בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מגדל מקפת משלימה עוקב מדדים למקבלי קצבה

מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 15785

פנסיה כללית מסלול קצבה (בתשלום) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מגדל מקפת משלימה עוקב מדדים למקבלי קצבה?

בקצרה: מגדל מקפת משלימה עוקב מדדים למקבלי קצבה הוא מסלול משולב עם משקל גבוה למניות: כ-59% מהכסף חשוף למניות, כ-33% לשווקים בחו"ל וכ-19% למטבע זר. כ-35% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 3.0 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל.
59.3%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 61.3% באוגוסט 2026 (+2.0 נק')גבוה מ-66% מסלולי הפנסיה הכללית
33.0%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 35.8% באוגוסט 2026 (+2.8 נק')נמוך מ-64% מסלולי הפנסיה הכללית
3 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 3 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-88% מסלולי הפנסיה הכללית
עוד נתונים
18.5%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי
100.0%נכסים סחיריםלא סחיר 0.0%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.18%
מהיתרה, בשנה · 1.12% מההפקדות
גבוה מ-61% מסלולי הפנסיה הכללית

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה כללית ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 3.0 מיליון ₪ ב־60 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.0% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות59.2%
אג"ח35.2%
מזומנים5.7%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות59.2%1.8 מיליון ₪
אג"ח35.2%1.0 מיליון ₪
מזומנים5.7%169 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות0.0%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות59.2%
סך המניות שנקנו בפועל59.2%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)59.3%

המניות שנקנו בפועל (59.2%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (59.3%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

33.0% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 67%
חו"ל 33%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 33.0% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

מטבעות

18.5% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל65.7%
דולר אמריקאי27.8%
אירו4.1%
ין יפני2.5%

לפני גידור, 34.4% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
SOURCE S&P 500 UCITS ETFקרנות סל8.30%247 אלף ₪
קסם ETF כשרה תא 125קרנות סל8.02%239 אלף ₪
AM S&P 500 II ETF ACCקרנות סל7.88%235 אלף ₪
הראל סל כש תלבונד 60קרנות סל7.18%214 אלף ₪
תכלית כשרה תל בונד 60קרנות סל6.29%187 אלף ₪
הראל סל כש תא 125קרנות סל6.28%187 אלף ₪
איביאי סל כש תא 125קרנות סל6.07%181 אלף ₪
קסם ETF תל גוב שקליקרנות סל6.00%179 אלף ₪

כל האחזקות במסלול (60) ←

רכיב החוב — 35.2% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
—
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
— שנים
דירוג ממוצע
—

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ללא דירוג100.0%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למגדל מקפת משלימה עוקב מדדים למקבלי קצבה
מגדל מקפת משלימה עוקב מדדים למקבלי קצבה (המסלול הזה)מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.18%—59.3%3 מיליון ₪
מנורה מבטחים משלימה - בסיסי למקבלי קצבהמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.26%8.2%18.0%965 מיליון ₪השוואה ←
כלל פנסיה משלימה בסיס למקבלי קצבהכלל פנסיה וגמל0.19%11.2%35.1%705 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס פנסיה משלימה מסלול בסיסי למקבלי קצבההפניקס פנסיה וגמל0.13%7.0%15.2%460 מיליון ₪השוואה ←
הראל פנסיה כללית בסיסי למקבלי קצבההראל פנסיה וגמל0.15%10.3%26.4%394 מיליון ₪השוואה ←
מיטב פנסיה כללית בסיסי למקבלי קצבהמיטב גמל ופנסיה0.14%10.8%32.9%208 מיליון ₪השוואה ←
כלל פנסיה משלימה למקבלי קצבה קיימיםכלל פנסיה וגמל0.19%2.8%0.0%131 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם פנסיה כללית בסיסי למקבלי קצבהאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.18%5.2%31.7%124 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים משלימה מקבלי קצבה קיימיםמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.26%2.1%0.0%79 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במגדל מקפת משלימה עוקב מדדים למקבלי קצבה?

כ-59% מהכסף במגדל מקפת משלימה עוקב מדדים למקבלי קצבה חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף במגדל מקפת משלימה עוקב מדדים למקבלי קצבה מושקע בחו"ל?

כ-33% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-19% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של מגדל מקפת משלימה עוקב מדדים למקבלי קצבה?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.18% בשנה, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
15785
סוג מוצר
פנסיה כללית
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.