הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מיטב פנסיה מקיפה עוקב מדד S&P500
מיטב גמל ופנסיה · קרן פנסיה · מספר אוצר 13260
פנסיה מקיפה עוקב מדד S&P 500 רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע מיטב פנסיה מקיפה עוקב מדד S&P500?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגתנודתיות (סטיית תקן) 7.0% · מדד שארפ 1.01.
התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 60.7% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 70.7%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 66.7% | 5.8 מיליארד ₪ |
| מזומנים | 22.7% | 2.0 מיליארד ₪ |
| מניות | 9.9% | 864.3 מיליון ₪ |
| נגזרים | 0.6% | 55.7 מיליון ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| אג"ח ממשלתי | 39.7% | 3.5 מיליארד ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 22.7% | 2.0 מיליארד ₪ |
| אפיק מובטח תשואה | 17.4% | 1.5 מיליארד ₪ |
| קרנות סל | 9.9% | 864.3 מיליון ₪ |
| אג"ח מיועדות | 9.6% | 834.5 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | 0.6% | 55.6 מיליון ₪ |
| חוזים עתידיים | <0.05% | 151 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
9.9% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 60.7%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 70.7%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
70.7% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 0.7% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
27.0% מהנכסים מגיעים בלי סיווג גיאוגרפי בקובץ המקור, בעיקר אפיק מובטח תשואה, אג"ח מיועדות, כתבי אופציה.
מטבעות
70.6% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
0.1% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם. 27.7% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.
8 האחזקות הגדולות
| אפיק מובטח תשואה (ללא נייר) | אפיק מובטח תשואה | 17.43% | 1.5 מיליארד ₪ |
| מזרחי | מזומנים ושווי מזומנים | 14.95% | 1.3 מיליארד ₪ |
| מ.ק.מ. 317 | אג"ח ממשלתי | 12.75% | 1.1 מיליארד ₪ |
| מ.ק.מ. 1116 | אג"ח ממשלתי | 7.92% | 690.1 מיליון ₪ |
| הראל סל (4D) S 50 | קרנות סל | 6.82% | 594.3 מיליון ₪ |
| דיסקונט | מזומנים ושווי מזומנים | 5.33% | 463.9 מיליון ₪ |
| מ.ק.מ. 417 | אג"ח ממשלתי | 3.87% | 337.3 מיליון ₪ |
| מ.ק.מ. 1016 | אג"ח ממשלתי | 3.60% | 313.7 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 66.7% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
"מגובה מדינה" הוא אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה: המדינה מבטיחה את התשואה עליהם, ולכן אין להם דירוג אשראי.
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
נכסים לא סחירים — 27.7% מהמסלול
שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומיאפיק מובטח תשואה 17.4% אג"ח מיועדות 9.6% נגזרים אחרים 0.6%
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| מיטב פנסיה מקיפה עוקב מדד S&P500 (המסלול הזה) | מיטב גמל ופנסיה | 0.11% | 10.5% | 70.7% | 8.7 מיליארד ₪ | |
| הראל פנסיה עוקב מדד S&P 500 | הראל פנסיה וגמל | 0.16% | 10.3% | 72.5% | 31.4 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מגדל מקפת אישית עוקב מדד S&P500 | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.14% | 10.5% | 72.9% | 21.5 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| הפניקס פנסיה מקיפה עוקב מדד S&P500 | הפניקס פנסיה וגמל | 0.14% | 10.3% | 71.5% | 20.2 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| כלל פנסיה עוקב מדד S&P 500 | כלל פנסיה וגמל | 0.14% | 10.3% | 73.3% | 16.5 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים פנסיה עוקב מדד S&P500 | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.15% | 10.4% | 73.9% | 16.5 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם פנסיה מקיפה עוקב מדד S&P500 | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.15% | — | 71.8% | 2.1 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מור פנסיה מקיפה עוקב מדד S&P500 | מור גמל ופנסיה | 0.19% | — | 69.8% | 532 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש העליון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- חשיפה לחו"ל: בשליש העליון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש התחתון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- תנודתיות צפויה: בינונית ביחס ל-109 מסלולי פנסיה מקיפה
- נכסים לא סחירים: בשליש האמצעי מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש במיטב פנסיה מקיפה עוקב מדד S&P500?
כ-71% מהכסף במיטב פנסיה מקיפה עוקב מדד S&P500 חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 10% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף במיטב פנסיה מקיפה עוקב מדד S&P500 מושקע בחו"ל?
כ-71% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-71% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.
מה התשואה ודמי הניהול של מיטב פנסיה מקיפה עוקב מדד S&P500?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.11% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 5.5%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 10.5%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 13260
- חברה
- מיטב גמל ופנסיה
- סוג מוצר
- פנסיה מקיפה
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.