הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מנורה מבטחים משלימה עוקב מדדי מניות
מנורה מבטחים פנסיה וגמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 13352
פנסיה כללית עוקב מדד מניות רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע מנורה מבטחים משלימה עוקב מדדי מניות?
עוד נתונים
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגתנודתיות (סטיית תקן) 8.6% · מדד שארפ 0.98.
התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| מניות | 98.3% | 722.6 מיליון ₪ |
| מזומנים | 1.7% | 12.4 מיליון ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| קרנות סל | 98.3% | 722.6 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 1.7% | 12.4 מיליון ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
המניות שנקנו בפועל (98.3%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (98.6%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
98.6% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 3.1% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
69.7% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
3.1% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.
8 האחזקות הגדולות
| איביאיסל אינ מומנ ארהב ממ | קרנות סל | 13.26% | 97.5 מיליון ₪ |
| קסם ETF אינדקס צמי עולמי | קרנות סל | 10.88% | 79.9 מיליון ₪ |
| MTF סל אנד צמיחה עולמי | קרנות סל | 10.87% | 79.9 מיליון ₪ |
| MTF סל אנד ערך עולמי | קרנות סל | 10.43% | 76.7 מיליון ₪ |
| קסם ETF אינדקס ערך עולמי | קרנות סל | 10.41% | 76.5 מיליון ₪ |
| תכלית סל World Quality מד | קרנות סל | 8.93% | 65.6 מיליון ₪ |
| תכלית סל צמיחה עולמי | קרנות סל | 8.46% | 62.2 מיליון ₪ |
| תכלית סל ערך עולמי מד | קרנות סל | 6.63% | 48.8 מיליון ₪ |
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| מנורה מבטחים משלימה עוקב מדדי מניות (המסלול הזה) | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.26% | 12.9% | 98.6% | 735 מיליון ₪ | |
| מגדל מקפת משלימה עוקב מדדי מניות | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.18% | — | 99.7% | 334 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מיטב פנסיה כללית עוקב מדדי מניות | מיטב גמל ופנסיה | 0.14% | — | 98.4% | 293 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הראל פנסיה כללית עוקב מדדי מניות | הראל פנסיה וגמל | 0.15% | — | 98.9% | 267 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הפניקס פנסיה משלימה עוקב מדדי מניות | הפניקס פנסיה וגמל | 0.13% | — | 99.6% | 139 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם פנסיה כללית עוקב מדד מניות | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.18% | 16.5% | 100.1% | 92 מיליון ₪ | השוואה ← |
| כלל פנסיה משלימה עוקב מדדי מניות | כלל פנסיה וגמל | 0.19% | — | 98.7% | 87 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מור פנסיה כללית - עוקב מדד מניות | מור גמל ופנסיה | 0.18% | 11.3% | 99.6% | 32 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מור פנסיה כללית עוקב מדדי מניות | מור גמל ופנסיה | 0.18% | — | 0.0% | 6 אלף ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש העליון מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
- חשיפה לחו"ל: בשליש העליון מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
- תנודתיות צפויה: בינונית ביחס ל-99 מסלולי פנסיה כללית
- נכסים לא סחירים: בשליש התחתון מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש במנורה מבטחים משלימה עוקב מדדי מניות?
כ-99% מהכסף במנורה מבטחים משלימה עוקב מדדי מניות חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.
כמה מהכסף במנורה מבטחים משלימה עוקב מדדי מניות מושקע בחו"ל?
כ-99% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-70% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של מנורה מבטחים משלימה עוקב מדדי מניות?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.26% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 14.1%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 12.9%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 13352
- סוג מוצר
- פנסיה כללית
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.