הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026הפניקס פנסיה משלימה עוקב מדד S&P500
הפניקס פנסיה וגמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 13465
פנסיה כללית עוקב מדד S&P 500 רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע הפניקס פנסיה משלימה עוקב מדד S&P500?
עוד נתונים
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגתנודתיות (סטיית תקן) 10.2% · מדד שארפ 0.81.
התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 78.8% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 99.2%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| מזומנים | 61.2% | 1.5 מיליארד ₪ |
| מניות | 20.4% | 486.7 מיליון ₪ |
| אג"ח | 13.1% | 311.6 מיליון ₪ |
| נגזרים | 5.3% | 126.9 מיליון ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| מזומנים ושווי מזומנים | 61.2% | 1.5 מיליארד ₪ |
| קרנות סל | 20.4% | 486.7 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 13.1% | 311.6 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | 5.4% | 128.0 מיליון ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
20.4% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 78.8%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 99.2%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
114.9% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 33.0% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
98.9% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
31.9% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם. 5.4% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.
8 האחזקות הגדולות
| Amundi Core S&P 500 Swap | קרנות סל | 11.16% | 266.2 מיליון ₪ |
| בנק מזרחי | מזומנים ושווי מזומנים | 6.21% | 148.1 מיליון ₪ |
| בנק הפועלים | מזומנים ושווי מזומנים | 6.17% | 147.1 מיליון ₪ |
| בנק הפועלים | מזומנים ושווי מזומנים | 5.37% | 128.2 מיליון ₪ |
| בנק הפועלים | מזומנים ושווי מזומנים | 4.99% | 119.1 מיליון ₪ |
| בנק הפועלים | מזומנים ושווי מזומנים | 4.90% | 116.8 מיליון ₪ |
| בנק מזרחי | מזומנים ושווי מזומנים | 4.50% | 107.3 מיליון ₪ |
| בנק לאומי | מזומנים ושווי מזומנים | 3.99% | 95.1 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 13.1% מהמסלול
משקל נמוך במסלול זהפילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
נכסים לא סחירים — 5.4% מהמסלול
שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומינגזרים אחרים 5.4%
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| הפניקס פנסיה משלימה עוקב מדד S&P500 (המסלול הזה) | הפניקס פנסיה וגמל | 0.13% | 11.4% | 99.2% | 2.4 מיליארד ₪ | |
| הראל פנסיה כללית עוקב מדד S&P 500 | הראל פנסיה וגמל | 0.15% | 11.2% | 99.4% | 3.0 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מגדל מקפת משלימה עוקב מדד S&P500 | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.18% | 11.4% | 99.6% | 2.1 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים משלימה עוקב מדד S&P500 | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.26% | 11.2% | 98.9% | 1.4 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| כלל פנסיה משלימה עוקב מדד S&P500 | כלל פנסיה וגמל | 0.19% | — | 99.8% | 1.0 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מיטב פנסיה כללית עוקב מדד S&P500 | מיטב גמל ופנסיה | 0.14% | 11.7% | 99.3% | 742 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם פנסיה כללית עוקב מדד S&P 500 | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.18% | — | 100.0% | 115 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מור פנסיה כללית עוקב מדד S&P500 | מור גמל ופנסיה | 0.18% | — | 99.2% | 41 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש העליון מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
- חשיפה לחו"ל: בשליש העליון מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש העליון מבין 75 מסלולי פנסיה כללית
- תנודתיות צפויה: גבוהה ביחס ל-99 מסלולי פנסיה כללית
- נכסים לא סחירים: בשליש העליון מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש בהפניקס פנסיה משלימה עוקב מדד S&P500?
כ-99% מהכסף בהפניקס פנסיה משלימה עוקב מדד S&P500 חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 20% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף בהפניקס פנסיה משלימה עוקב מדד S&P500 מושקע בחו"ל?
כ-115% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-99% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של הפניקס פנסיה משלימה עוקב מדד S&P500?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.13% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 5.7%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 11.4%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 13465
- סוג מוצר
- פנסיה כללית
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.