הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מור פנסיה כללית - מסלול בסיסי למקבלי קצבה
מור גמל ופנסיה · קרן פנסיה · מספר אוצר 13927
פנסיה כללית מסלול קצבה (בתשלום) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע מור פנסיה כללית - מסלול בסיסי למקבלי קצבה?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגהתשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 4.7% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 23.4%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 75.7% | 28.9 מיליון ₪ |
| מזומנים | 19.1% | 7.3 מיליון ₪ |
| מניות | 18.7% | 7.2 מיליון ₪ |
| השקעות אלטרנטיביות | 1.4% | 527 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| אג"ח ממשלתי | 48.0% | 18.3 מיליון ₪ |
| אג"ח קונצרני | 26.2% | 10.0 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 19.1% | 7.3 מיליון ₪ |
| מניות | 14.4% | 5.5 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 3.9% | 1.5 מיליון ₪ |
| קרנות השקעה | 1.4% | 527 אלף ₪ |
| קרנות נאמנות | 1.3% | 506 אלף ₪ |
| כתבי אופציה | 0.6% | 210 אלף ₪ |
| הלוואות | 0.1% | 24 אלף ₪ |
| חוזים עתידיים | <0.05% | 18 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
18.7% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 4.7%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 23.4%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
12.3% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 3.8% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
11.7% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
7.1% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| בנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 17.98% | 6.9 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 1028 | אג"ח ממשלתי | 5.82% | 2.2 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 0529 | אג"ח ממשלתי | 5.62% | 2.1 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 0527 | אג"ח ממשלתי | 4.84% | 1.8 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 0431 | אג"ח ממשלתי | 4.61% | 1.8 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 0927 | אג"ח ממשלתי | 4.21% | 1.6 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 0335 | אג"ח ממשלתי | 3.66% | 1.4 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 0229 | אג"ח ממשלתי | 3.04% | 1.2 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 75.7% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| מור פנסיה כללית - מסלול בסיסי למקבלי קצבה (המסלול הזה) | מור גמל ופנסיה | 0.18% | 10.0% | 23.4% | 38 מיליון ₪ | |
| מנורה מבטחים משלימה - בסיסי למקבלי קצבה | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.26% | 8.2% | 18.0% | 965 מיליון ₪ | השוואה ← |
| כלל פנסיה משלימה בסיס למקבלי קצבה | כלל פנסיה וגמל | 0.19% | 11.2% | 35.1% | 705 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מגדל מקפת משלימה בסיסי למקבלי קצבה | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.18% | 9.0% | 27.4% | 564 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הפניקס פנסיה משלימה מסלול בסיסי למקבלי קצבה | הפניקס פנסיה וגמל | 0.13% | 7.0% | 15.2% | 460 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הראל פנסיה כללית בסיסי למקבלי קצבה | הראל פנסיה וגמל | 0.15% | 10.3% | 26.4% | 394 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מיטב פנסיה כללית בסיסי למקבלי קצבה | מיטב גמל ופנסיה | 0.14% | 10.8% | 32.9% | 208 מיליון ₪ | השוואה ← |
| כלל פנסיה משלימה למקבלי קצבה קיימים | כלל פנסיה וגמל | 0.19% | 2.8% | 0.0% | 131 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם פנסיה כללית בסיסי למקבלי קצבה | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.18% | 5.2% | 31.7% | 124 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש במור פנסיה כללית - מסלול בסיסי למקבלי קצבה?
כ-23% מהכסף במור פנסיה כללית - מסלול בסיסי למקבלי קצבה חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 19% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף במור פנסיה כללית - מסלול בסיסי למקבלי קצבה מושקע בחו"ל?
כ-12% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-12% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.
מה התשואה ודמי הניהול של מור פנסיה כללית - מסלול בסיסי למקבלי קצבה?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.18% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 7.2%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 10.0%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 13927
- חברה
- מור גמל ופנסיה
- סוג מוצר
- פנסיה כללית
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.