בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מגדל מקפת אישית לבני 60 ומעלה

מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 8803

פנסיה מקיפה תלוי גיל — גיל 60 ומעלה רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מגדל מקפת אישית לבני 60 ומעלה?

בקצרה: מגדל מקפת אישית לבני 60 ומעלה הוא מסלול משולב עם משקל בינוני למניות: כ-31% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-28% לשווקים בחו"ל וכ-14% למטבע זר. כ-62% מושקע באג"ח, כ-44% מהן מגובות מדינה (אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה). כ-40% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 8.1 מיליארד ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל.
30.7%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמינמוך מ-61% מסלולי הפנסיה המקיפה
28.4%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 30.2% באוגוסט 2026 (+1.8 נק')נמוך מ-59% מסלולי הפנסיה המקיפה
8.1 מיליארד ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 8.4 מיליארד ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-73% מסלולי הפנסיה המקיפה
עוד נתונים

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.14%
מהיתרה, בשנה · 1.56% מההפקדות
נמוך מ-68% מסלולי הפנסיה המקיפה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
5.5%
ממוצע שנתי, 3 שנים
9.5%
ממוצע שנתי, 5 שנים
6.9%

תנודתיות (סטיית תקן) 3.7% · מדד שארפ 1.23.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה מקיפה ←

הערה על קובץ המקור: השיעורים שהחברה דיווחה במסלול זה אינם עקביים עם השווי שדווח באותן שורות. כל האחוזים באתר מחושבים מהשווי, שאומת מול סיכומי הקובץ, ולא מהשיעורים המדווחים.
הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 8.1 מיליארד ₪ ב־2,406 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 40.4% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח61.6%
מניות21.1%
מזומנים9.4%
השקעות אלטרנטיביות5.8%
נדל"ן1.0%
מוצרים מובנים0.6%
נגזרים0.6%
אחר0.0%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 9.6% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 30.7%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח61.6%5.0 מיליארד ₪
מניות21.1%1.7 מיליארד ₪
מזומנים9.4%758.8 מיליון ₪
השקעות אלטרנטיביות5.8%467.2 מיליון ₪
נדל"ן1.0%78.5 מיליון ₪
מוצרים מובנים0.6%48.2 מיליון ₪
נגזרים0.6%47.1 מיליון ₪
אחר<0.05%184 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות14.5%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות6.6%
סך המניות שנקנו בפועל21.1%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)30.7%

21.1% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 9.6%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 30.7%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

28.4% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 53%
חו"ל 19%
לא מסווג 28%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 19.5% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

27.8% מהנכסים מגיעים בלי סיווג גיאוגרפי בקובץ המקור, בעיקר אפיק מובטח תשואה, אג"ח מיועדות, זכויות מקרקעין.

מטבעות

14.4% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל50.7%
דולר אמריקאי16.0%
אירו4.9%
ליש"ט0.5%
ין יפני0.3%
אחר0.2%

לפני גידור, 21.9% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר. 27.4% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

מוליכים למחצה2.0%
בנקים1.5%
נדל"ן מניב בישראל1.4%
אנרגיה מתחדשת1.3%
פארמה0.9%
תוכנה ואינטרנט0.8%
ביטחוניות0.8%
בנייה0.7%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
אפיק מובטח תשואה (ללא נייר)אפיק מובטח תשואה14.13%1.1 מיליארד ₪
ממשל שקלית 0335אג"ח ממשלתי2.13%172.0 מיליון ₪
בנק דיסקונט לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים1.72%139.4 מיליון ₪
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים1.50%121.5 מיליון ₪
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים1.28%103.7 מיליון ₪
ממשל צמודה 1028אג"ח ממשלתי0.94%76.2 מיליון ₪
ממשל שקלית 0432אג"ח ממשלתי0.90%72.6 מיליון ₪
JPMORGAN CHASE BANKמזומנים ושווי מזומנים0.86%69.2 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (2,406) ←

רכיב החוב — 61.6% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.84%
כיסוי 75% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.79 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (33% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

מגובה מדינה43.5%
ממשלתי (RF)18.4%
AA16.7%
A8.6%
ללא דירוג5.0%
BBB3.6%
AAA2.6%
BB ומטה1.7%

"מגובה מדינה" הוא אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה: המדינה מבטיחה את התשואה עליהם, ולכן אין להם דירוג אשראי.

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 40.4% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.71%
כיסוי 45% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
4.77 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי נכסים מדורגים (10%)

אפיק מובטח תשואה 14.1% אג"ח מיועדות 12.7% קרנות השקעה 5.8% הלוואות 4.4%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למגדל מקפת אישית לבני 60 ומעלה
מגדל מקפת אישית לבני 60 ומעלה (המסלול הזה)מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.14%9.5%30.7%8.1 מיליארד ₪
מנורה מבטחים פנסיה - מסלול לבני 60 ומעלהמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.15%9.8%31.6%17.7 מיליארד ₪השוואה ←
כלל פנסיה לבני 60 ומעלהכלל פנסיה וגמל0.14%10.2%31.9%8.3 מיליארד ₪השוואה ←
הפניקס פנסיה מקיפה מסלול לבני 60 ומעלההפניקס פנסיה וגמל0.14%10.1%28.7%6.8 מיליארד ₪השוואה ←
הראל פנסיה גילאי 60 ומעלההראל פנסיה וגמל0.16%9.1%31.1%6.8 מיליארד ₪השוואה ←
מיטב פנסיה מקיפה לבני 60 ומעלהמיטב גמל ופנסיה0.11%10.4%28.9%6.4 מיליארד ₪השוואה ←
אלטשולר שחם פנסיה מקיפה מסלול לבני 60 ומעלהאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.15%8.7%30.4%2.5 מיליארד ₪השוואה ←
מור פנסיה מקיפה - מסלול לבני 60 ומעלהמור גמל ופנסיה0.19%10.5%30.3%1.2 מיליארד ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במגדל מקפת אישית לבני 60 ומעלה?

כ-31% מהכסף במגדל מקפת אישית לבני 60 ומעלה חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 21% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף במגדל מקפת אישית לבני 60 ומעלה מושקע בחו"ל?

כ-28% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-14% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של מגדל מקפת אישית לבני 60 ומעלה?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.14% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 5.5%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 9.5%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
8803
סוג מוצר
פנסיה מקיפה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.