בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מגדל מקפת משלימה למקבלי קצבה קיימים

מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 2208

פנסיה כללית מסלול קצבה (בתשלום) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מגדל מקפת משלימה למקבלי קצבה קיימים?

בקצרה: מגדל מקפת משלימה למקבלי קצבה קיימים הוא מסלול כמעט בלי מניות: כ-4% מהכסף חשוף לשווקים בחו"ל, בלי חשיפה למטבע זר. כ-91% מושקע באג"ח. כ-11% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 77.9 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל.
2.1%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמינמוך מ-85% מסלולי הפנסיה הכללית
3.8%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 3.9% באוגוסט 2026 (+0.1 נק')נמוך מ-85% מסלולי הפנסיה הכללית
78 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 76 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-50% מסלולי הפנסיה הכללית
עוד נתונים
0.9%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 1.1% באוגוסט 2026 (+0.2 נק')
2.53%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 79% מרכיב החוב89.3%נכסים סחיריםלא סחיר 10.7%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.18%
מהיתרה, בשנה · 1.12% מההפקדות
גבוה מ-61% מסלולי הפנסיה הכללית
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
2.3%
ממוצע שנתי, 3 שנים
3.8%
ממוצע שנתי, 5 שנים
1.2%

תנודתיות (סטיית תקן) 5.1% · מדד שארפ -0.24.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה כללית ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 77.9 מיליון ₪ ב־1,888 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 10.7% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח90.6%
מזומנים3.7%
השקעות אלטרנטיביות3.0%
מניות1.6%
מוצרים מובנים0.8%
נגזרים0.3%
אחר0.0%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח90.6%70.6 מיליון ₪
מזומנים3.7%2.9 מיליון ₪
השקעות אלטרנטיביות3.0%2.3 מיליון ₪
מניות1.6%1.2 מיליון ₪
מוצרים מובנים0.8%647 אלף ₪
נגזרים0.3%214 אלף ₪
אחר<0.05%2 ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות1.1%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות0.4%
סך המניות שנקנו בפועל1.6%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)2.1%

המניות שנקנו בפועל (1.6%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (2.1%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

3.8% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 97%
חו"ל 3.4%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 3.4% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

מטבעות

0.9% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל95.5%
דולר אמריקאי3.4%
אירו0.6%
ליש"ט0.2%
ין יפני0.0%
אחר0.0%

לפני גידור, 4.3% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

מוליכים למחצה0.1%
תוכנה ואינטרנט0.1%
בנקים0.1%
נדל"ן מניב בישראל0.1%
מסחר0.1%
אנרגיה מתחדשת0.1%
תעשיה0.1%
פארמה0.1%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
ממשל צמודה 0545אג"ח ממשלתי10.48%8.2 מיליון ₪
מור סל תל בונד 60קרנות סל4.71%3.7 מיליון ₪
ממשל צמודה 1151אג"ח ממשלתי4.65%3.6 מיליון ₪
ממשל צמודה 1131אג"ח ממשלתי4.63%3.6 מיליון ₪
ממשל צמודה 1028אג"ח ממשלתי4.62%3.6 מיליון ₪
ממשל צמודה 0841אג"ח ממשלתי4.36%3.4 מיליון ₪
ממשל צמודה 0529אג"ח ממשלתי3.80%3.0 מיליון ₪
הראל סל תלבונד 60קרנות סל3.40%2.6 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (1,888) ←

רכיב החוב — 90.6% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
2.53%
כיסוי 79% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
8.58 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (32% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)44.6%
ללא דירוג23.3%
AA19.1%
A9.6%
AAA3.3%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 10.7% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.46%
כיסוי 68% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
4.06 שנים
דירוג ממוצע
AA-
כיסוי 50% מהרכיב

הלוואות 5.8% קרנות השקעה 3.0% מוצרים מובנים 0.8% אג"ח קונצרני 0.6%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למגדל מקפת משלימה למקבלי קצבה קיימים
מגדל מקפת משלימה למקבלי קצבה קיימים (המסלול הזה)מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.18%3.8%2.1%78 מיליון ₪
מנורה מבטחים משלימה - בסיסי למקבלי קצבהמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.26%8.2%18.0%965 מיליון ₪השוואה ←
כלל פנסיה משלימה בסיס למקבלי קצבהכלל פנסיה וגמל0.19%11.2%35.1%705 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס פנסיה משלימה מסלול בסיסי למקבלי קצבההפניקס פנסיה וגמל0.13%7.0%15.2%460 מיליון ₪השוואה ←
הראל פנסיה כללית בסיסי למקבלי קצבההראל פנסיה וגמל0.15%10.3%26.4%394 מיליון ₪השוואה ←
מיטב פנסיה כללית בסיסי למקבלי קצבהמיטב גמל ופנסיה0.14%10.8%32.9%208 מיליון ₪השוואה ←
כלל פנסיה משלימה למקבלי קצבה קיימיםכלל פנסיה וגמל0.19%2.8%0.0%131 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם פנסיה כללית בסיסי למקבלי קצבהאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.18%5.2%31.7%124 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים משלימה מקבלי קצבה קיימיםמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.26%2.1%0.0%79 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במגדל מקפת משלימה למקבלי קצבה קיימים?

כ-2% מהכסף במגדל מקפת משלימה למקבלי קצבה קיימים חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף במגדל מקפת משלימה למקבלי קצבה קיימים מושקע בחו"ל?

כ-4% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-1% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של מגדל מקפת משלימה למקבלי קצבה קיימים?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.18% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 2.3%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 3.8%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
2208
סוג מוצר
פנסיה כללית
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.