בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מיטב פנסיה כללית לבני 50 עד 60

מיטב גמל ופנסיה · קרן פנסיה · מספר אוצר 9972

פנסיה כללית תלוי גיל — גילאי 50 עד 60 רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מיטב פנסיה כללית לבני 50 עד 60?

בקצרה: מיטב פנסיה כללית לבני 50 עד 60 הוא מסלול משולב עם משקל גבוה למניות: כ-48% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-43% לשווקים בחו"ל וכ-19% למטבע זר. כ-49% מושקע באג"ח. כ-15% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 475.8 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מיטב גמל ופנסיה.
47.7%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 46.9% באוגוסט 2026 (-0.8 נק')נמוך מ-58% מסלולי הפנסיה הכללית
43.2%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 43.7% באוגוסט 2026 (+0.5 נק')גבוה מ-53% מסלולי הפנסיה הכללית
476 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 506 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-76% מסלולי הפנסיה הכללית
עוד נתונים
19.4%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 19.7% באוגוסט 2026 (+0.2 נק')
3.25%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 88% מרכיב החוב84.6%נכסים סחיריםלא סחיר 15.4%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.14%
מהיתרה, בשנה · 1.07% מההפקדות
נמוך מ-80% מסלולי הפנסיה הכללית
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
6.8%
ממוצע שנתי, 3 שנים
12.6%
ממוצע שנתי, 5 שנים
7.7%

תנודתיות (סטיית תקן) 6.2% · מדד שארפ 1.03.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה כללית ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 475.8 מיליון ₪ ב־1,691 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 15.4% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח48.6%
מניות36.7%
השקעות אלטרנטיביות9.1%
מזומנים3.4%
נגזרים1.7%
מוצרים מובנים0.4%
אחר0.0%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 11.0% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 47.7%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח48.6%231.4 מיליון ₪
מניות36.7%174.7 מיליון ₪
השקעות אלטרנטיביות9.1%43.5 מיליון ₪
מזומנים3.4%16.0 מיליון ₪
נגזרים1.7%8.1 מיליון ₪
מוצרים מובנים0.4%2.0 מיליון ₪
אחר<0.05%184 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות18.8%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות17.9%
סך המניות שנקנו בפועל36.7%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)47.7%

36.7% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 11.0%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 47.7%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

43.2% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 70%
חו"ל 30%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 30.4% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

19.4% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל64.4%
דולר אמריקאי29.1%
אירו3.8%
ין יפני0.8%
ליש"ט0.7%
אחר0.2%

לפני גידור, 34.7% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים3.7%
מוליכים למחצה2.4%
נדל"ן מניב בישראל1.6%
ביטחוניות1.2%
אנרגיה מתחדשת1.1%
תוכנה ואינטרנט1.1%
פארמה0.9%
אנרגיה0.8%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
ממשל שקלית 0829אג"ח ממשלתי5.31%25.3 מיליון ₪
ממשל צמודה 1131אג"ח ממשלתי4.23%20.1 מיליון ₪
ממשל שקלית 0229אג"ח ממשלתי2.78%13.2 מיליון ₪
מזרחימזומנים ושווי מזומנים1.95%9.3 מיליון ₪
VANGUARD S&P 50קרנות סל1.76%8.4 מיליון ₪
ממשל שקלית 1035אג"ח ממשלתי1.54%7.3 מיליון ₪
לאומימניות1.43%6.8 מיליון ₪
ממשל צמודה 0529אג"ח ממשלתי1.38%6.6 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (1,691) ←

רכיב החוב — 48.6% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.25%
כיסוי 88% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
4.48 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (37% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)44.9%
ללא דירוג18.2%
AAA14.9%
AA9.7%
BBB5.5%
A5.4%
BB ומטה1.5%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 15.4% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
5.09%
כיסוי 28% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
3.71 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי נכסים מדורגים (16%)

קרנות השקעה 9.1% הלוואות 2.2% אג"ח קונצרני 1.9% נגזרים אחרים 0.9%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למיטב פנסיה כללית לבני 50 עד 60
מיטב פנסיה כללית לבני 50 עד 60 (המסלול הזה)מיטב גמל ופנסיה0.14%12.6%47.7%476 מיליון ₪
כלל פנסיה משלימה לבני 50 עד 60כלל פנסיה וגמל0.19%12.8%51.3%1.2 מיליארד ₪השוואה ←
מגדל מקפת משלימה לבני 50 עד 60מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.18%12.0%49.2%1.2 מיליארד ₪השוואה ←
הפניקס פנסיה משלימה - מסלול לבני 50-60הפניקס פנסיה וגמל0.13%12.3%45.1%832 מיליון ₪השוואה ←
הראל פנסיה כללית גילאי 50-60הראל פנסיה וגמל0.15%11.5%50.6%665 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם פנסיה כללית מסלול לבני 50-60אלטשולר שחם גמל ופנסיה0.18%11.8%54.9%177 מיליון ₪השוואה ←
מור פנסיה כללית - מסלול לבני 50 עד 60מור גמל ופנסיה0.18%13.6%48.9%157 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במיטב פנסיה כללית לבני 50 עד 60?

כ-48% מהכסף במיטב פנסיה כללית לבני 50 עד 60 חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 37% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף במיטב פנסיה כללית לבני 50 עד 60 מושקע בחו"ל?

כ-43% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-19% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של מיטב פנסיה כללית לבני 50 עד 60?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.14% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 6.8%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 12.6%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
9972
סוג מוצר
פנסיה כללית
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.