הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מגדל מקפת משלימה הלכה למקבלי קצבה
מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 8604
פנסיה כללית מסלול קצבה (בתשלום) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע מגדל מקפת משלימה הלכה למקבלי קצבה?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגהתשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 70.1% | 3.9 מיליון ₪ |
| מניות | 28.0% | 1.5 מיליון ₪ |
| מזומנים | 1.3% | 75 אלף ₪ |
| נגזרים | 0.5% | 30 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| קרנות סל | 74.2% | 4.1 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 23.9% | 1.3 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 1.3% | 75 אלף ₪ |
| נגזרים אחרים | 0.5% | 30 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
המניות שנקנו בפועל (28.0%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (28.0%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
22.1% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 22.2% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.
מטבעות
13.0% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
לפני גידור, 22.5% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.
8 האחזקות הגדולות
| הראל סל כש תלבונד 60 | קרנות סל | 8.79% | 486 אלף ₪ |
| איביאי סל כש תלבונד 60 | קרנות סל | 7.30% | 403 אלף ₪ |
| קסם ETF כשרה תלבונד שקלי | קרנות סל | 6.53% | 361 אלף ₪ |
| תכלית סל כש תלבונד שקלי | קרנות סל | 4.89% | 270 אלף ₪ |
| תכלית כשרה תל בונד 60 | קרנות סל | 4.35% | 241 אלף ₪ |
| ממשל שקלית 0335 | אג"ח ממשלתי | 3.66% | 202 אלף ₪ |
| איביאי סל כש תא 125 | קרנות סל | 3.61% | 199 אלף ₪ |
| SOURCE S&P 500 UCITS ETF | קרנות סל | 3.56% | 197 אלף ₪ |
רכיב החוב — 70.1% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| מגדל מקפת משלימה הלכה למקבלי קצבה (המסלול הזה) | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.18% | 7.7% | 28.0% | 6 מיליון ₪ | |
| מנורה מבטחים משלימה - בסיסי למקבלי קצבה | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.26% | 8.2% | 18.0% | 965 מיליון ₪ | השוואה ← |
| כלל פנסיה משלימה בסיס למקבלי קצבה | כלל פנסיה וגמל | 0.19% | 11.2% | 35.1% | 705 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הפניקס פנסיה משלימה מסלול בסיסי למקבלי קצבה | הפניקס פנסיה וגמל | 0.13% | 7.0% | 15.2% | 460 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הראל פנסיה כללית בסיסי למקבלי קצבה | הראל פנסיה וגמל | 0.15% | 10.3% | 26.4% | 394 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מיטב פנסיה כללית בסיסי למקבלי קצבה | מיטב גמל ופנסיה | 0.14% | 10.8% | 32.9% | 208 מיליון ₪ | השוואה ← |
| כלל פנסיה משלימה למקבלי קצבה קיימים | כלל פנסיה וגמל | 0.19% | 2.8% | 0.0% | 131 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם פנסיה כללית בסיסי למקבלי קצבה | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.18% | 5.2% | 31.7% | 124 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים משלימה מקבלי קצבה קיימים | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.26% | 2.1% | 0.0% | 79 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש במגדל מקפת משלימה הלכה למקבלי קצבה?
כ-28% מהכסף במגדל מקפת משלימה הלכה למקבלי קצבה חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.
כמה מהכסף במגדל מקפת משלימה הלכה למקבלי קצבה מושקע בחו"ל?
כ-22% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-13% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של מגדל מקפת משלימה הלכה למקבלי קצבה?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.18% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 3.9%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 7.7%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 8604
- סוג מוצר
- פנסיה כללית
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.