הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026הראל פנסיה כללית אשראי ואג"ח
הראל פנסיה וגמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 15281
פנסיה כללית אשראי ואג"ח (ללא מניות) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע הראל פנסיה כללית אשראי ואג"ח?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגהתשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 2.4% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 7.0%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 84.7% | 6.4 מיליון ₪ |
| מזומנים | 10.2% | 770 אלף ₪ |
| מניות | 4.6% | 349 אלף ₪ |
| נגזרים | 0.5% | 39 אלף ₪ |
| מוצרים מובנים | 0.4% | 32 אלף ₪ |
| קרנות — סיווג לא זוהה | <0.05% | 116 ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| אג"ח קונצרני | 45.0% | 3.4 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 26.4% | 2.0 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 10.2% | 770 אלף ₪ |
| קרנות סל | 7.4% | 559 אלף ₪ |
| קרנות נאמנות | 7.1% | 535 אלף ₪ |
| מניות | 3.4% | 259 אלף ₪ |
| נגזרים אחרים | 0.4% | 32 אלף ₪ |
| מוצרים מובנים | 0.4% | 32 אלף ₪ |
| חוזים עתידיים | 0.1% | 8 אלף ₪ |
| כתבי אופציה | <0.05% | 1 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
4.6% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 2.4%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 7.0%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
26.8% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 20.7% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
5.0% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
לפני גידור, 21.9% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| בנק לאומי | מזומנים ושווי מזומנים | 7.41% | 558 אלף ₪ |
| ממשלתי צמוד 1033 | אג"ח ממשלתי | 2.94% | 221 אלף ₪ |
| ממשלתי צמוד 1131 | אג"ח ממשלתי | 1.97% | 148 אלף ₪ |
| ממשלתי שקלי 0537 | אג"ח ממשלתי | 1.86% | 140 אלף ₪ |
| ממשל צמודה 0529 | אג"ח ממשלתי | 1.63% | 122 אלף ₪ |
| ממשלתי שקלי 0432 | אג"ח ממשלתי | 1.57% | 118 אלף ₪ |
| ממשל שקלית 0347 | אג"ח ממשלתי | 1.55% | 117 אלף ₪ |
| מ.ק.מ 617 | אג"ח ממשלתי | 1.36% | 102 אלף ₪ |
רכיב החוב — 84.7% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| הראל פנסיה כללית אשראי ואג"ח (המסלול הזה) | הראל פנסיה וגמל | 0.15% | — | 7.0% | 8 מיליון ₪ | |
| מנורה מבטחים משלימה אשראי ואג"ח | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.26% | 6.5% | 18.3% | 53 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מגדל מקפת משלימה אשראי ואג"ח | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.18% | 5.4% | 4.0% | 23 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מיטב פנסיה כללית אשראי ואג"ח | מיטב גמל ופנסיה | 0.14% | 6.3% | 4.7% | 18 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הפניקס פנסיה משלימה - אשראי ואג"ח | הפניקס פנסיה וגמל | 0.13% | 4.9% | 0.3% | 12 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מור פנסיה כללית - אשראי ואג"ח | מור גמל ופנסיה | 0.18% | 6.6% | 3.1% | 3 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש התחתון מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
- חשיפה לחו"ל: בשליש התחתון מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש העליון מבין 75 מסלולי פנסיה כללית
- תנודתיות צפויה: נמוכה ביחס ל-99 מסלולי פנסיה כללית
- נכסים לא סחירים: בשליש התחתון מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש בהראל פנסיה כללית אשראי ואג"ח?
כ-7% מהכסף בהראל פנסיה כללית אשראי ואג"ח חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 5% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף בהראל פנסיה כללית אשראי ואג"ח מושקע בחו"ל?
כ-27% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-5% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של הראל פנסיה כללית אשראי ואג"ח?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.15% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 3.2%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 15281
- חברה
- הראל פנסיה וגמל
- סוג מוצר
- פנסיה כללית
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.