בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מור פנסיה כללית - מסלול לבני 50 ומטה

מור גמל ופנסיה · קרן פנסיה · מספר אוצר 13919

פנסיה כללית תלוי גיל — עד גיל 50 רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מור פנסיה כללית - מסלול לבני 50 ומטה?

בקצרה: מור פנסיה כללית - מסלול לבני 50 ומטה הוא מסלול משולב עם משקל גבוה למניות: כ-60% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-43% לשווקים בחו"ל וכ-20% למטבע זר. כ-52% מושקע באג"ח. כ-9% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 307.8 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מור גמל ופנסיה.
60.3%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 61.5% באוגוסט 2026 (+1.1 נק')גבוה מ-68% מסלולי הפנסיה הכללית
43.3%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 45.2% באוגוסט 2026 (+1.9 נק')גבוה מ-54% מסלולי הפנסיה הכללית
308 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 329 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-68% מסלולי הפנסיה הכללית
עוד נתונים
20.2%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 20.1% באוגוסט 2026 (-0.1 נק')
3.48%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 99% מרכיב החוב90.6%נכסים סחיריםלא סחיר 9.4%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.18%
מהיתרה, בשנה · 1.07% מההפקדות
גבוה מ-61% מסלולי הפנסיה הכללית
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
10.8%
ממוצע שנתי, 3 שנים
15.6%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה כללית ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 307.8 מיליון ₪ ב־702 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 9.4% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח51.7%
מניות24.0%
מזומנים19.2%
השקעות אלטרנטיביות5.4%
נדל"ן0.4%
מוצרים מובנים0.1%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 36.4% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 60.3%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח51.7%159.1 מיליון ₪
מניות24.0%73.7 מיליון ₪
מזומנים19.2%59.0 מיליון ₪
השקעות אלטרנטיביות5.4%16.6 מיליון ₪
נדל"ן0.4%1.4 מיליון ₪
מוצרים מובנים0.1%169 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות23.3%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות0.6%
סך המניות שנקנו בפועל24.0%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)60.3%

24.0% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 36.4%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 60.3%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

43.3% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 91%
חו"ל 8.3%
לא מסווג 0.4%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 8.3% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

20.2% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל84.9%
דולר אמריקאי13.7%
אירו1.3%
ין יפני0.4%
ליש"ט0.2%
אחר0.0%

15.6% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים3.4%
ביטוח2.6%
אנרגיה מתחדשת2.2%
ביטחוניות1.6%
נדל"ן מניב בישראל1.5%
בנייה1.4%
מסחר1.3%
אנרגיה1.3%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
בנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים14.38%44.3 מיליון ₪
ממשל צמודה 1028אג"ח ממשלתי3.73%11.5 מיליון ₪
ממשל שקלית 0335אג"ח ממשלתי3.63%11.2 מיליון ₪
בנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים3.53%10.9 מיליון ₪
ממשל צמודה 0527אג"ח ממשלתי2.99%9.2 מיליון ₪
ממשל צמודה 0529אג"ח ממשלתי2.87%8.8 מיליון ₪
ממשל צמודה 0431אג"ח ממשלתי1.73%5.3 מיליון ₪
ממשל שקלית 0327אג"ח ממשלתי1.42%4.4 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (702) ←

רכיב החוב — 51.7% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.48%
כיסוי 99% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
3.88 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (46% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ללא דירוג54.2%
A14.3%
AA14.3%
AAA10.6%
BBB5.4%
BB ומטה1.2%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 9.4% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
5.92%
כיסוי 37% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
4.11 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי נכסים מדורגים (27%)

קרנות השקעה 5.4% אג"ח קונצרני 2.4% הלוואות 1.0% מניות 0.9%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למור פנסיה כללית - מסלול לבני 50 ומטה
מור פנסיה כללית - מסלול לבני 50 ומטה (המסלול הזה)מור גמל ופנסיה0.18%15.6%60.3%308 מיליון ₪
הפניקס פנסיה משלימה - מסלול לבני 50 ומטההפניקס פנסיה וגמל0.13%14.0%56.8%3.1 מיליארד ₪השוואה ←
מגדל מקפת משלימה לבני 50 ומטהמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.18%13.5%59.5%2.3 מיליארד ₪השוואה ←
כלל פנסיה משלימה לבני 50 ומטהכלל פנסיה וגמל0.19%14.6%58.9%2.1 מיליארד ₪השוואה ←
הראל פנסיה כללית גילאי 50 ומטההראל פנסיה וגמל0.15%13.4%58.3%2.0 מיליארד ₪השוואה ←
מיטב פנסיה כללית לבני 50 ומטהמיטב גמל ופנסיה0.14%14.1%57.0%901 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם פנסיה כללית מסלול לבני 50 ומטהאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.18%13.0%60.2%430 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במור פנסיה כללית - מסלול לבני 50 ומטה?

כ-60% מהכסף במור פנסיה כללית - מסלול לבני 50 ומטה חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 24% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף במור פנסיה כללית - מסלול לבני 50 ומטה מושקע בחו"ל?

כ-43% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-20% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של מור פנסיה כללית - מסלול לבני 50 ומטה?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.18% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 10.8%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 15.6%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
13919
סוג מוצר
פנסיה כללית
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.