הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מגדל מקפת משלימה לבני 50 עד 60
מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 9454
פנסיה כללית תלוי גיל — גילאי 50 עד 60 רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע מגדל מקפת משלימה לבני 50 עד 60?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגתנודתיות (סטיית תקן) 5.9% · מדד שארפ 0.98.
התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 16.7% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 49.2%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 44.5% | 518.1 מיליון ₪ |
| מניות | 32.5% | 379.2 מיליון ₪ |
| מזומנים | 13.3% | 155.4 מיליון ₪ |
| השקעות אלטרנטיביות | 7.4% | 86.2 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 0.8% | 9.6 מיליון ₪ |
| נדל"ן | 0.8% | 8.8 מיליון ₪ |
| נגזרים | 0.7% | 8.0 מיליון ₪ |
| אחר | <0.05% | 32 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| אג"ח קונצרני | 22.8% | 265.7 מיליון ₪ |
| מניות | 21.5% | 251.0 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 13.9% | 162.3 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 13.3% | 155.4 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 12.3% | 143.3 מיליון ₪ |
| קרנות השקעה | 7.4% | 86.2 מיליון ₪ |
| הלוואות | 6.1% | 70.6 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 0.8% | 9.6 מיליון ₪ |
| זכויות מקרקעין | 0.8% | 8.8 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | 0.6% | 7.5 מיליון ₪ |
| קרנות נאמנות | 0.4% | 4.1 מיליון ₪ |
| חוזים עתידיים | <0.05% | 570 אלף ₪ |
| כתבי אופציה | <0.05% | 416 אלף ₪ |
| נכסים אחרים | <0.05% | 32 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
32.5% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 16.7%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 49.2%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
41.5% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 27.4% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
19.8% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
לפני גידור, 30.8% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| בנק דיסקונט לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 2.35% | 27.3 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 0335 | אג"ח ממשלתי | 2.15% | 25.1 מיליון ₪ |
| בנק לאומי לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 2.04% | 23.8 מיליון ₪ |
| בנק לאומי לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 1.53% | 17.9 מיליון ₪ |
| JPMORGAN CHASE BANK | מזומנים ושווי מזומנים | 1.49% | 17.3 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 1028 | אג"ח ממשלתי | 1.39% | 16.2 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 1131 | אג"ח ממשלתי | 1.12% | 13.1 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 0529 | אג"ח ממשלתי | 1.09% | 12.7 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 44.5% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
נכסים לא סחירים — 17.2% מהמסלול
שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומיקרנות השקעה 7.4% הלוואות 6.1% מניות 0.9% מוצרים מובנים 0.8%
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| מגדל מקפת משלימה לבני 50 עד 60 (המסלול הזה) | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.18% | 12.0% | 49.2% | 1.2 מיליארד ₪ | |
| כלל פנסיה משלימה לבני 50 עד 60 | כלל פנסיה וגמל | 0.19% | 12.8% | 51.3% | 1.2 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| הפניקס פנסיה משלימה - מסלול לבני 50-60 | הפניקס פנסיה וגמל | 0.13% | 12.3% | 45.1% | 832 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הראל פנסיה כללית גילאי 50-60 | הראל פנסיה וגמל | 0.15% | 11.5% | 50.6% | 665 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מיטב פנסיה כללית לבני 50 עד 60 | מיטב גמל ופנסיה | 0.14% | 12.6% | 47.7% | 476 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם פנסיה כללית מסלול לבני 50-60 | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.18% | 11.8% | 54.9% | 177 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מור פנסיה כללית - מסלול לבני 50 עד 60 | מור גמל ופנסיה | 0.18% | 13.6% | 48.9% | 157 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש האמצעי מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
- חשיפה לחו"ל: בשליש האמצעי מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש האמצעי מבין 75 מסלולי פנסיה כללית
- תנודתיות צפויה: בינונית ביחס ל-99 מסלולי פנסיה כללית
- נכסים לא סחירים: בשליש העליון מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש במגדל מקפת משלימה לבני 50 עד 60?
כ-49% מהכסף במגדל מקפת משלימה לבני 50 עד 60 חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 33% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף במגדל מקפת משלימה לבני 50 עד 60 מושקע בחו"ל?
כ-41% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-20% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של מגדל מקפת משלימה לבני 50 עד 60?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.18% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 6.8%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 12.0%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 9454
- סוג מוצר
- פנסיה כללית
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.