הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מיטב גמל הלכה
מיטב גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 767
גמל לתגמולים הלכה / שריעה רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע מיטב גמל הלכה?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגתנודתיות (סטיית תקן) 6.3% · מדד שארפ 0.81.
התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 46.0% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 46.0%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 88.8% | 270.9 מיליון ₪ |
| מזומנים | 11.5% | 35.1 מיליון ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| אג"ח ממשלתי | 88.8% | 270.9 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 11.5% | 35.1 מיליון ₪ |
| חוזים עתידיים | <0.05% | 27 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
0.0% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 46.0%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 46.0%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
34.9% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 11.6% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
17.9% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
17.9% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי.
8 האחזקות הגדולות
| ממשל צמודה 1131 | אג"ח ממשלתי | 14.40% | 44.0 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 0829 | אג"ח ממשלתי | 9.70% | 29.6 מיליון ₪ |
| מ.ק.מ. 1016 | אג"ח ממשלתי | 6.04% | 18.4 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 0529 | אג"ח ממשלתי | 5.88% | 18.0 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 0229 | אג"ח ממשלתי | 5.85% | 17.9 מיליון ₪ |
| HSBC | מזומנים ושווי מזומנים | 5.18% | 15.8 מיליון ₪ |
| ממשל שקלי 0928 | אג"ח ממשלתי | 5.01% | 15.3 מיליון ₪ |
| מ.ק.מ 217 | אג"ח ממשלתי | 4.71% | 14.4 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 88.8% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| מיטב גמל הלכה (המסלול הזה) | מיטב גמל ופנסיה | 0.59% | 11.1% | 46.0% | 305 מיליון ₪ | |
| אלטשולר שחם גמל הלכה | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.67% | 11.0% | 52.6% | 216 מיליון ₪ | השוואה ← |
| כלל תמר מסלול הלכתי (הוד) | כלל פנסיה וגמל | 0.55% | 11.3% | 47.2% | 161 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים תגמולים הלכה | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.56% | 10.1% | 40.7% | 95 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מגדל לתגמולים ולפיצויים הלכה | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.53% | — | 50.0% | 83 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מור תגמולים - הלכה | מור גמל ופנסיה | — | — | 75.2% | 14 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש האמצעי מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
- חשיפה לחו"ל: בשליש האמצעי מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש התחתון מבין 100 מסלולי גמל לתגמולים
- תנודתיות צפויה: בינונית ביחס ל-126 מסלולי גמל לתגמולים
- נכסים לא סחירים: בשליש התחתון מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש במיטב גמל הלכה?
כ-46% מהכסף במיטב גמל הלכה חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 0% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף במיטב גמל הלכה מושקע בחו"ל?
כ-35% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-18% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של מיטב גמל הלכה?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.59% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 6.0%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 11.1%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 767
- חברה
- מיטב גמל ופנסיה
- סוג מוצר
- גמל לתגמולים
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.