הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מגדל לתגמולים ולפיצויים מניות סחיר
מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 15453
גמל לתגמולים מניות (סחיר) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע מגדל לתגמולים ולפיצויים מניות סחיר?
עוד נתונים
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגהתשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 8.1% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 100.2%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| מניות | 92.1% | 661.9 מיליון ₪ |
| מזומנים | 7.1% | 51.1 מיליון ₪ |
| נגזרים | 0.3% | 2.4 מיליון ₪ |
| השקעות אלטרנטיביות | 0.3% | 2.3 מיליון ₪ |
| אג"ח | 0.1% | 960 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| מניות | 79.1% | 568.1 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 12.9% | 93.0 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 7.1% | 51.1 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | 0.5% | 3.3 מיליון ₪ |
| קרנות השקעה | 0.3% | 2.3 מיליון ₪ |
| אג"ח קונצרני | 0.1% | 960 אלף ₪ |
| כתבי אופציה | 0.1% | 709 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
92.1% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 8.1%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 100.2%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
2.5% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 5.7% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.
מטבעות
1.6% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
לפני גידור, 5.8% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| טאואר | מניות | 4.08% | 29.3 מיליון ₪ |
| לאומי | מניות | 3.90% | 28.0 מיליון ₪ |
| אלביט מערכות | מניות | 3.80% | 27.3 מיליון ₪ |
| Teva Pharmaceutical Industries | מניות | 3.74% | 26.9 מיליון ₪ |
| פועלים | מניות | 3.46% | 24.8 מיליון ₪ |
| נובה | מניות | 3.43% | 24.7 מיליון ₪ |
| איביאי סל אינדקס בנקים יש | קרנות סל | 2.85% | 20.5 מיליון ₪ |
| אנלייט אנרגיה | מניות | 2.80% | 20.1 מיליון ₪ |
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| מגדל לתגמולים ולפיצויים מניות סחיר (המסלול הזה) | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.53% | — | 100.2% | 719 מיליון ₪ | |
| מור תגמולים מניות סחיר | מור גמל ופנסיה | 0.63% | — | 97.8% | 1.9 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| הראל גמל- מניות סחיר | הראל פנסיה וגמל | 0.46% | — | 98.6% | 1.4 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| הפניקס גמל מניות סחיר | הפניקס פנסיה וגמל | 0.51% | — | 97.3% | 1.2 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| אנליסט גמל מניות סחיר | אנליסט קופות גמל | 0.59% | 11.3% | 101.5% | 1.0 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מיטב גמל מניות סחיר | מיטב גמל ופנסיה | 0.59% | — | 99.9% | 435 מיליון ₪ | השוואה ← |
| כלל תמר מניות סחיר | כלל פנסיה וגמל | — | — | 98.7% | 395 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם גמל מניות סחיר | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | — | — | 99.5% | 217 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים תגמולים מניות סחיר | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | — | — | 96.1% | 73 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש התחתון מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
- חשיפה לחו"ל: בשליש התחתון מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
- תנודתיות צפויה: גבוהה ביחס ל-126 מסלולי גמל לתגמולים
- נכסים לא סחירים: בשליש האמצעי מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש במגדל לתגמולים ולפיצויים מניות סחיר?
כ-100% מהכסף במגדל לתגמולים ולפיצויים מניות סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 92% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף במגדל לתגמולים ולפיצויים מניות סחיר מושקע בחו"ל?
כ-2% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-2% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.
מה התשואה ודמי הניהול של מגדל לתגמולים ולפיצויים מניות סחיר?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.53% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 10.1%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 15453
- סוג מוצר
- גמל לתגמולים
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.