בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מגדל לתגמולים ולפיצויים מסלול לבני 50 עד 60

מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 9780

גמל לתגמולים תלוי גיל — גילאי 50 עד 60 רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מגדל לתגמולים ולפיצויים מסלול לבני 50 עד 60?

בקצרה: מגדל לתגמולים ולפיצויים מסלול לבני 50 עד 60 הוא מסלול משולב עם משקל גבוה למניות: כ-51% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-43% לשווקים בחו"ל וכ-19% למטבע זר. כ-35% מושקע באג"ח. כ-23% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 4.9 מיליארד ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל.
50.9%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 50.6% באוגוסט 2026 (-0.3 נק')נמוך מ-57% מסלולי הגמל לתגמולים
43.0%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 44.4% באוגוסט 2026 (+1.3 נק')גבוה מ-50% מסלולי הגמל לתגמולים
4.9 מיליארד ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 5.2 מיליארד ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-81% מסלולי הגמל לתגמולים
עוד נתונים
19.0%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 18.5% באוגוסט 2026 (-0.5 נק')
77.2%נכסים סחיריםלא סחיר 22.8%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.49%
מהיתרה, בשנה · 0.00% מההפקדות
נמוך מ-84% מסלולי הגמל לתגמולים
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
6.9%
ממוצע שנתי, 3 שנים
12.0%
ממוצע שנתי, 5 שנים
7.6%

תנודתיות (סטיית תקן) 5.7% · מדד שארפ 1.05.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל לתגמולים ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 4.9 מיליארד ₪ ב־2,336 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 22.8% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח34.9%
מניות34.5%
מזומנים17.7%
השקעות אלטרנטיביות10.0%
נדל"ן1.3%
נגזרים0.9%
מוצרים מובנים0.8%
אחר0.0%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 16.4% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 50.9%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח34.9%1.7 מיליארד ₪
מניות34.5%1.7 מיליארד ₪
מזומנים17.7%857.0 מיליון ₪
השקעות אלטרנטיביות10.0%483.0 מיליון ₪
נדל"ן1.3%60.9 מיליון ₪
נגזרים0.9%43.6 מיליון ₪
מוצרים מובנים0.8%39.3 מיליון ₪
אחר<0.05%151 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות23.5%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות11.0%
סך המניות שנקנו בפועל34.5%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)50.9%

34.5% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 16.4%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 50.9%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

43.0% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 70%
חו"ל 29%
לא מסווג 1.3%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 29.1% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

19.0% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל65.8%
דולר אמריקאי25.0%
אירו6.8%
ליש"ט0.7%
ין יפני0.5%
אחר0.4%

לפני גידור, 33.3% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

מוליכים למחצה3.3%
בנקים2.4%
נדל"ן מניב בישראל2.2%
אנרגיה מתחדשת2.1%
תוכנה ואינטרנט1.4%
פארמה1.4%
ביטחוניות1.3%
בנייה1.1%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
בנק דיסקונט לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים3.59%174.2 מיליון ₪
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים3.13%151.9 מיליון ₪
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים2.43%117.7 מיליון ₪
ממשל שקלית 0335אג"ח ממשלתי1.99%96.5 מיליון ₪
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים1.56%75.6 מיליון ₪
JPMORGAN CHASE BANKמזומנים ושווי מזומנים1.46%71.1 מיליון ₪
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים1.39%67.3 מיליון ₪
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים1.18%57.2 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (2,336) ←

רכיב החוב — 34.9% מהמסלול

משקל נמוך במסלול זה
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.49%
כיסוי 97% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.83 שנים
דירוג ממוצע
A+
כיסוי 58% מרכיב החוב

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)33.7%
AA30.8%
A15.0%
ללא דירוג8.7%
BBB5.4%
AAA3.9%
BB ומטה2.5%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 22.8% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.38%
כיסוי 40% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
3.88 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי נכסים מדורגים (31%)

קרנות השקעה 10.0% הלוואות 7.7% מניות 1.6% זכויות מקרקעין 1.3%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למגדל לתגמולים ולפיצויים מסלול לבני 50 עד 60
מגדל לתגמולים ולפיצויים מסלול לבני 50 עד 60 (המסלול הזה)מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.49%12.0%50.9%4.9 מיליארד ₪
אלטשולר שחם גמל לבני 50 עד 60אלטשולר שחם גמל ופנסיה0.64%10.8%51.2%25.0 מיליארד ₪השוואה ←
מיטב גמל לבני 60 עד 50מיטב גמל ופנסיה0.53%12.7%47.4%24.7 מיליארד ₪השוואה ←
מור תגמולים לבני 50 עד 60מור גמל ופנסיה0.66%11.5%51.3%17.4 מיליארד ₪השוואה ←
ילין לפידות קופת גמל לבני 50 עד 60ילין לפידות ניהול קופות גמל0.63%11.3%52.6%12.4 מיליארד ₪השוואה ←
הפניקס גמל מסלול לבני 50 עד 60הפניקס פנסיה וגמל0.60%12.7%48.0%9.5 מיליארד ₪השוואה ←
אנליסט גמל מסלול לבני 50-60אנליסט קופות גמל0.60%12.0%50.2%7.9 מיליארד ₪השוואה ←
כלל תמר לבני 50-60כלל פנסיה וגמל0.49%12.7%51.5%5.4 מיליארד ₪השוואה ←
מנורה מבטחים תגמולים לבני 50-60מנורה מבטחים פנסיה וגמל0.59%11.5%50.6%5.4 מיליארד ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במגדל לתגמולים ולפיצויים מסלול לבני 50 עד 60?

כ-51% מהכסף במגדל לתגמולים ולפיצויים מסלול לבני 50 עד 60 חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 35% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף במגדל לתגמולים ולפיצויים מסלול לבני 50 עד 60 מושקע בחו"ל?

כ-43% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-19% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של מגדל לתגמולים ולפיצויים מסלול לבני 50 עד 60?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.49% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 6.9%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 12.0%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
9780
סוג מוצר
גמל לתגמולים
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.