בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

אלטשולר שחם גמל מניות סחיר

אלטשולר שחם גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 15540

גמל לתגמולים מניות (סחיר) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע אלטשולר שחם גמל מניות סחיר?

בקצרה: אלטשולר שחם גמל מניות סחיר הוא מסלול מנייתי: כ-100% מהכסף חשוף למניות וכ-1% לשווקים בחו"ל, בלי חשיפה למטבע זר. המסלול מנהל 217.1 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של אלטשולר שחם גמל ופנסיה.
99.5%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 99.8% באוגוסט 2026 (+0.3 נק')גבוה מ-86% מסלולי הגמל לתגמולים
1.1%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 1.6% באוגוסט 2026 (+0.5 נק')נמוך מ-90% מסלולי הגמל לתגמולים
217 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 211 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-72% מסלולי הגמל לתגמולים
עוד נתונים
0.2%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי
100.0%נכסים סחיריםלא סחיר 0.0%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
6.1%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל לתגמולים ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 217.1 מיליון ₪ ב־99 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.0% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות99.5%
מזומנים0.6%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות99.5%216.0 מיליון ₪
מזומנים0.6%1.2 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות58.5%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות41.0%
סך המניות שנקנו בפועל99.5%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)99.5%

המניות שנקנו בפועל (99.5%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (99.5%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

1.1% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 100%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 0.0% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

מטבעות

0.2% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל100.0%
דולר אמריקאי0.0%

0.0% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים24.8%
נדל"ן מניב בישראל4.8%
השקעה ואחזקות4.0%
רשתות שיווק3.9%
ביטחוניות3.6%
פארמה3.6%
אנרגיה מתחדשת3.4%
תקשורת ומדיה2.0%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
פועליםמניות10.02%21.8 מיליון ₪
קסם 4A) ETF) תא 125קרנות סל9.00%19.5 מיליון ₪
לאומימניות8.31%18.0 מיליון ₪
ילין לפידות סל תא בנקיםקרנות סל5.81%12.6 מיליון ₪
אי.בי.אי. סל אינדקס בנקים ישראלקרנות סל5.67%12.3 מיליון ₪
דיסקונט אמניות4.59%10.0 מיליון ₪
אי.בי.אי. סל תא 125קרנות סל4.38%9.5 מיליון ₪
MTF סל תא 125קרנות סל4.33%9.4 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (99) ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים לאלטשולר שחם גמל מניות סחיר
אלטשולר שחם גמל מניות סחיר (המסלול הזה)אלטשולר שחם גמל ופנסיה——99.5%217 מיליון ₪
מור תגמולים מניות סחירמור גמל ופנסיה0.63%—97.8%1.9 מיליארד ₪השוואה ←
הראל גמל- מניות סחירהראל פנסיה וגמל0.46%—98.6%1.4 מיליארד ₪השוואה ←
הפניקס גמל מניות סחירהפניקס פנסיה וגמל0.51%—97.3%1.2 מיליארד ₪השוואה ←
אנליסט גמל מניות סחיראנליסט קופות גמל0.59%11.3%101.5%1.0 מיליארד ₪השוואה ←
מגדל לתגמולים ולפיצויים מניות סחירמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.53%—100.2%719 מיליון ₪השוואה ←
מיטב גמל מניות סחירמיטב גמל ופנסיה0.59%—99.9%435 מיליון ₪השוואה ←
כלל תמר מניות סחירכלל פנסיה וגמל——98.7%395 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים תגמולים מניות סחירמנורה מבטחים פנסיה וגמל——96.1%73 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש באלטשולר שחם גמל מניות סחיר?

כ-100% מהכסף באלטשולר שחם גמל מניות סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף באלטשולר שחם גמל מניות סחיר מושקע בחו"ל?

כ-1% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-0% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של אלטשולר שחם גמל מניות סחיר?

התשואה מתחילת השנה היא 6.1%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
15540
סוג מוצר
גמל לתגמולים
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.