בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

הפניקס פנסיה משלימה - מסלול לבני 50 ומטה

הפניקס פנסיה וגמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 7234

פנסיה כללית תלוי גיל — עד גיל 50 רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע הפניקס פנסיה משלימה - מסלול לבני 50 ומטה?

בקצרה: הפניקס פנסיה משלימה - מסלול לבני 50 ומטה הוא מסלול משולב עם משקל גבוה למניות: כ-57% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-54% לשווקים בחו"ל וכ-24% למטבע זר. כ-33% מושקע באג"ח. כ-15% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 3.1 מיליארד ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של הפניקס פנסיה וגמל.
56.8%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 55.3% באוגוסט 2026 (-1.5 נק')גבוה מ-59% מסלולי הפנסיה הכללית
54.2%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 54.5% באוגוסט 2026 (+0.3 נק')גבוה מ-64% מסלולי הפנסיה הכללית
3.1 מיליארד ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 3.2 מיליארד ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-100% מסלולי הפנסיה הכללית
עוד נתונים
23.6%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 22.2% באוגוסט 2026 (-1.4 נק')
84.5%נכסים סחיריםלא סחיר 15.5%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.13%
מהיתרה, בשנה · 1.28% מההפקדות
נמוך מ-93% מסלולי הפנסיה הכללית
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
7.1%
ממוצע שנתי, 3 שנים
14.0%
ממוצע שנתי, 5 שנים
8.4%

תנודתיות (סטיית תקן) 7.0% · מדד שארפ 1.02.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה כללית ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 3.1 מיליארד ₪ ב־2,870 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 15.5% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות37.8%
אג"ח33.2%
מזומנים20.8%
השקעות אלטרנטיביות7.7%
נגזרים0.4%
נדל"ן0.1%
מוצרים מובנים0.0%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 19.0% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 56.8%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות37.8%1.2 מיליארד ₪
אג"ח33.2%1.0 מיליארד ₪
מזומנים20.8%647.7 מיליון ₪
השקעות אלטרנטיביות7.7%239.8 מיליון ₪
נגזרים0.4%13.4 מיליון ₪
נדל"ן0.1%2.4 מיליון ₪
מוצרים מובנים<0.05%234 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות25.7%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות12.1%
סך המניות שנקנו בפועל37.8%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)56.8%

37.8% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 19.0%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 56.8%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

54.2% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 65%
חו"ל 35%
לא מסווג 0.1%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 35.0% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

23.6% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל64.6%
דולר אמריקאי29.0%
אירו3.9%
ליש"ט1.3%
ין יפני1.2%
אחר1.3%

לפני גידור, 36.7% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים3.5%
נדל"ן מניב בישראל2.1%
אנרגיה מתחדשת2.1%
תקשורת ומדיה1.9%
מוליכים למחצה1.7%
בנייה1.7%
מכשור רפואי1.5%
ביטחוניות1.2%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
בנק הפועליםמזומנים ושווי מזומנים2.15%67.0 מיליון ₪
בנק מזרחימזומנים ושווי מזומנים1.93%60.0 מיליון ₪
ממשלתי צמוד 0529אג"ח ממשלתי1.87%58.3 מיליון ₪
בנק לאומימזומנים ושווי מזומנים1.78%55.4 מיליון ₪
בנק U בנקמזומנים ושווי מזומנים1.73%53.9 מיליון ₪
ממשל שקלית 0142אג"ח ממשלתי1.56%48.8 מיליון ₪
לאומימניות1.44%44.9 מיליון ₪
Amundi Core S&P 500 Swapקרנות סל1.42%44.4 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (2,870) ←

רכיב החוב — 33.2% מהמסלול

משקל נמוך במסלול זה
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.65%
כיסוי 97% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.31 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (48% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)38.0%
AAA19.4%
ללא דירוג13.9%
A11.1%
BBB8.1%
AA7.1%
BB ומטה2.4%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 15.5% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
6.19%
כיסוי 41% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
4.47 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי נכסים מדורגים (23%)

קרנות השקעה 7.7% הלוואות 5.6% אופציות 1.6% מניות 1.1%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים להפניקס פנסיה משלימה - מסלול לבני 50 ומטה
הפניקס פנסיה משלימה - מסלול לבני 50 ומטה (המסלול הזה)הפניקס פנסיה וגמל0.13%14.0%56.8%3.1 מיליארד ₪
מגדל מקפת משלימה לבני 50 ומטהמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.18%13.5%59.5%2.3 מיליארד ₪השוואה ←
כלל פנסיה משלימה לבני 50 ומטהכלל פנסיה וגמל0.19%14.6%58.9%2.1 מיליארד ₪השוואה ←
הראל פנסיה כללית גילאי 50 ומטההראל פנסיה וגמל0.15%13.4%58.3%2.0 מיליארד ₪השוואה ←
מיטב פנסיה כללית לבני 50 ומטהמיטב גמל ופנסיה0.14%14.1%57.0%901 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם פנסיה כללית מסלול לבני 50 ומטהאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.18%13.0%60.2%430 מיליון ₪השוואה ←
מור פנסיה כללית - מסלול לבני 50 ומטהמור גמל ופנסיה0.18%15.6%60.3%308 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בהפניקס פנסיה משלימה - מסלול לבני 50 ומטה?

כ-57% מהכסף בהפניקס פנסיה משלימה - מסלול לבני 50 ומטה חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 38% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף בהפניקס פנסיה משלימה - מסלול לבני 50 ומטה מושקע בחו"ל?

כ-54% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-24% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של הפניקס פנסיה משלימה - מסלול לבני 50 ומטה?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.13% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 7.1%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 14.0%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
7234
סוג מוצר
פנסיה כללית
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.