הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026אלטשולר שחם חיסכון פלוס עוקב מדד S&P 500
אלטשולר שחם גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 14865
גמל להשקעה עוקב מדד S&P 500 רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע אלטשולר שחם חיסכון פלוס עוקב מדד S&P 500?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגהתשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 79.9% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 99.9%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| מזומנים | 40.5% | 347.1 מיליון ₪ |
| אג"ח | 38.2% | 327.3 מיליון ₪ |
| מניות | 20.0% | 171.8 מיליון ₪ |
| נגזרים | 1.4% | 11.9 מיליון ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| אג"ח ממשלתי | 38.2% | 327.3 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 36.6% | 314.2 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 20.0% | 171.8 מיליון ₪ |
| פיקדונות | 3.8% | 32.8 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | 1.1% | 9.9 מיליון ₪ |
| חוזים עתידיים | 0.2% | 2.1 מיליון ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
20.0% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 79.9%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 99.9%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
177.6% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 0.2% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
98.9% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
4.3% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.
8 האחזקות הגדולות
| מ.ק.מ. 726 | אג"ח ממשלתי | 8.91% | 76.4 מיליון ₪ |
| דיסקונט | מזומנים ושווי מזומנים | 7.74% | 66.4 מיליון ₪ |
| דיסקונט | מזומנים ושווי מזומנים | 6.38% | 54.7 מיליון ₪ |
| מ.ק.מ. 517 | אג"ח ממשלתי | 6.20% | 53.2 מיליון ₪ |
| דיסקונט | מזומנים ושווי מזומנים | 5.17% | 44.4 מיליון ₪ |
| לאומי | מזומנים ושווי מזומנים | 5.10% | 43.7 מיליון ₪ |
| לאומי | מזומנים ושווי מזומנים | 5.10% | 43.7 מיליון ₪ |
| מ.ק.מ. 1016 | אג"ח ממשלתי | 5.05% | 43.3 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 38.2% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| אלטשולר שחם חיסכון פלוס עוקב מדד S&P 500 (המסלול הזה) | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.54% | — | 99.9% | 858 מיליון ₪ | |
| הפניקס גמל להשקעה עוקב מדד S&P500 | הפניקס פנסיה וגמל | 0.58% | 11.4% | 99.1% | 3.3 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| הראל גמל להשקעה עוקב מדד S&P 500 | הראל פנסיה וגמל | 0.56% | 11.2% | 99.4% | 2.1 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מיטב גמל להשקעה עוקב מדד S&P 500 | מיטב גמל ופנסיה | 0.60% | 11.7% | 99.7% | 1.2 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מור גמל להשקעה עוקב מדד - S&P500 | מור גמל ופנסיה | 0.71% | 11.5% | 100.7% | 1.2 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| אנליסט קופת גמל להשקעה עוקב מדד S&P500 | אנליסט קופות גמל | 0.56% | 11.1% | 100.3% | 1.0 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מגדל גמל להשקעה עוקב מדד S&P500 | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.57% | 11.4% | 99.6% | 888 מיליון ₪ | השוואה ← |
| כלל גמל לעתיד עוקב מדד S&P 500 | כלל פנסיה וגמל | 0.59% | 11.2% | 100.4% | 791 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים גמל להשקעה עוקב מדד S&P500 | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.52% | 11.3% | 98.9% | 648 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש העליון מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
- חשיפה לחו"ל: בשליש העליון מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש האמצעי מבין 93 מסלולי גמל להשקעה
- תנודתיות צפויה: גבוהה ביחס ל-123 מסלולי גמל להשקעה
- נכסים לא סחירים: בשליש האמצעי מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש באלטשולר שחם חיסכון פלוס עוקב מדד S&P 500?
כ-100% מהכסף באלטשולר שחם חיסכון פלוס עוקב מדד S&P 500 חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 20% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף באלטשולר שחם חיסכון פלוס עוקב מדד S&P 500 מושקע בחו"ל?
כ-178% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-99% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של אלטשולר שחם חיסכון פלוס עוקב מדד S&P 500?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.54% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 5.2%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 14865
- סוג מוצר
- גמל להשקעה
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.