

פנסיה כללית מסלול קצבה (בתשלום) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע כלל פנסיה משלימה בסיס למקבלי קצבה?

בקצרה: כלל פנסיה משלימה בסיס למקבלי קצבה הוא מסלול משולב עם משקל בינוני למניות: כ-35% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-32% לשווקים בחו"ל וכ-18% למטבע זר. כ-52% מושקע באג"ח. כ-21% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 705.1 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של כלל פנסיה וגמל.
35.1%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 33.5% באוגוסט 2026 (-1.6 נק')נמוך מ-62% מסלולי הפנסיה הכללית
32.5%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 33.8% באוגוסט 2026 (+1.3 נק')נמוך מ-65% מסלולי הפנסיה הכללית
705 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 735 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-79% מסלולי הפנסיה הכללית
עוד נתונים
17.9%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 18.5% באוגוסט 2026 (+0.7 נק')
3.36%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 96% מרכיב החוב78.8%נכסים סחיריםלא סחיר 21.2%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.19%
מהיתרה, בשנה · 1.04% מההפקדות
גבוה מ-86% מסלולי הפנסיה הכללית
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
7.0%
ממוצע שנתי, 3 שנים
11.2%
ממוצע שנתי, 5 שנים
6.6%

תנודתיות (סטיית תקן) 5.5% · מדד שארפ 0.95.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה כללית ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 705.1 מיליון ₪ ב־1,990 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 21.2% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח52.4%
מניות26.7%
אחר9.2%
השקעות אלטרנטיביות5.0%
מזומנים4.2%
מוצרים מובנים1.1%
נגזרים0.9%
אחר0.6%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 8.4% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 35.1%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח52.4%369.7 מיליון ₪
מניות26.7%188.0 מיליון ₪
אחר9.2%64.6 מיליון ₪
השקעות אלטרנטיביות5.0%35.1 מיליון ₪
מזומנים4.2%29.8 מיליון ₪
מוצרים מובנים1.1%7.5 מיליון ₪
נגזרים0.9%6.4 מיליון ₪
קרנות מטבע0.6%4.0 מיליון ₪
סחורות<0.05%139 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות15.8%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות10.9%
סך המניות שנקנו בפועל26.7%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)35.1%

26.7% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 8.4%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 35.1%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

32.5% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 73%
חו"ל 27%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 26.7% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

17.9% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל71.5%
דולר אמריקאי24.1%
אירו2.2%
ליש"ט0.7%
ין יפני0.5%
אחר0.1%

לפני גידור, 27.6% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים2.4%
מוליכים למחצה2.0%
אנרגיה מתחדשת1.7%
נדל"ן מניב בישראל1.3%
ביטחוניות0.9%
פארמה0.8%
ביטוח0.8%
בנייה0.7%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
חייבים זכאים תפעולינכסים אחרים9.16%64.6 מיליון ₪
ממשל צמודה 0527אג"ח ממשלתי2.72%19.2 מיליון ₪
ממשל שקלית 0335אג"ח ממשלתי2.69%19.0 מיליון ₪
S&P500 EMINI FUT Sep26חוזים עתידיים2.12%14.9 מיליון ₪
ממשל צמודה 1131אג"ח ממשלתי2.02%14.2 מיליון ₪
ממשל צמודה 1028אג"ח ממשלתי1.82%12.9 מיליון ₪
VANGUARD S&P 500 ETFקרנות סל1.47%10.3 מיליון ₪
SS SPDR S&P 500 ETF TRUST-USקרנות סל1.27%9.0 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (1,990) ←

רכיב החוב — 52.4% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.36%
כיסוי 96% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.28 שנים
דירוג ממוצע
AA-
כיסוי 60% מרכיב החוב

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)30.8%
AA22.2%
A14.6%
AAA14.4%
ללא דירוג9.5%
BBB5.1%
BB ומטה3.5%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 21.2% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.77%
כיסוי 24% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
4.22 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי נכסים מדורגים (15%)

נכסים אחרים 9.2% קרנות השקעה 5.0% הלוואות 3.5% מניות 1.1%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים לכלל פנסיה משלימה בסיס למקבלי קצבה
כלל פנסיה משלימה בסיס למקבלי קצבה (המסלול הזה)כלל פנסיה וגמל0.19%11.2%35.1%705 מיליון ₪
מנורה מבטחים משלימה - בסיסי למקבלי קצבהמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.26%8.2%18.0%965 מיליון ₪השוואה ←
מגדל מקפת משלימה בסיסי למקבלי קצבהמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.18%9.0%27.4%564 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס פנסיה משלימה מסלול בסיסי למקבלי קצבההפניקס פנסיה וגמל0.13%7.0%15.2%460 מיליון ₪השוואה ←
הראל פנסיה כללית בסיסי למקבלי קצבההראל פנסיה וגמל0.15%10.3%26.4%394 מיליון ₪השוואה ←
מיטב פנסיה כללית בסיסי למקבלי קצבהמיטב גמל ופנסיה0.14%10.8%32.9%208 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם פנסיה כללית בסיסי למקבלי קצבהאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.18%5.2%31.7%124 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים משלימה מקבלי קצבה קיימיםמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.26%2.1%0.0%79 מיליון ₪השוואה ←
מגדל מקפת משלימה למקבלי קצבה קיימיםמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.18%3.8%2.1%78 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בכלל פנסיה משלימה בסיס למקבלי קצבה?

כ-35% מהכסף בכלל פנסיה משלימה בסיס למקבלי קצבה חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 27% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף בכלל פנסיה משלימה בסיס למקבלי קצבה מושקע בחו"ל?

כ-32% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-18% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של כלל פנסיה משלימה בסיס למקבלי קצבה?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.19% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 7.0%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 11.2%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
12251
סוג מוצר
פנסיה כללית
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.