הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מיטב פנסיה כללית אשראי ואג"ח
מיטב גמל ופנסיה · קרן פנסיה · מספר אוצר 2108
פנסיה כללית אשראי ואג"ח (ללא מניות) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע מיטב פנסיה כללית אשראי ואג"ח?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגתנודתיות (סטיית תקן) 2.9% · מדד שארפ 0.43.
התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 95.4% | 16.7 מיליון ₪ |
| השקעות אלטרנטיביות | 7.1% | 1.3 מיליון ₪ |
| מניות | 4.0% | 692 אלף ₪ |
| מוצרים מובנים | 1.3% | 219 אלף ₪ |
| נגזרים | 1.0% | 175 אלף ₪ |
| אחר | <0.05% | 7 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| אג"ח קונצרני | 47.5% | 8.3 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 42.1% | 7.4 מיליון ₪ |
| קרנות השקעה | 7.1% | 1.3 מיליון ₪ |
| קרנות נאמנות | 3.1% | 547 אלף ₪ |
| קרנות סל | 2.4% | 417 אלף ₪ |
| הלוואות | 2.3% | 404 אלף ₪ |
| מניות | 1.7% | 295 אלף ₪ |
| מוצרים מובנים | 1.3% | 219 אלף ₪ |
| נגזרים אחרים | 0.9% | 162 אלף ₪ |
| ניירות ערך מסחריים | 0.1% | 25 אלף ₪ |
| אופציות | 0.1% | 10 אלף ₪ |
| כתבי אופציה | <0.05% | 7 אלף ₪ |
| נכסים אחרים | <0.05% | 7 אלף ₪ |
| חוזים עתידיים | <0.05% | 3 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
המניות שנקנו בפועל (4.0%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (4.7%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
18.3% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 15.2% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.
מטבעות
8.4% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
לפני גידור, 19.5% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| ממשל שקלית 0829 | אג"ח ממשלתי | 9.76% | 1.7 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 1131 | אג"ח ממשלתי | 6.71% | 1.2 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 0229 | אג"ח ממשלתי | 5.12% | 896 אלף ₪ |
| ממשל צמודה 0529 | אג"ח ממשלתי | 2.84% | 496 אלף ₪ |
| ממשל שקלית 1035 | אג"ח ממשלתי | 2.83% | 495 אלף ₪ |
| ממשל שקלית 0335 | אג"ח ממשלתי | 2.04% | 358 אלף ₪ |
| לאומי אגח 187 | אג"ח קונצרני | 1.87% | 327 אלף ₪ |
| פועלים אגח 102 | אג"ח קונצרני | 1.80% | 315 אלף ₪ |
רכיב החוב — 95.4% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
נכסים לא סחירים — 13.0% מהמסלול
שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומיקרנות השקעה 7.1% אג"ח קונצרני 2.4% הלוואות 2.3% נגזרים אחרים 0.9%
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| מיטב פנסיה כללית אשראי ואג"ח (המסלול הזה) | מיטב גמל ופנסיה | 0.14% | 6.3% | 4.7% | 18 מיליון ₪ | |
| מנורה מבטחים משלימה אשראי ואג"ח | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.26% | 6.5% | 18.3% | 53 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מגדל מקפת משלימה אשראי ואג"ח | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.18% | 5.4% | 4.0% | 23 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הפניקס פנסיה משלימה - אשראי ואג"ח | הפניקס פנסיה וגמל | 0.13% | 4.9% | 0.3% | 12 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הראל פנסיה כללית אשראי ואג"ח | הראל פנסיה וגמל | 0.15% | — | 7.0% | 8 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מור פנסיה כללית - אשראי ואג"ח | מור גמל ופנסיה | 0.18% | 6.6% | 3.1% | 3 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש התחתון מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
- חשיפה לחו"ל: בשליש התחתון מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש התחתון מבין 75 מסלולי פנסיה כללית
- תנודתיות צפויה: נמוכה ביחס ל-99 מסלולי פנסיה כללית
- נכסים לא סחירים: בשליש העליון מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש במיטב פנסיה כללית אשראי ואג"ח?
כ-5% מהכסף במיטב פנסיה כללית אשראי ואג"ח חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.
כמה מהכסף במיטב פנסיה כללית אשראי ואג"ח מושקע בחו"ל?
כ-18% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-8% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של מיטב פנסיה כללית אשראי ואג"ח?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.14% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 3.1%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 6.3%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 2108
- חברה
- מיטב גמל ופנסיה
- סוג מוצר
- פנסיה כללית
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.