הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026אלטשולר שחם פנסיה כללית מסלול לבני 50 ומטה
אלטשולר שחם גמל ופנסיה · קרן פנסיה · מספר אוצר 9761
פנסיה כללית תלוי גיל — עד גיל 50 רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע אלטשולר שחם פנסיה כללית מסלול לבני 50 ומטה?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגתנודתיות (סטיית תקן) 8.3% · מדד שארפ 0.73.
התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 21.9% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 60.2%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 48.6% | 209.1 מיליון ₪ |
| מניות | 38.3% | 164.8 מיליון ₪ |
| מזומנים | 11.5% | 49.3 מיליון ₪ |
| השקעות אלטרנטיביות | 4.3% | 18.3 מיליון ₪ |
| נגזרים | 0.6% | 2.7 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 0.3% | 1.1 מיליון ₪ |
| נדל"ן | <0.05% | 114 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| אג"ח ממשלתי | 43.9% | 188.7 מיליון ₪ |
| מניות | 30.9% | 132.9 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 11.5% | 49.3 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 4.5% | 19.5 מיליון ₪ |
| קרנות השקעה | 4.3% | 18.3 מיליון ₪ |
| אג"ח קונצרני | 3.6% | 15.4 מיליון ₪ |
| קרנות נאמנות | 3.2% | 13.8 מיליון ₪ |
| הלוואות | 0.7% | 3.2 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | 0.7% | 3.1 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 0.3% | 1.1 מיליון ₪ |
| חוזים עתידיים | 0.1% | 413 אלף ₪ |
| ניירות ערך מסחריים | 0.1% | 224 אלף ₪ |
| זכויות מקרקעין | <0.05% | 114 אלף ₪ |
| כתבי אופציה | <0.05% | 114 אלף ₪ |
| פיקדונות | <0.05% | 9 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
38.3% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 21.9%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 60.2%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
48.0% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 27.7% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
21.5% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
לפני גידור, 28.2% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| מ.ק.מ. 726 | אג"ח ממשלתי | 6.92% | 29.8 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 0142 | אג"ח ממשלתי | 4.54% | 19.5 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 1152 | אג"ח ממשלתי | 4.42% | 19.0 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 1033 | אג"ח ממשלתי | 3.61% | 15.5 מיליון ₪ |
| יתרות חייבים/זכאים | נכסים אחרים | 2.92% | 12.6 מיליון ₪ |
| מ.ק.מ. 1016 | אג"ח ממשלתי | 2.74% | 11.8 מיליון ₪ |
| מ.ק.מ. 916 | אג"ח ממשלתי | 2.55% | 11.0 מיליון ₪ |
| פועלים | מניות | 2.41% | 10.4 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 48.6% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| אלטשולר שחם פנסיה כללית מסלול לבני 50 ומטה (המסלול הזה) | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.18% | 13.0% | 60.2% | 430 מיליון ₪ | |
| הפניקס פנסיה משלימה - מסלול לבני 50 ומטה | הפניקס פנסיה וגמל | 0.13% | 14.0% | 56.8% | 3.1 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מגדל מקפת משלימה לבני 50 ומטה | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.18% | 13.5% | 59.5% | 2.3 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| כלל פנסיה משלימה לבני 50 ומטה | כלל פנסיה וגמל | 0.19% | 14.6% | 58.9% | 2.1 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| הראל פנסיה כללית גילאי 50 ומטה | הראל פנסיה וגמל | 0.15% | 13.4% | 58.3% | 2.0 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מיטב פנסיה כללית לבני 50 ומטה | מיטב גמל ופנסיה | 0.14% | 14.1% | 57.0% | 901 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מור פנסיה כללית - מסלול לבני 50 ומטה | מור גמל ופנסיה | 0.18% | 15.6% | 60.3% | 308 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש האמצעי מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
- חשיפה לחו"ל: בשליש האמצעי מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש העליון מבין 75 מסלולי פנסיה כללית
- תנודתיות צפויה: בינונית ביחס ל-99 מסלולי פנסיה כללית
- נכסים לא סחירים: בשליש האמצעי מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש באלטשולר שחם פנסיה כללית מסלול לבני 50 ומטה?
כ-60% מהכסף באלטשולר שחם פנסיה כללית מסלול לבני 50 ומטה חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 38% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף באלטשולר שחם פנסיה כללית מסלול לבני 50 ומטה מושקע בחו"ל?
כ-48% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-21% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של אלטשולר שחם פנסיה כללית מסלול לבני 50 ומטה?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.18% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 7.0%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 13.0%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 9761
- סוג מוצר
- פנסיה כללית
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.