בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

אנליסט גמל מסלול לבני 50-60

אנליסט קופות גמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 9731

גמל לתגמולים תלוי גיל — גילאי 50 עד 60 רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע אנליסט גמל מסלול לבני 50-60?

בקצרה: אנליסט גמל מסלול לבני 50-60 הוא מסלול משולב עם משקל גבוה למניות: כ-50% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-31% לשווקים בחו"ל וכ-19% למטבע זר. כ-54% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 7.9 מיליארד ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של אנליסט קופות גמל.
50.2%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 50.7% באוגוסט 2026 (+0.6 נק')נמוך מ-58% מסלולי הגמל לתגמולים
30.6%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 33.8% באוגוסט 2026 (+3.2 נק')נמוך מ-67% מסלולי הגמל לתגמולים
7.9 מיליארד ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 8.1 מיליארד ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-91% מסלולי הגמל לתגמולים
עוד נתונים
19.4%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי
3.05%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 99% מרכיב החוב
99.0%נכסים סחיריםלא סחיר 1.0%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.60%
מהיתרה, בשנה · 0.00% מההפקדות
גבוה מ-69% מסלולי הגמל לתגמולים
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
6.3%
ממוצע שנתי, 3 שנים
12.0%
ממוצע שנתי, 5 שנים
7.8%

תנודתיות (סטיית תקן) 6.3% · מדד שארפ 0.97.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל לתגמולים ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 7.9 מיליארד ₪ ב־692 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 1.0% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח54.1%
מניות31.6%
מזומנים14.0%
מוצרים מובנים0.3%
השקעות אלטרנטיביות0.2%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 18.6% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 50.2%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח54.1%4.3 מיליארד ₪
מניות31.6%2.5 מיליארד ₪
מזומנים14.0%1.1 מיליארד ₪
מוצרים מובנים0.3%21.5 מיליון ₪
השקעות אלטרנטיביות0.2%12.6 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות20.9%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות10.7%
סך המניות שנקנו בפועל31.6%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)50.2%

31.6% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 18.6%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 50.2%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

30.6% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 88%
חו"ל 12.4%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 12.4% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

19.4% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל80.7%
דולר אמריקאי18.3%
אירו0.7%
ין יפני0.3%

19.2% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים3.2%
נדל"ן מניב בישראל2.4%
אנרגיה מתחדשת2.2%
מוליכים למחצה2.0%
ביטוח1.6%
ביטחוניות1.0%
חיפושי נפט וגז0.9%
אנרגיה0.9%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים7.15%564.7 מיליון ₪
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים4.75%375.3 מיליון ₪
ממשלתית שקלית 0537אג"ח ממשלתי2.42%191.0 מיליון ₪
ממשלתית צמודה 1.6% 1033אג"ח ממשלתי2.29%181.1 מיליון ₪
Invesco QQQ trust NAS1קרנות סל2.27%179.6 מיליון ₪
מקמ 417אג"ח ממשלתי1.99%157.2 מיליון ₪
ממשל שקלית 0335אג"ח ממשלתי1.97%155.5 מיליון ₪
ממשלתי שקלית 0142אג"ח ממשלתי1.81%143.0 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (692) ←

רכיב החוב — 54.1% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.05%
כיסוי 99% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
4.29 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (47% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)51.0%
AA26.7%
A11.1%
AAA8.1%
ללא דירוג2.0%
BBB1.0%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים לאנליסט גמל מסלול לבני 50-60
אנליסט גמל מסלול לבני 50-60 (המסלול הזה)אנליסט קופות גמל0.60%12.0%50.2%7.9 מיליארד ₪
אלטשולר שחם גמל לבני 50 עד 60אלטשולר שחם גמל ופנסיה0.64%10.8%51.2%25.0 מיליארד ₪השוואה ←
מיטב גמל לבני 60 עד 50מיטב גמל ופנסיה0.53%12.7%47.4%24.7 מיליארד ₪השוואה ←
מור תגמולים לבני 50 עד 60מור גמל ופנסיה0.66%11.5%51.3%17.4 מיליארד ₪השוואה ←
ילין לפידות קופת גמל לבני 50 עד 60ילין לפידות ניהול קופות גמל0.63%11.3%52.6%12.4 מיליארד ₪השוואה ←
הפניקס גמל מסלול לבני 50 עד 60הפניקס פנסיה וגמל0.60%12.7%48.0%9.5 מיליארד ₪השוואה ←
כלל תמר לבני 50-60כלל פנסיה וגמל0.49%12.7%51.5%5.4 מיליארד ₪השוואה ←
מנורה מבטחים תגמולים לבני 50-60מנורה מבטחים פנסיה וגמל0.59%11.5%50.6%5.4 מיליארד ₪השוואה ←
מגדל לתגמולים ולפיצויים מסלול לבני 50 עד 60מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.49%12.0%50.9%4.9 מיליארד ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש באנליסט גמל מסלול לבני 50-60?

כ-50% מהכסף באנליסט גמל מסלול לבני 50-60 חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 32% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף באנליסט גמל מסלול לבני 50-60 מושקע בחו"ל?

כ-31% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-19% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של אנליסט גמל מסלול לבני 50-60?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.60% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 6.3%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 12.0%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
9731
סוג מוצר
גמל לתגמולים
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.