בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מיטב גמל להשקעה עוקב מדד S&P 500

מיטב גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 13259

גמל להשקעה עוקב מדד S&P 500 רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מיטב גמל להשקעה עוקב מדד S&P 500?

בקצרה: מיטב גמל להשקעה עוקב מדד S&P 500 הוא מסלול מנייתי: כ-100% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-100% לשווקים בחו"ל וכ-100% למטבע זר. כ-56% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 1.2 מיליארד ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מיטב גמל ופנסיה.
99.7%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 99.6% באוגוסט 2026 (-0.1 נק')גבוה מ-87% מסלולי הגמל להשקעה
99.7%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 99.6% באוגוסט 2026 (-0.1 נק')גבוה מ-83% מסלולי הגמל להשקעה
1.2 מיליארד ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 1.3 מיליארד ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-83% מסלולי הגמל להשקעה
עוד נתונים
99.6%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 99.3% באוגוסט 2026 (-0.3 נק')
3.22%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 100% מרכיב החוב
99.1%נכסים סחיריםלא סחיר 0.9%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.60%
מהיתרה, בשנה · 0.00% מההפקדות
נמוך מ-64% מסלולי הגמל להשקעה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
5.8%
ממוצע שנתי, 3 שנים
11.7%
ממוצע שנתי, 5 שנים
10.9%

תנודתיות (סטיית תקן) 10.3% · מדד שארפ 0.80.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל להשקעה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 1.2 מיליארד ₪ ב־86 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.9% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח56.0%
מזומנים29.1%
מניות14.0%
נגזרים0.9%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 85.7% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 99.7%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח56.0%691.6 מיליון ₪
מזומנים29.1%360.2 מיליון ₪
מניות14.0%172.9 מיליון ₪
נגזרים0.9%11.2 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות0.0%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות14.0%
סך המניות שנקנו בפועל14.0%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)99.7%

14.0% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 85.7%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 99.7%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

99.7% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 99%
חו"ל 1.0%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 1.0% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

99.6% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל98.9%
דולר אמריקאי0.2%

0.2% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
מזרחימזומנים ושווי מזומנים18.17%224.5 מיליון ₪
מ.ק.מ. 317אג"ח ממשלתי17.97%222.1 מיליון ₪
מ.ק.מ. 1116אג"ח ממשלתי11.17%138.1 מיליון ₪
הראל סל (4D) ‏S 50קרנות סל9.62%118.9 מיליון ₪
דיסקונטמזומנים ושווי מזומנים7.51%92.8 מיליון ₪
מ.ק.מ. 417אג"ח ממשלתי5.46%67.5 מיליון ₪
מ.ק.מ. 1016אג"ח ממשלתי5.08%62.8 מיליון ₪
מ.ק.מ.117אג"ח ממשלתי4.58%56.7 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (86) ←

רכיב החוב — 56.0% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.22%
כיסוי 100% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
0.53 שנים
דירוג ממוצע
—

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)100.0%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למיטב גמל להשקעה עוקב מדד S&P 500
מיטב גמל להשקעה עוקב מדד S&P 500 (המסלול הזה)מיטב גמל ופנסיה0.60%11.7%99.7%1.2 מיליארד ₪
הפניקס גמל להשקעה עוקב מדד S&P500הפניקס פנסיה וגמל0.58%11.4%99.1%3.3 מיליארד ₪השוואה ←
הראל גמל להשקעה עוקב מדד S&P 500הראל פנסיה וגמל0.56%11.2%99.4%2.1 מיליארד ₪השוואה ←
מור גמל להשקעה עוקב מדד - S&P500מור גמל ופנסיה0.71%11.5%100.7%1.2 מיליארד ₪השוואה ←
אנליסט קופת גמל להשקעה עוקב מדד S&P500אנליסט קופות גמל0.56%11.1%100.3%1.0 מיליארד ₪השוואה ←
מגדל גמל להשקעה עוקב מדד S&P500מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.57%11.4%99.6%888 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם חיסכון פלוס עוקב מדד S&P 500אלטשולר שחם גמל ופנסיה0.54%—99.9%858 מיליון ₪השוואה ←
כלל גמל לעתיד עוקב מדד S&P 500כלל פנסיה וגמל0.59%11.2%100.4%791 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים גמל להשקעה עוקב מדד S&P500מנורה מבטחים פנסיה וגמל0.52%11.3%98.9%648 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במיטב גמל להשקעה עוקב מדד S&P 500?

כ-100% מהכסף במיטב גמל להשקעה עוקב מדד S&P 500 חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 14% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף במיטב גמל להשקעה עוקב מדד S&P 500 מושקע בחו"ל?

כ-100% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-100% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של מיטב גמל להשקעה עוקב מדד S&P 500?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.60% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 5.8%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 11.7%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
13259
סוג מוצר
גמל להשקעה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.