הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מנורה מבטחים משלימה - בסיסי למקבלי קצבה
מנורה מבטחים פנסיה וגמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 12154
פנסיה כללית מסלול קצבה (בתשלום) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע מנורה מבטחים משלימה - בסיסי למקבלי קצבה?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגתנודתיות (סטיית תקן) 3.7% · מדד שארפ 0.81.
התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 62.7% | 605.2 מיליון ₪ |
| מניות | 16.8% | 162.5 מיליון ₪ |
| מזומנים | 11.7% | 113.1 מיליון ₪ |
| השקעות אלטרנטיביות | 6.7% | 64.7 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 1.1% | 10.6 מיליון ₪ |
| נגזרים | 0.7% | 6.8 מיליון ₪ |
| נדל"ן | 0.1% | 898 אלף ₪ |
| אחר | 0.1% | 774 אלף ₪ |
| קרנות — סיווג לא זוהה | <0.05% | 35 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| אג"ח קונצרני | 37.0% | 356.9 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 15.0% | 145.0 מיליון ₪ |
| מניות | 13.8% | 133.3 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 11.7% | 113.1 מיליון ₪ |
| קרנות השקעה | 6.7% | 64.7 מיליון ₪ |
| הלוואות | 5.9% | 57.0 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 5.8% | 55.7 מיליון ₪ |
| קרנות נאמנות | 2.0% | 19.7 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 1.1% | 10.6 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | 0.8% | 7.3 מיליון ₪ |
| זכויות מקרקעין | 0.1% | 898 אלף ₪ |
| נכסים אחרים | 0.1% | 774 אלף ₪ |
| חוזים עתידיים | <0.05% | 183 אלף ₪ |
| כתבי אופציה | <0.05% | 114 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
המניות שנקנו בפועל (16.8%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (18.0%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
21.9% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 22.6% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.
מטבעות
12.9% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
לפני גידור, 24.8% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| בנק הפועלים בע''מ | מזומנים ושווי מזומנים | 6.43% | 62.0 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 1033 | אג"ח ממשלתי | 2.25% | 21.7 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 0432 | אג"ח ממשלתי | 1.85% | 17.8 מיליון ₪ |
| בנק מזרחי טפחות בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 1.55% | 14.9 מיליון ₪ |
| ממשלתי צמוד 1131 | אג"ח ממשלתי | 1.42% | 13.7 מיליון ₪ |
| עזריאלי אג"ח ט | אג"ח קונצרני | 1.30% | 12.6 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 0529 | אג"ח ממשלתי | 1.12% | 10.8 מיליון ₪ |
| לאומי אג"ח 187 | אג"ח קונצרני | 1.10% | 10.6 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 62.7% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
נכסים לא סחירים — 15.3% מהמסלול
שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומיקרנות השקעה 6.7% הלוואות 5.9% מוצרים מובנים 0.8% נגזרים אחרים 0.8%
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| מנורה מבטחים משלימה - בסיסי למקבלי קצבה (המסלול הזה) | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.26% | 8.2% | 18.0% | 965 מיליון ₪ | |
| כלל פנסיה משלימה בסיס למקבלי קצבה | כלל פנסיה וגמל | 0.19% | 11.2% | 35.1% | 705 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מגדל מקפת משלימה בסיסי למקבלי קצבה | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.18% | 9.0% | 27.4% | 564 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הפניקס פנסיה משלימה מסלול בסיסי למקבלי קצבה | הפניקס פנסיה וגמל | 0.13% | 7.0% | 15.2% | 460 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הראל פנסיה כללית בסיסי למקבלי קצבה | הראל פנסיה וגמל | 0.15% | 10.3% | 26.4% | 394 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מיטב פנסיה כללית בסיסי למקבלי קצבה | מיטב גמל ופנסיה | 0.14% | 10.8% | 32.9% | 208 מיליון ₪ | השוואה ← |
| כלל פנסיה משלימה למקבלי קצבה קיימים | כלל פנסיה וגמל | 0.19% | 2.8% | 0.0% | 131 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם פנסיה כללית בסיסי למקבלי קצבה | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.18% | 5.2% | 31.7% | 124 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מגדל מקפת משלימה למקבלי קצבה קיימים | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.18% | 3.8% | 2.1% | 78 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש במנורה מבטחים משלימה - בסיסי למקבלי קצבה?
כ-18% מהכסף במנורה מבטחים משלימה - בסיסי למקבלי קצבה חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.
כמה מהכסף במנורה מבטחים משלימה - בסיסי למקבלי קצבה מושקע בחו"ל?
כ-22% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-13% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של מנורה מבטחים משלימה - בסיסי למקבלי קצבה?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.26% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 4.5%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 8.2%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 12154
- סוג מוצר
- פנסיה כללית
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.