בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מנורה מבטחים פנסיה עוקב מדדים למקבלי קצבה

מנורה מבטחים פנסיה וגמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 15661

פנסיה מקיפה מסלול קצבה (בתשלום) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מנורה מבטחים פנסיה עוקב מדדים למקבלי קצבה?

בקצרה: מנורה מבטחים פנסיה עוקב מדדים למקבלי קצבה הוא מסלול משולב עם משקל בינוני למניות: כ-38% מהכסף חשוף למניות, כ-38% לשווקים בחו"ל וכ-27% למטבע זר. כ-46% מושקע באג"ח, כ-100% מהן מגובות מדינה (אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה). כ-46% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 156.0 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מנורה מבטחים פנסיה וגמל.
38.2%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 28.6% באוגוסט 2026 (-9.6 נק')נמוך מ-58% מסלולי הפנסיה המקיפה
38.2%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 28.6% באוגוסט 2026 (-9.6 נק')גבוה מ-52% מסלולי הפנסיה המקיפה
156 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 274 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-76% מסלולי הפנסיה המקיפה
עוד נתונים
27.0%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 20.5% באוגוסט 2026 (-6.6 נק')
4.86%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 61% מרכיב החוב53.9%נכסים סחיריםלא סחיר 46.1%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.15%
מהיתרה, בשנה · 1.73% מההפקדות
גבוה מ-63% מסלולי הפנסיה המקיפה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
8.6%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה מקיפה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 156.0 מיליון ₪ ב־181 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 46.1% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח46.1%
מניות38.0%
מזומנים15.9%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח46.1%71.9 מיליון ₪
מניות38.0%59.3 מיליון ₪
מזומנים15.9%24.8 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות0.0%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות38.0%
סך המניות שנקנו בפועל38.0%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)38.2%

המניות שנקנו בפועל (38.0%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (38.2%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

38.2% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 53%
חו"ל 1.2%
לא מסווג 46%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 1.2% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

46.1% מהנכסים מגיעים בלי סיווג גיאוגרפי בקובץ המקור, בעיקר אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, כתבי אופציה.

מטבעות

27.0% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל52.7%
דולר אמריקאי1.2%

1.2% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם. 46.1% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
בנק הפועלים בע''ממזומנים ושווי מזומנים15.87%24.8 מיליון ₪
איביאיסל אינ מומנ ארהב ממקרנות סל5.13%8.0 מיליון ₪
קסם ETF אינדקס צמי עולמיקרנות סל4.21%6.6 מיליון ₪
MTF סל אנד צמיחה עולמיקרנות סל4.20%6.6 מיליון ₪
MTF סל אנד ערך עולמיקרנות סל4.03%6.3 מיליון ₪
קסם ETF אינדקס ערך עולמיקרנות סל4.02%6.3 מיליון ₪
תכלית סל World Quality מדקרנות סל3.45%5.4 מיליון ₪
תכלית סל צמיחה עולמיקרנות סל3.27%5.1 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (181) ←

רכיב החוב — 46.1% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.86%
כיסוי 61% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.24 שנים
דירוג ממוצע
—

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

מגובה מדינה100.0%

"מגובה מדינה" הוא אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה: המדינה מבטיחה את התשואה עליהם, ולכן אין להם דירוג אשראי.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 46.1% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.86%
כיסוי 61% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.24 שנים
דירוג ממוצע
—

אג"ח מיועדות 28.3% אפיק מובטח תשואה 17.8%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למנורה מבטחים פנסיה עוקב מדדים למקבלי קצבה
מנורה מבטחים פנסיה עוקב מדדים למקבלי קצבה (המסלול הזה)מנורה מבטחים פנסיה וגמל0.15%—38.2%156 מיליון ₪
מגדל מקפת אישית בסיסי למקבלי קצבהמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.14%9.1%18.7%16.0 מיליארד ₪השוואה ←
הפניקס פנסיה מקיפה מסלול בסיסי למקבלי קצבההפניקס פנסיה וגמל0.14%9.4%14.6%15.4 מיליארד ₪השוואה ←
הראל פנסיה בסיס למקבלי קצבההראל פנסיה וגמל0.16%8.6%18.8%14.0 מיליארד ₪השוואה ←
כלל פנסיה הלכה מסלול בסיסי למקבלי קצבהכלל פנסיה וגמל0.14%9.0%19.3%12.5 מיליארד ₪השוואה ←
מיטב פנסיה מקיפה בסיסי למקבלי קצבהמיטב גמל ופנסיה0.11%9.4%15.5%4.9 מיליארד ₪השוואה ←
אלטשולר שחם פנסיה מקיפה בסיסי למקבלי קצבהאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.15%8.6%15.9%3.3 מיליארד ₪השוואה ←
מגדל מקפת אישית למקבלי קצבה קיימיםמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.14%5.7%2.0%2.9 מיליארד ₪השוואה ←
כלל פנסיה למקבלי קצבה קיימיםכלל פנסיה וגמל0.14%5.7%1.0%2.2 מיליארד ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במנורה מבטחים פנסיה עוקב מדדים למקבלי קצבה?

כ-38% מהכסף במנורה מבטחים פנסיה עוקב מדדים למקבלי קצבה חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף במנורה מבטחים פנסיה עוקב מדדים למקבלי קצבה מושקע בחו"ל?

כ-38% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-27% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של מנורה מבטחים פנסיה עוקב מדדים למקבלי קצבה?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.15% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 8.6%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
15661
סוג מוצר
פנסיה מקיפה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.