בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מיטב גמל לבני 60 עד 50

מיטב גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 103

גמל לתגמולים תלוי גיל — גילאי 50 עד 60 רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מיטב גמל לבני 60 עד 50?

בקצרה: מיטב גמל לבני 60 עד 50 הוא מסלול משולב עם משקל גבוה למניות: כ-47% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-46% לשווקים בחו"ל וכ-19% למטבע זר. כ-47% מושקע באג"ח. כ-20% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 24.7 מיליארד ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מיטב גמל ופנסיה.
47.4%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 46.8% באוגוסט 2026 (-0.6 נק')נמוך מ-63% מסלולי הגמל לתגמולים
45.7%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 46.2% באוגוסט 2026 (+0.5 נק')גבוה מ-53% מסלולי הגמל לתגמולים
24.7 מיליארד ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 25.5 מיליארד ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-99% מסלולי הגמל לתגמולים
עוד נתונים
19.1%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 19.7% באוגוסט 2026 (+0.6 נק')
3.42%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 96% מרכיב החוב80.1%נכסים סחיריםלא סחיר 19.9%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.53%
מהיתרה, בשנה · 0.05% מההפקדות
נמוך מ-69% מסלולי הגמל לתגמולים
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
6.9%
ממוצע שנתי, 3 שנים
12.7%
ממוצע שנתי, 5 שנים
8.1%

תנודתיות (סטיית תקן) 5.9% · מדד שארפ 1.11.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל לתגמולים ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 24.7 מיליארד ₪ ב־1,798 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 19.9% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח47.1%
מניות36.1%
השקעות אלטרנטיביות11.2%
מזומנים3.1%
נגזרים1.8%
מוצרים מובנים0.5%
נדל"ן0.1%
אחר0.0%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 11.3% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 47.4%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח47.1%11.6 מיליארד ₪
מניות36.1%8.9 מיליארד ₪
השקעות אלטרנטיביות11.2%2.8 מיליארד ₪
מזומנים3.1%762.1 מיליון ₪
נגזרים1.8%446.0 מיליון ₪
מוצרים מובנים0.5%126.1 מיליון ₪
נדל"ן0.1%23.0 מיליון ₪
אחר<0.05%8.7 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות18.7%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות17.4%
סך המניות שנקנו בפועל36.1%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)47.4%

36.1% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 11.3%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 47.4%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

45.7% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 68%
חו"ל 32%
לא מסווג 0.1%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 32.1% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

19.1% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל61.4%
דולר אמריקאי31.2%
אירו4.5%
ין יפני0.9%
ליש"ט0.7%
אחר0.2%

לפני גידור, 37.5% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים3.6%
מוליכים למחצה2.4%
נדל"ן מניב בישראל1.5%
ביטחוניות1.1%
אנרגיה מתחדשת1.1%
תוכנה ואינטרנט1.0%
פארמה0.8%
אנרגיה0.8%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
ממשל שקלית 0829אג"ח ממשלתי3.98%980.8 מיליון ₪
ממשל צמודה 1131אג"ח ממשלתי3.58%882.8 מיליון ₪
ממשל שקלית 0229אג"ח ממשלתי2.09%514.3 מיליון ₪
הלוואות עמיתים אמןהלוואות1.94%478.9 מיליון ₪
Vanguard S&P 500 ETFקרנות סל1.72%423.5 מיליון ₪
ממשל צמודה 0529אג"ח ממשלתי1.51%373.5 מיליון ₪
לאומימניות1.40%344.2 מיליון ₪
INVESCO NASDAQ 100 ETFקרנות סל1.33%328.9 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (1,798) ←

רכיב החוב — 47.1% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.42%
כיסוי 96% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
4.58 שנים
דירוג ממוצע
AA-
כיסוי 50% מרכיב החוב

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)38.6%
AAA18.4%
AA16.0%
ללא דירוג11.2%
BBB8.1%
A6.1%
BB ומטה1.7%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 19.9% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
5.02%
כיסוי 31% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
3.37 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי נכסים מדורגים (22%)

קרנות השקעה 11.2% הלוואות 4.2% אג"ח קונצרני 1.9% נגזרים אחרים 1.0%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למיטב גמל לבני 60 עד 50
מיטב גמל לבני 60 עד 50 (המסלול הזה)מיטב גמל ופנסיה0.53%12.7%47.4%24.7 מיליארד ₪
אלטשולר שחם גמל לבני 50 עד 60אלטשולר שחם גמל ופנסיה0.64%10.8%51.2%25.0 מיליארד ₪השוואה ←
מור תגמולים לבני 50 עד 60מור גמל ופנסיה0.66%11.5%51.3%17.4 מיליארד ₪השוואה ←
ילין לפידות קופת גמל לבני 50 עד 60ילין לפידות ניהול קופות גמל0.63%11.3%52.6%12.4 מיליארד ₪השוואה ←
הפניקס גמל מסלול לבני 50 עד 60הפניקס פנסיה וגמל0.60%12.7%48.0%9.5 מיליארד ₪השוואה ←
אנליסט גמל מסלול לבני 50-60אנליסט קופות גמל0.60%12.0%50.2%7.9 מיליארד ₪השוואה ←
כלל תמר לבני 50-60כלל פנסיה וגמל0.49%12.7%51.5%5.4 מיליארד ₪השוואה ←
מנורה מבטחים תגמולים לבני 50-60מנורה מבטחים פנסיה וגמל0.59%11.5%50.6%5.4 מיליארד ₪השוואה ←
מגדל לתגמולים ולפיצויים מסלול לבני 50 עד 60מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.49%12.0%50.9%4.9 מיליארד ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במיטב גמל לבני 60 עד 50?

כ-47% מהכסף במיטב גמל לבני 60 עד 50 חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 36% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף במיטב גמל לבני 60 עד 50 מושקע בחו"ל?

כ-46% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-19% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של מיטב גמל לבני 60 עד 50?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.53% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 6.9%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 12.7%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
103
סוג מוצר
גמל לתגמולים
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.