בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מגדל לתגמולים ולפיצויים הלכה

מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 15452

גמל לתגמולים הלכה / שריעה רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מגדל לתגמולים ולפיצויים הלכה?

בקצרה: מגדל לתגמולים ולפיצויים הלכה הוא מסלול משולב עם משקל גבוה למניות: כ-50% מהכסף חשוף למניות, כ-36% לשווקים בחו"ל וכ-19% למטבע זר. כ-47% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 82.5 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל.
50.0%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 50.2% באוגוסט 2026 (+0.2 נק')נמוך מ-59% מסלולי הגמל לתגמולים
35.8%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 38.5% באוגוסט 2026 (+2.7 נק')נמוך מ-63% מסלולי הגמל לתגמולים
83 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 94 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-89% מסלולי הגמל לתגמולים
עוד נתונים
18.8%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 18.9% באוגוסט 2026 (+0.1 נק')
3.08%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 35% מרכיב החוב
99.2%נכסים סחיריםלא סחיר 0.8%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.53%
מהיתרה, בשנה
נמוך מ-69% מסלולי הגמל לתגמולים
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
6.4%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל לתגמולים ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 82.5 מיליון ₪ ב־152 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.8% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות50.0%
אג"ח46.8%
מזומנים2.4%
נגזרים0.8%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות50.0%41.2 מיליון ₪
אג"ח46.8%38.6 מיליון ₪
מזומנים2.4%2.0 מיליון ₪
נגזרים0.8%662 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות0.0%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות50.0%
סך המניות שנקנו בפועל50.0%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)50.0%

המניות שנקנו בפועל (50.0%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (50.0%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

35.8% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 64%
חו"ל 36%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 35.8% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

מטבעות

18.8% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל64.6%
דולר אמריקאי28.2%
אירו3.9%
ין יפני2.0%
CAD0.5%
אחר0.0%

לפני גידור, 34.6% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
איביאי סל כש תא 125קרנות סל7.89%6.5 מיליון ₪
תכלית סל כש תא 125קרנות סל7.17%5.9 מיליון ₪
קסם ETF כשרה תא 125קרנות סל6.91%5.7 מיליון ₪
הראל סל כש תלבונד שקליקרנות סל6.73%5.6 מיליון ₪
SOURCE S&P 500 UCITS ETFקרנות סל6.16%5.1 מיליון ₪
AM S&P 500 II ETF ACCקרנות סל5.57%4.6 מיליון ₪
הראל סל כש תלבונד 60קרנות סל4.63%3.8 מיליון ₪
תכלית כשרה תל בונד 60קרנות סל4.53%3.7 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (152) ←

רכיב החוב — 46.8% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.08%
כיסוי 35% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
8.01 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (2% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ללא דירוג65.3%
ממשלתי (RF)32.8%
AA1.9%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למגדל לתגמולים ולפיצויים הלכה
מגדל לתגמולים ולפיצויים הלכה (המסלול הזה)מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.53%—50.0%83 מיליון ₪
מיטב גמל הלכהמיטב גמל ופנסיה0.59%11.1%46.0%305 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם גמל הלכהאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.67%11.0%52.6%216 מיליון ₪השוואה ←
כלל תמר מסלול הלכתי (הוד)כלל פנסיה וגמל0.55%11.3%47.2%161 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים תגמולים הלכהמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.56%10.1%40.7%95 מיליון ₪השוואה ←
מור תגמולים - הלכהמור גמל ופנסיה——75.2%14 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במגדל לתגמולים ולפיצויים הלכה?

כ-50% מהכסף במגדל לתגמולים ולפיצויים הלכה חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף במגדל לתגמולים ולפיצויים הלכה מושקע בחו"ל?

כ-36% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-19% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של מגדל לתגמולים ולפיצויים הלכה?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.53% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 6.4%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
15452
סוג מוצר
גמל לתגמולים
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.