הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מנורה מבטחים משלימה עוקב מדדים למקבלי קצבה
מנורה מבטחים פנסיה וגמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 15673
פנסיה כללית מסלול קצבה (בתשלום) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע מנורה מבטחים משלימה עוקב מדדים למקבלי קצבה?
עוד נתונים
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגהתשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| מניות | 65.2% | 2.9 מיליון ₪ |
| אג"ח | 29.5% | 1.3 מיליון ₪ |
| מזומנים | 5.3% | 237 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| קרנות סל | 83.7% | 3.7 מיליון ₪ |
| קרנות נאמנות | 11.0% | 486 אלף ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 5.3% | 237 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
המניות שנקנו בפועל (65.2%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (65.6%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
65.6% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 2.1% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
46.4% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
2.1% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.
8 האחזקות הגדולות
| הראל מחקה תל-גובצמוד5-10 | קרנות נאמנות | 10.96% | 486 אלף ₪ |
| איביאיסל אינ מומנ ארהב ממ | קרנות סל | 8.80% | 390 אלף ₪ |
| קסם ETF אינדקס צמי עולמי | קרנות סל | 7.21% | 320 אלף ₪ |
| MTF סל אנד צמיחה עולמי | קרנות סל | 7.21% | 320 אלף ₪ |
| MTF סל אנד ערך עולמי | קרנות סל | 6.92% | 307 אלף ₪ |
| קסם ETF אינדקס ערך עולמי | קרנות סל | 6.90% | 306 אלף ₪ |
| מגדל שקליות ריבית קבוע ממשלתיות | קרנות סל | 6.77% | 301 אלף ₪ |
| תכלית סל World Quality מד | קרנות סל | 5.92% | 263 אלף ₪ |
רכיב החוב — 29.5% מהמסלול
משקל נמוך במסלול זהפילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| מנורה מבטחים משלימה עוקב מדדים למקבלי קצבה (המסלול הזה) | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.26% | — | 65.6% | 4 מיליון ₪ | |
| כלל פנסיה משלימה בסיס למקבלי קצבה | כלל פנסיה וגמל | 0.19% | 11.2% | 35.1% | 705 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מגדל מקפת משלימה בסיסי למקבלי קצבה | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.18% | 9.0% | 27.4% | 564 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הפניקס פנסיה משלימה מסלול בסיסי למקבלי קצבה | הפניקס פנסיה וגמל | 0.13% | 7.0% | 15.2% | 460 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הראל פנסיה כללית בסיסי למקבלי קצבה | הראל פנסיה וגמל | 0.15% | 10.3% | 26.4% | 394 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מיטב פנסיה כללית בסיסי למקבלי קצבה | מיטב גמל ופנסיה | 0.14% | 10.8% | 32.9% | 208 מיליון ₪ | השוואה ← |
| כלל פנסיה משלימה למקבלי קצבה קיימים | כלל פנסיה וגמל | 0.19% | 2.8% | 0.0% | 131 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם פנסיה כללית בסיסי למקבלי קצבה | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.18% | 5.2% | 31.7% | 124 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מגדל מקפת משלימה למקבלי קצבה קיימים | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.18% | 3.8% | 2.1% | 78 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש במנורה מבטחים משלימה עוקב מדדים למקבלי קצבה?
כ-66% מהכסף במנורה מבטחים משלימה עוקב מדדים למקבלי קצבה חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.
כמה מהכסף במנורה מבטחים משלימה עוקב מדדים למקבלי קצבה מושקע בחו"ל?
כ-66% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-46% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של מנורה מבטחים משלימה עוקב מדדים למקבלי קצבה?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.26% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 10.3%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 15673
- סוג מוצר
- פנסיה כללית
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.