בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מגדל מקפת משלימה אשראי ואג"ח

מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 2148

פנסיה כללית אשראי ואג"ח (ללא מניות) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מגדל מקפת משלימה אשראי ואג"ח?

בקצרה: מגדל מקפת משלימה אשראי ואג"ח הוא מסלול כמעט בלי מניות: כ-18% מהכסף חשוף לשווקים בחו"ל וכ-6% למטבע זר. כ-81% מושקע באג"ח. כ-21% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 22.8 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל.
4.0%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 5.0% באוגוסט 2026 (+1.0 נק')נמוך מ-82% מסלולי הפנסיה הכללית
17.6%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 19.2% באוגוסט 2026 (+1.6 נק')נמוך מ-78% מסלולי הפנסיה הכללית
23 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 25 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-66% מסלולי הפנסיה הכללית
עוד נתונים
5.9%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 5.7% באוגוסט 2026 (-0.2 נק')
3.39%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 93% מרכיב החוב78.7%נכסים סחיריםלא סחיר 21.3%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.18%
מהיתרה, בשנה · 1.12% מההפקדות
גבוה מ-61% מסלולי הפנסיה הכללית
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
2.9%
ממוצע שנתי, 3 שנים
5.4%
ממוצע שנתי, 5 שנים
2.6%

תנודתיות (סטיית תקן) 3.1% · מדד שארפ 0.04.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה כללית ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 22.8 מיליון ₪ ב־1,823 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 21.3% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח81.4%
מזומנים8.1%
השקעות אלטרנטיביות5.3%
מניות2.6%
מוצרים מובנים1.7%
נגזרים0.9%
אחר0.0%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח81.4%18.6 מיליון ₪
מזומנים8.1%1.9 מיליון ₪
השקעות אלטרנטיביות5.3%1.2 מיליון ₪
מניות2.6%585 אלף ₪
מוצרים מובנים1.7%380 אלף ₪
נגזרים0.9%204 אלף ₪
אחר<0.05%1 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות1.6%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות0.9%
סך המניות שנקנו בפועל2.6%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)4.0%

המניות שנקנו בפועל (2.6%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (4.0%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

17.6% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 86%
חו"ל 13.8%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 13.8% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

מטבעות

5.9% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל83.6%
דולר אמריקאי9.7%
אירו4.8%
ליש"ט0.8%
CAD0.2%
אחר0.1%

לפני גידור, 15.6% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

מוליכים למחצה0.2%
בנקים0.2%
נדל"ן מניב בישראל0.1%
תוכנה ואינטרנט0.1%
אנרגיה מתחדשת0.1%
פארמה0.1%
ביטחוניות0.1%
בנייה0.1%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
ממשל שקלית 0335אג"ח ממשלתי4.01%914 אלף ₪
ממשל צמודה 1028אג"ח ממשלתי2.23%509 אלף ₪
בנק דיסקונט לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים1.95%444 אלף ₪
ממשל צמודה 1131אג"ח ממשלתי1.80%410 אלף ₪
ממשל צמודה 0529אג"ח ממשלתי1.74%397 אלף ₪
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים1.70%387 אלף ₪
ממשל שקלית 0432אג"ח ממשלתי1.69%385 אלף ₪
ממשל שקלית 1152אג"ח ממשלתי1.67%382 אלף ₪

כל האחזקות במסלול (1,823) ←

רכיב החוב — 81.4% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.39%
כיסוי 93% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.89 שנים
דירוג ממוצע
AA-
כיסוי 59% מרכיב החוב

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

AA30.3%
ממשלתי (RF)29.2%
A17.0%
ללא דירוג11.9%
AAA5.3%
BBB4.3%
BB ומטה2.0%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 21.3% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.41%
כיסוי 71% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
3.97 שנים
דירוג ממוצע
A+
כיסוי 52% מהרכיב

הלוואות 12.2% קרנות השקעה 5.3% מוצרים מובנים 1.7% אג"ח קונצרני 1.2%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למגדל מקפת משלימה אשראי ואג"ח
מגדל מקפת משלימה אשראי ואג"ח (המסלול הזה)מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.18%5.4%4.0%23 מיליון ₪
מנורה מבטחים משלימה אשראי ואג"חמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.26%6.5%18.3%53 מיליון ₪השוואה ←
מיטב פנסיה כללית אשראי ואג"חמיטב גמל ופנסיה0.14%6.3%4.7%18 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס פנסיה משלימה - אשראי ואג"חהפניקס פנסיה וגמל0.13%4.9%0.3%12 מיליון ₪השוואה ←
הראל פנסיה כללית אשראי ואג"חהראל פנסיה וגמל0.15%—7.0%8 מיליון ₪השוואה ←
מור פנסיה כללית - אשראי ואג"חמור גמל ופנסיה0.18%6.6%3.1%3 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במגדל מקפת משלימה אשראי ואג"ח?

כ-4% מהכסף במגדל מקפת משלימה אשראי ואג"ח חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף במגדל מקפת משלימה אשראי ואג"ח מושקע בחו"ל?

כ-18% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-6% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של מגדל מקפת משלימה אשראי ואג"ח?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.18% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 2.9%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 5.4%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
2148
סוג מוצר
פנסיה כללית
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.