בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

אלטשולר שחם גמל הלכה

אלטשולר שחם גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 2017

גמל לתגמולים הלכה / שריעה רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע אלטשולר שחם גמל הלכה?

בקצרה: אלטשולר שחם גמל הלכה הוא מסלול משולב עם משקל גבוה למניות: כ-53% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-63% לשווקים בחו"ל וכ-21% למטבע זר. כ-82% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 216.5 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של אלטשולר שחם גמל ופנסיה.
52.6%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 52.0% באוגוסט 2026 (-0.7 נק')גבוה מ-51% מסלולי הגמל לתגמולים
63.1%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 62.2% באוגוסט 2026 (-0.9 נק')גבוה מ-64% מסלולי הגמל לתגמולים
216 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 208 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-73% מסלולי הגמל לתגמולים
עוד נתונים
21.4%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 21.5% באוגוסט 2026 (+0.1 נק')
3.46%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 100% מרכיב החוב
99.4%נכסים סחיריםלא סחיר 0.6%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.67%
מהיתרה, בשנה · 0.60% מההפקדות
גבוה מ-98% מסלולי הגמל לתגמולים
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
6.5%
ממוצע שנתי, 3 שנים
11.0%
ממוצע שנתי, 5 שנים
6.5%

תנודתיות (סטיית תקן) 7.0% · מדד שארפ 0.71.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל לתגמולים ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 216.5 מיליון ₪ ב־110 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.6% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח81.5%
מזומנים17.3%
נגזרים1.2%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 52.6% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 52.6%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח81.5%176.5 מיליון ₪
מזומנים17.3%37.5 מיליון ₪
נגזרים1.2%2.6 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות0.0%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות0.0%
סך המניות שנקנו בפועל0.0%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)52.6%

0.0% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 52.6%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 52.6%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

63.1% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 99%
חו"ל 1.0%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 1.0% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

21.4% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל92.2%
דולר אמריקאי7.0%
ין יפני0.1%
אירו0.0%
ליש"ט0.0%

7.1% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
מ.ק.מ. 726אג"ח ממשלתי18.29%39.6 מיליון ₪
ממשל שקלית 0142אג"ח ממשלתי13.81%29.9 מיליון ₪
איגודמזומנים ושווי מזומנים9.70%21.0 מיליון ₪
מ.ק.מ. 517אג"ח ממשלתי9.12%19.7 מיליון ₪
מ.ק.מ. 417אג"ח ממשלתי7.46%16.2 מיליון ₪
מ.ק.מ 217אג"ח ממשלתי6.12%13.3 מיליון ₪
מ.ק.מ. 816אג"ח ממשלתי5.72%12.4 מיליון ₪
מ.ק.מ. 1116אג"ח ממשלתי4.96%10.7 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (110) ←

רכיב החוב — 81.5% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.46%
כיסוי 100% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
3.25 שנים
דירוג ממוצע
—

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)100.0%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים לאלטשולר שחם גמל הלכה
אלטשולר שחם גמל הלכה (המסלול הזה)אלטשולר שחם גמל ופנסיה0.67%11.0%52.6%216 מיליון ₪
מיטב גמל הלכהמיטב גמל ופנסיה0.59%11.1%46.0%305 מיליון ₪השוואה ←
כלל תמר מסלול הלכתי (הוד)כלל פנסיה וגמל0.55%11.3%47.2%161 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים תגמולים הלכהמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.56%10.1%40.7%95 מיליון ₪השוואה ←
מגדל לתגמולים ולפיצויים הלכהמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.53%—50.0%83 מיליון ₪השוואה ←
מור תגמולים - הלכהמור גמל ופנסיה——75.2%14 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש באלטשולר שחם גמל הלכה?

כ-53% מהכסף באלטשולר שחם גמל הלכה חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 0% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף באלטשולר שחם גמל הלכה מושקע בחו"ל?

כ-63% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-21% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של אלטשולר שחם גמל הלכה?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.67% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 6.5%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 11.0%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
2017
סוג מוצר
גמל לתגמולים
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.