בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

הראל פנסיה כללית מקבלי קצבה קיימים

הראל פנסיה וגמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 2204

פנסיה כללית מסלול קצבה (בתשלום) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע הראל פנסיה כללית מקבלי קצבה קיימים?

בקצרה: הראל פנסיה כללית מקבלי קצבה קיימים הוא מסלול כמעט בלי מניות, בלי חשיפה לשווקים בחו"ל ולמטבע זר. כ-94% מושקע באג"ח. כ-12% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 65.0 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של הראל פנסיה וגמל.
0.0%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמינמוך מ-93% מסלולי הפנסיה הכללית
1.0%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 0.9% באוגוסט 2026 (-0.1 נק')נמוך מ-91% מסלולי הפנסיה הכללית
65 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 63 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-51% מסלולי הפנסיה הכללית
עוד נתונים
0.2%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 0.1% באוגוסט 2026 (-0.1 נק')
2.43%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 99% מרכיב החוב87.8%נכסים סחיריםלא סחיר 12.2%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.15%
מהיתרה, בשנה · 1.14% מההפקדות
נמוך מ-66% מסלולי הפנסיה הכללית
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
1.3%
ממוצע שנתי, 3 שנים
2.9%
ממוצע שנתי, 5 שנים
0.6%

תנודתיות (סטיית תקן) 6.5% · מדד שארפ -0.29.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה כללית ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 65.0 מיליון ₪ ב־1,352 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 12.2% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח94.0%
מזומנים5.6%
מוצרים מובנים0.2%
נגזרים0.1%
אחר0.1%
השקעות אלטרנטיביות0.0%
מניות0.0%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח94.0%61.1 מיליון ₪
מזומנים5.6%3.6 מיליון ₪
מוצרים מובנים0.2%159 אלף ₪
נגזרים0.1%52 אלף ₪
אחר0.1%39 אלף ₪
השקעות אלטרנטיביות<0.05%25 אלף ₪
מניות<0.05%1 ₪

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

1.0% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 99%
חו"ל 1.2%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 1.2% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

מטבעות

0.2% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל98.5%
דולר אמריקאי1.4%
אירו0.1%
NOK0.0%

1.5% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

השקעה ואחזקות0.0%
נדל"ן מניב בישראל0.0%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
ממשלתי צמוד 1131אג"ח ממשלתי24.73%16.1 מיליון ₪
ממשל צמודה 0545אג"ח ממשלתי13.43%8.7 מיליון ₪
ממשלתי צמוד 1151אג"ח ממשלתי6.35%4.1 מיליון ₪
ממשלתי צמוד 0841אג"ח ממשלתי3.75%2.4 מיליון ₪
בנק לאומימזומנים ושווי מזומנים3.66%2.4 מיליון ₪
ממשלתי צמוד 1033אג"ח ממשלתי1.92%1.2 מיליון ₪
ממשל צמודה 0529אג"ח ממשלתי1.79%1.2 מיליון ₪
מ.ק.מ 617אג"ח ממשלתי1.69%1.1 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (1,352) ←

רכיב החוב — 94.0% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
2.43%
כיסוי 99% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
9.09 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (25% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)74.4%
AA12.4%
A7.2%
AAA3.0%
BBB1.4%
ללא דירוג1.1%
BB ומטה0.5%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 12.2% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
2.93%
כיסוי 99% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.84 שנים
דירוג ממוצע
A+
כיסוי 97% מהרכיב

הלוואות 11.1% אג"ח קונצרני 0.8% מוצרים מובנים 0.2% נכסים אחרים 0.1%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים להראל פנסיה כללית מקבלי קצבה קיימים
הראל פנסיה כללית מקבלי קצבה קיימים (המסלול הזה)הראל פנסיה וגמל0.15%2.9%0.0%65 מיליון ₪
מנורה מבטחים משלימה - בסיסי למקבלי קצבהמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.26%8.2%18.0%965 מיליון ₪השוואה ←
כלל פנסיה משלימה בסיס למקבלי קצבהכלל פנסיה וגמל0.19%11.2%35.1%705 מיליון ₪השוואה ←
מגדל מקפת משלימה בסיסי למקבלי קצבהמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.18%9.0%27.4%564 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס פנסיה משלימה מסלול בסיסי למקבלי קצבההפניקס פנסיה וגמל0.13%7.0%15.2%460 מיליון ₪השוואה ←
מיטב פנסיה כללית בסיסי למקבלי קצבהמיטב גמל ופנסיה0.14%10.8%32.9%208 מיליון ₪השוואה ←
כלל פנסיה משלימה למקבלי קצבה קיימיםכלל פנסיה וגמל0.19%2.8%0.0%131 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם פנסיה כללית בסיסי למקבלי קצבהאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.18%5.2%31.7%124 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים משלימה מקבלי קצבה קיימיםמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.26%2.1%0.0%79 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בהראל פנסיה כללית מקבלי קצבה קיימים?

כ-0% מהכסף בהראל פנסיה כללית מקבלי קצבה קיימים חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף בהראל פנסיה כללית מקבלי קצבה קיימים מושקע בחו"ל?

כ-1% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-0% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של הראל פנסיה כללית מקבלי קצבה קיימים?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.15% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 1.3%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 2.9%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
2204
סוג מוצר
פנסיה כללית
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.