בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

כלל גמל לעתיד עוקב מדד S&P 500

כלל פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 13344

גמל להשקעה עוקב מדד S&P 500 רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע כלל גמל לעתיד עוקב מדד S&P 500?

בקצרה: כלל גמל לעתיד עוקב מדד S&P 500 הוא מסלול מנייתי: כ-100% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-107% לשווקים בחו"ל וכ-100% למטבע זר. המסלול מנהל 790.9 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של כלל פנסיה וגמל.
100.4%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 99.9% באוגוסט 2026 (-0.5 נק')גבוה מ-96% מסלולי הגמל להשקעה
106.5%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 106.2% באוגוסט 2026 (-0.4 נק')גבוה מ-94% מסלולי הגמל להשקעה
791 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 829 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-75% מסלולי הגמל להשקעה
עוד נתונים
100.4%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 100.1% באוגוסט 2026 (-0.3 נק')
98.8%נכסים סחיריםלא סחיר 1.2%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.59%
מהיתרה, בשנה · 0.00% מההפקדות
נמוך מ-71% מסלולי הגמל להשקעה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
5.7%
ממוצע שנתי, 3 שנים
11.2%
ממוצע שנתי, 5 שנים
10.7%

תנודתיות (סטיית תקן) 10.1% · מדד שארפ 0.78.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל להשקעה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 790.9 מיליון ₪ ב־96 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 1.2% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מזומנים56.8%
מניות42.2%
נגזרים1.0%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 58.2% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 100.4%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מזומנים56.8%449.4 מיליון ₪
מניות42.2%333.8 מיליון ₪
נגזרים1.0%8.3 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות0.0%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות42.2%
סך המניות שנקנו בפועל42.2%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)100.4%

42.2% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 58.2%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 100.4%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

106.5% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 68%
חו"ל 32%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 32.2% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

100.4% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
דולר אמריקאי51.3%
שקל47.4%

51.3% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
S&P500 EMINI FUT Sep26חוזים עתידיים33.30%263.4 מיליון ₪
בנק מזרחי טפחות בע"ממזומנים ושווי מזומנים13.58%107.4 מיליון ₪
בנק דיסקונט לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים10.93%86.4 מיליון ₪
בנק דיסקונט לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים8.14%64.4 מיליון ₪
INVESCO S&P 500 ACCקרנות סל6.31%49.9 מיליון ₪
VANGUARD S&P 500 ETFקרנות סל5.76%45.5 מיליון ₪
בנק דיסקונט לישראל בע"מפיקדונות5.29%41.8 מיליון ₪
AM CORE S&P 500 SWAP ETF ACCקרנות סל4.71%37.3 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (96) ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים לכלל גמל לעתיד עוקב מדד S&P 500
כלל גמל לעתיד עוקב מדד S&P 500 (המסלול הזה)כלל פנסיה וגמל0.59%11.2%100.4%791 מיליון ₪
הפניקס גמל להשקעה עוקב מדד S&P500הפניקס פנסיה וגמל0.58%11.4%99.1%3.3 מיליארד ₪השוואה ←
הראל גמל להשקעה עוקב מדד S&P 500הראל פנסיה וגמל0.56%11.2%99.4%2.1 מיליארד ₪השוואה ←
מיטב גמל להשקעה עוקב מדד S&P 500מיטב גמל ופנסיה0.60%11.7%99.7%1.2 מיליארד ₪השוואה ←
מור גמל להשקעה עוקב מדד - S&P500מור גמל ופנסיה0.71%11.5%100.7%1.2 מיליארד ₪השוואה ←
אנליסט קופת גמל להשקעה עוקב מדד S&P500אנליסט קופות גמל0.56%11.1%100.3%1.0 מיליארד ₪השוואה ←
מגדל גמל להשקעה עוקב מדד S&P500מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.57%11.4%99.6%888 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם חיסכון פלוס עוקב מדד S&P 500אלטשולר שחם גמל ופנסיה0.54%—99.9%858 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים גמל להשקעה עוקב מדד S&P500מנורה מבטחים פנסיה וגמל0.52%11.3%98.9%648 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בכלל גמל לעתיד עוקב מדד S&P 500?

כ-100% מהכסף בכלל גמל לעתיד עוקב מדד S&P 500 חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 42% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף בכלל גמל לעתיד עוקב מדד S&P 500 מושקע בחו"ל?

כ-107% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-100% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של כלל גמל לעתיד עוקב מדד S&P 500?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.59% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 5.7%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 11.2%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
13344
סוג מוצר
גמל להשקעה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.