בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מנורה מבטחים פנסיה עוקב מדד S&P500

מנורה מבטחים פנסיה וגמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 13887

פנסיה מקיפה עוקב מדד S&P 500 רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מנורה מבטחים פנסיה עוקב מדד S&P500?

בקצרה: מנורה מבטחים פנסיה עוקב מדד S&P500 הוא מסלול מנייתי: כ-74% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-78% לשווקים בחו"ל וכ-73% למטבע זר. כ-27% מושקע באג"ח, כ-94% מהן מגובות מדינה (אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה). כ-25% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 16.5 מיליארד ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מנורה מבטחים פנסיה וגמל.
73.9%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 73.9% באוגוסט 2026 (-0.1 נק')גבוה מ-98% מסלולי הפנסיה המקיפה
77.9%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 76.9% באוגוסט 2026 (-1.0 נק')גבוה מ-95% מסלולי הפנסיה המקיפה
16.5 מיליארד ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 16.9 מיליארד ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-82% מסלולי הפנסיה המקיפה
עוד נתונים
72.5%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 72.4% באוגוסט 2026 (-0.1 נק')
75.5%נכסים סחיריםלא סחיר 24.5%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.15%
מהיתרה, בשנה · 1.73% מההפקדות
גבוה מ-63% מסלולי הפנסיה המקיפה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
5.5%
ממוצע שנתי, 3 שנים
10.4%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה מקיפה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 16.5 מיליארד ₪ ב־223 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 24.5% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מזומנים50.8%
אג"ח27.0%
מניות23.4%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 50.5% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 73.9%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מזומנים50.8%8.4 מיליארד ₪
אג"ח27.0%4.4 מיליארד ₪
מניות23.4%3.9 מיליארד ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות0.0%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות23.4%
סך המניות שנקנו בפועל23.4%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)73.9%

23.4% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 50.5%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 73.9%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

77.9% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 69%
חו"ל 5.8%
לא מסווג 25%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 5.8% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

25.4% מהנכסים מגיעים בלי סיווג גיאוגרפי בקובץ המקור, בעיקר אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, כתבי אופציה.

מטבעות

72.5% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל60.0%
דולר אמריקאי15.5%

15.5% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם. 24.5% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
בנק דיסקונט לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים10.53%1.7 מיליארד ₪
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים5.29%872.3 מיליון ₪
בנק מזרחי טפחות בע"ממזומנים ושווי מזומנים4.27%703.6 מיליון ₪
בנק דיסקונט לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים4.05%668.1 מיליון ₪
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים4.05%667.5 מיליון ₪
בנק דיסקונט לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים3.66%603.1 מיליון ₪
MTF סל‏ SP500קרנות סל3.49%574.7 מיליון ₪
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים3.48%573.4 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (223) ←

רכיב החוב — 27.0% מהמסלול

משקל נמוך במסלול זה
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.71%
כיסוי 64% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
4.82 שנים
דירוג ממוצע
—

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

מגובה מדינה94.1%
ממשלתי (RF)5.9%

"מגובה מדינה" הוא אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה: המדינה מבטיחה את התשואה עליהם, ולכן אין להם דירוג אשראי.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 24.5% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.86%
כיסוי 64% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.24 שנים
דירוג ממוצע
—

אג"ח מיועדות 15.6% אפיק מובטח תשואה 9.8%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למנורה מבטחים פנסיה עוקב מדד S&P500
מנורה מבטחים פנסיה עוקב מדד S&P500 (המסלול הזה)מנורה מבטחים פנסיה וגמל0.15%10.4%73.9%16.5 מיליארד ₪
הראל פנסיה עוקב מדד S&P 500הראל פנסיה וגמל0.16%10.3%72.5%31.4 מיליארד ₪השוואה ←
מגדל מקפת אישית עוקב מדד S&P500מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.14%10.5%72.9%21.5 מיליארד ₪השוואה ←
הפניקס פנסיה מקיפה עוקב מדד S&P500הפניקס פנסיה וגמל0.14%10.3%71.5%20.2 מיליארד ₪השוואה ←
כלל פנסיה עוקב מדד S&P 500כלל פנסיה וגמל0.14%10.3%73.3%16.5 מיליארד ₪השוואה ←
מיטב פנסיה מקיפה עוקב מדד S&P500מיטב גמל ופנסיה0.11%10.5%70.7%8.7 מיליארד ₪השוואה ←
אלטשולר שחם פנסיה מקיפה עוקב מדד S&P500אלטשולר שחם גמל ופנסיה0.15%—71.8%2.1 מיליארד ₪השוואה ←
מור פנסיה מקיפה עוקב מדד S&P500מור גמל ופנסיה0.19%—69.8%532 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במנורה מבטחים פנסיה עוקב מדד S&P500?

כ-74% מהכסף במנורה מבטחים פנסיה עוקב מדד S&P500 חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 23% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף במנורה מבטחים פנסיה עוקב מדד S&P500 מושקע בחו"ל?

כ-78% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-73% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של מנורה מבטחים פנסיה עוקב מדד S&P500?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.15% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 5.5%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 10.4%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
13887
סוג מוצר
פנסיה מקיפה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.