בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

אלטשולר שחם פנסיה כללית למקבלי קצבה קיימים

אלטשולר שחם גמל ופנסיה · קרן פנסיה · מספר אוצר 8580

פנסיה כללית מסלול קצבה (בתשלום) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע אלטשולר שחם פנסיה כללית למקבלי קצבה קיימים?

בקצרה: אלטשולר שחם פנסיה כללית למקבלי קצבה קיימים הוא מסלול משולב עם משקל בינוני למניות: כ-30% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-40% לשווקים בחו"ל וכ-17% למטבע זר. כ-72% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 301 אלף ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של אלטשולר שחם גמל ופנסיה.
30.0%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 36.0% באוגוסט 2026 (+6.0 נק')נמוך מ-70% מסלולי הפנסיה הכללית
40.0%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 48.0% באוגוסט 2026 (+8.0 נק')נמוך מ-56% מסלולי הפנסיה הכללית
301 אלף ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 250 אלף ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-98% מסלולי הפנסיה הכללית
עוד נתונים
16.7%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 20.0% באוגוסט 2026 (+3.3 נק')
3.39%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 99% מרכיב החוב
100.0%נכסים סחיריםלא סחיר 0.0%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.18%
מהיתרה, בשנה · 1.24% מההפקדות
גבוה מ-61% מסלולי הפנסיה הכללית
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
3.9%
ממוצע שנתי, 3 שנים
4.7%
ממוצע שנתי, 5 שנים
1.2%

תנודתיות (סטיית תקן) 6.8% · מדד שארפ -0.08.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה כללית ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 301 אלף ₪ ב־583 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.0% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח71.6%
מניות19.4%
מזומנים12.3%
נגזרים0.5%
מוצרים מובנים0.2%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 10.6% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 30.0%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח71.6%215 אלף ₪
מניות19.4%58 אלף ₪
מזומנים12.3%37 אלף ₪
נגזרים0.5%2 אלף ₪
מוצרים מובנים0.2%568 ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות15.6%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות3.8%
סך המניות שנקנו בפועל19.4%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)30.0%

19.4% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 10.6%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 30.0%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

40.0% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 85%
חו"ל 15%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 15.4% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

16.7% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל83.7%
דולר אמריקאי11.7%
אירו1.8%
PLN1.1%
ין יפני0.7%
אחר0.7%

15.9% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים3.7%
תוכנה ואינטרנט2.0%
מוליכים למחצה2.0%
תקשורת ומדיה1.2%
ביטחוניות0.8%
נדל"ן מניב בישראל0.6%
אנרגיה0.6%
השקעה ואחזקות0.5%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
ממשל שקלית 0142אג"ח ממשלתי9.88%30 אלף ₪
ממשל שקלית 1152אג"ח ממשלתי9.61%29 אלף ₪
מ.ק.מ. 726אג"ח ממשלתי7.79%23 אלף ₪
ממשל צמודה 1033אג"ח ממשלתי7.32%22 אלף ₪
ממשל שקלית 0537אג"ח ממשלתי4.97%15 אלף ₪
ממשל צמודה 0527אג"ח ממשלתי3.86%12 אלף ₪
מ.ק.מ. 916אג"ח ממשלתי2.97%9 אלף ₪
איגודמזומנים ושווי מזומנים2.71%8 אלף ₪

כל האחזקות במסלול (583) ←

רכיב החוב — 71.6% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.39%
כיסוי 99% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
6.24 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (11% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)85.9%
AAA7.2%
ללא דירוג2.8%
BBB1.7%
AA1.0%
BB ומטה0.8%
A0.6%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים לאלטשולר שחם פנסיה כללית למקבלי קצבה קיימים
אלטשולר שחם פנסיה כללית למקבלי קצבה קיימים (המסלול הזה)אלטשולר שחם גמל ופנסיה0.18%4.7%30.0%301 אלף ₪
מנורה מבטחים משלימה - בסיסי למקבלי קצבהמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.26%8.2%18.0%965 מיליון ₪השוואה ←
כלל פנסיה משלימה בסיס למקבלי קצבהכלל פנסיה וגמל0.19%11.2%35.1%705 מיליון ₪השוואה ←
מגדל מקפת משלימה בסיסי למקבלי קצבהמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.18%9.0%27.4%564 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס פנסיה משלימה מסלול בסיסי למקבלי קצבההפניקס פנסיה וגמל0.13%7.0%15.2%460 מיליון ₪השוואה ←
הראל פנסיה כללית בסיסי למקבלי קצבההראל פנסיה וגמל0.15%10.3%26.4%394 מיליון ₪השוואה ←
מיטב פנסיה כללית בסיסי למקבלי קצבהמיטב גמל ופנסיה0.14%10.8%32.9%208 מיליון ₪השוואה ←
כלל פנסיה משלימה למקבלי קצבה קיימיםכלל פנסיה וגמל0.19%2.8%0.0%131 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים משלימה מקבלי קצבה קיימיםמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.26%2.1%0.0%79 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש באלטשולר שחם פנסיה כללית למקבלי קצבה קיימים?

כ-30% מהכסף באלטשולר שחם פנסיה כללית למקבלי קצבה קיימים חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 19% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף באלטשולר שחם פנסיה כללית למקבלי קצבה קיימים מושקע בחו"ל?

כ-40% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-17% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של אלטשולר שחם פנסיה כללית למקבלי קצבה קיימים?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.18% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 3.9%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 4.7%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
8580
סוג מוצר
פנסיה כללית
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.