הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026הראל גמל- מניות סחיר
הראל פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 15295
גמל לתגמולים מניות (סחיר) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע הראל גמל- מניות סחיר?
עוד נתונים
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגהתשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 6.7% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 98.6%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| מניות | 91.9% | 1.3 מיליארד ₪ |
| מזומנים | 7.1% | 102.0 מיליון ₪ |
| אג"ח | 1.4% | 20.4 מיליון ₪ |
| אחר | 0.5% | 6.7 מיליון ₪ |
| קרנות — סיווג לא זוהה | 0.1% | 793 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| מניות | 88.2% | 1.3 מיליארד ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 7.1% | 102.0 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 3.0% | 43.1 מיליון ₪ |
| אג"ח קונצרני | 1.1% | 16.6 מיליון ₪ |
| כתבי אופציה | 0.7% | 9.5 מיליון ₪ |
| נכסים אחרים | 0.5% | 6.7 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 0.3% | 3.8 מיליון ₪ |
| קרנות נאמנות | 0.1% | 793 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
91.9% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 6.7%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 98.6%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
26.4% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 10.8% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
27.9% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
11.6% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| TEVA PHARMACEUTICAL-SP ADR | מניות | 5.90% | 85.3 מיליון ₪ |
| נובה | מניות | 5.44% | 78.6 מיליון ₪ |
| לאומי | מניות | 4.82% | 69.6 מיליון ₪ |
| פועלים | מניות | 4.69% | 67.7 מיליון ₪ |
| אלביט מערכות | מניות | 4.69% | 67.7 מיליון ₪ |
| טאואר | מניות | 3.64% | 52.6 מיליון ₪ |
| בנק לאומי | מזומנים ושווי מזומנים | 3.10% | 44.7 מיליון ₪ |
| בנק לאומי | מזומנים ושווי מזומנים | 2.72% | 39.3 מיליון ₪ |
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| הראל גמל- מניות סחיר (המסלול הזה) | הראל פנסיה וגמל | 0.46% | — | 98.6% | 1.4 מיליארד ₪ | |
| מור תגמולים מניות סחיר | מור גמל ופנסיה | 0.63% | — | 97.8% | 1.9 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| הפניקס גמל מניות סחיר | הפניקס פנסיה וגמל | 0.51% | — | 97.3% | 1.2 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| אנליסט גמל מניות סחיר | אנליסט קופות גמל | 0.59% | 11.3% | 101.5% | 1.0 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מגדל לתגמולים ולפיצויים מניות סחיר | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.53% | — | 100.2% | 719 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מיטב גמל מניות סחיר | מיטב גמל ופנסיה | 0.59% | — | 99.9% | 435 מיליון ₪ | השוואה ← |
| כלל תמר מניות סחיר | כלל פנסיה וגמל | — | — | 98.7% | 395 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם גמל מניות סחיר | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | — | — | 99.5% | 217 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים תגמולים מניות סחיר | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | — | — | 96.1% | 73 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש העליון מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
- חשיפה לחו"ל: בשליש התחתון מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
- תנודתיות צפויה: גבוהה ביחס ל-126 מסלולי גמל לתגמולים
- נכסים לא סחירים: בשליש האמצעי מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש בהראל גמל- מניות סחיר?
כ-99% מהכסף בהראל גמל- מניות סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 92% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף בהראל גמל- מניות סחיר מושקע בחו"ל?
כ-26% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-28% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.
מה התשואה ודמי הניהול של הראל גמל- מניות סחיר?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.46% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 9.1%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 15295
- חברה
- הראל פנסיה וגמל
- סוג מוצר
- גמל לתגמולים
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.