הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מיטב פנסיה כללית לבני 50 ומטה
מיטב גמל ופנסיה · קרן פנסיה · מספר אוצר 2158
פנסיה כללית תלוי גיל — עד גיל 50 רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע מיטב פנסיה כללית לבני 50 ומטה?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגתנודתיות (סטיית תקן) 7.1% · מדד שארפ 1.06.
התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 13.1% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 57.0%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| מניות | 43.9% | 395.4 מיליון ₪ |
| אג"ח | 40.1% | 361.0 מיליון ₪ |
| השקעות אלטרנטיביות | 9.4% | 85.1 מיליון ₪ |
| מזומנים | 4.1% | 36.9 מיליון ₪ |
| נגזרים | 1.9% | 17.3 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 0.5% | 4.5 מיליון ₪ |
| אחר | <0.05% | 359 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| מניות | 22.6% | 203.2 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 20.3% | 182.7 מיליון ₪ |
| אג"ח קונצרני | 19.3% | 173.4 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 16.3% | 146.9 מיליון ₪ |
| קרנות השקעה | 9.4% | 85.1 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 4.1% | 36.9 מיליון ₪ |
| קרנות נאמנות | 2.9% | 26.2 מיליון ₪ |
| הלוואות | 2.5% | 22.4 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | 1.0% | 8.8 מיליון ₪ |
| אופציות | 0.9% | 7.9 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 0.5% | 4.5 מיליון ₪ |
| ניירות ערך מסחריים | 0.1% | 1.2 מיליון ₪ |
| חוזים עתידיים | 0.1% | 625 אלף ₪ |
| נכסים אחרים | <0.05% | 359 אלף ₪ |
| כתבי אופציה | <0.05% | 346 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
43.9% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 13.1%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 57.0%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
49.8% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 34.5% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
20.9% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
לפני גידור, 38.9% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| ממשל שקלית 0829 | אג"ח ממשלתי | 3.77% | 33.9 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 1131 | אג"ח ממשלתי | 2.35% | 21.1 מיליון ₪ |
| מזרחי | מזומנים ושווי מזומנים | 2.26% | 20.4 מיליון ₪ |
| VANGUARD S&P 50 | קרנות סל | 2.10% | 18.9 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 0229 | אג"ח ממשלתי | 1.98% | 17.8 מיליון ₪ |
| לאומי | מניות | 1.71% | 15.4 מיליון ₪ |
| INVESCO NASDAQ | קרנות סל | 1.63% | 14.7 מיליון ₪ |
| AMUNDI MSCI | קרנות סל | 1.31% | 11.8 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 40.1% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
נכסים לא סחירים — 16.3% מהמסלול
שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומיקרנות השקעה 9.4% הלוואות 2.5% אג"ח קונצרני 1.8% נגזרים אחרים 1.0%
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| מיטב פנסיה כללית לבני 50 ומטה (המסלול הזה) | מיטב גמל ופנסיה | 0.14% | 14.1% | 57.0% | 901 מיליון ₪ | |
| הפניקס פנסיה משלימה - מסלול לבני 50 ומטה | הפניקס פנסיה וגמל | 0.13% | 14.0% | 56.8% | 3.1 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מגדל מקפת משלימה לבני 50 ומטה | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.18% | 13.5% | 59.5% | 2.3 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| כלל פנסיה משלימה לבני 50 ומטה | כלל פנסיה וגמל | 0.19% | 14.6% | 58.9% | 2.1 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| הראל פנסיה כללית גילאי 50 ומטה | הראל פנסיה וגמל | 0.15% | 13.4% | 58.3% | 2.0 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם פנסיה כללית מסלול לבני 50 ומטה | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.18% | 13.0% | 60.2% | 430 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מור פנסיה כללית - מסלול לבני 50 ומטה | מור גמל ופנסיה | 0.18% | 15.6% | 60.3% | 308 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש האמצעי מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
- חשיפה לחו"ל: בשליש האמצעי מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש התחתון מבין 75 מסלולי פנסיה כללית
- תנודתיות צפויה: בינונית ביחס ל-99 מסלולי פנסיה כללית
- נכסים לא סחירים: בשליש העליון מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש במיטב פנסיה כללית לבני 50 ומטה?
כ-57% מהכסף במיטב פנסיה כללית לבני 50 ומטה חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 44% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף במיטב פנסיה כללית לבני 50 ומטה מושקע בחו"ל?
כ-50% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-21% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של מיטב פנסיה כללית לבני 50 ומטה?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.14% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 7.7%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 14.1%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 2158
- חברה
- מיטב גמל ופנסיה
- סוג מוצר
- פנסיה כללית
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.