הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מור פנסיה כללית - עוקב מדד מניות
מור גמל ופנסיה · קרן פנסיה · מספר אוצר 13925
פנסיה כללית עוקב מדד מניות רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע מור פנסיה כללית - עוקב מדד מניות?
עוד נתונים
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגהתשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 37.2% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 99.6%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| מניות | 62.3% | 19.9 מיליון ₪ |
| אג"ח | 20.3% | 6.5 מיליון ₪ |
| מזומנים | 16.6% | 5.3 מיליון ₪ |
| נגזרים | 0.5% | 174 אלף ₪ |
| אחר | 0.1% | 42 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| קרנות סל | 54.7% | 17.4 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 20.3% | 6.5 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 16.6% | 5.3 מיליון ₪ |
| קרנות נאמנות | 7.6% | 2.4 מיליון ₪ |
| חוזים עתידיים | 0.7% | 214 אלף ₪ |
| נכסים אחרים | 0.1% | 42 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
62.3% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 37.2%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 99.6%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
99.6% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 0.7% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
99.1% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
12.0% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.
8 האחזקות הגדולות
| RUSS2000.קסם | קרנות סל | 10.22% | 3.3 מיליון ₪ |
| SP500.הרל | קרנות סל | 9.71% | 3.1 מיליון ₪ |
| NDX 100.הרל | קרנות סל | 8.77% | 2.8 מיליון ₪ |
| SP500.IBI | קרנות סל | 8.42% | 2.7 מיליון ₪ |
| מ.ק.מ. 1016 | אג"ח ממשלתי | 6.75% | 2.2 מיליון ₪ |
| בנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 6.59% | 2.1 מיליון ₪ |
| מ.ק.מ. 816 | אג"ח ממשלתי | 6.05% | 1.9 מיליון ₪ |
| STOXX-E600י.IBI | קרנות נאמנות | 6.04% | 1.9 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 20.3% מהמסלול
משקל נמוך במסלול זהפילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| מור פנסיה כללית - עוקב מדד מניות (המסלול הזה) | מור גמל ופנסיה | 0.18% | 11.3% | 99.6% | 32 מיליון ₪ | |
| מנורה מבטחים משלימה עוקב מדדי מניות | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.26% | 12.9% | 98.6% | 735 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מגדל מקפת משלימה עוקב מדדי מניות | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.18% | — | 99.7% | 334 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מיטב פנסיה כללית עוקב מדדי מניות | מיטב גמל ופנסיה | 0.14% | — | 98.4% | 293 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הראל פנסיה כללית עוקב מדדי מניות | הראל פנסיה וגמל | 0.15% | — | 98.9% | 267 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הפניקס פנסיה משלימה עוקב מדדי מניות | הפניקס פנסיה וגמל | 0.13% | — | 99.6% | 139 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם פנסיה כללית עוקב מדד מניות | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.18% | 16.5% | 100.1% | 92 מיליון ₪ | השוואה ← |
| כלל פנסיה משלימה עוקב מדדי מניות | כלל פנסיה וגמל | 0.19% | — | 98.7% | 87 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש העליון מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
- חשיפה לחו"ל: בשליש העליון מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש האמצעי מבין 75 מסלולי פנסיה כללית
- תנודתיות צפויה: גבוהה ביחס ל-99 מסלולי פנסיה כללית
- נכסים לא סחירים: בשליש התחתון מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש במור פנסיה כללית - עוקב מדד מניות?
כ-100% מהכסף במור פנסיה כללית - עוקב מדד מניות חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 62% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף במור פנסיה כללית - עוקב מדד מניות מושקע בחו"ל?
כ-100% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-99% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.
מה התשואה ודמי הניהול של מור פנסיה כללית - עוקב מדד מניות?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.18% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 9.5%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 11.3%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 13925
- חברה
- מור גמל ופנסיה
- סוג מוצר
- פנסיה כללית
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.