בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מגדל מקפת אישית כספי (שקלי)

מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 2143

פנסיה מקיפה כספי / שקלי רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מגדל מקפת אישית כספי (שקלי)?

בקצרה: מגדל מקפת אישית כספי (שקלי) הוא מסלול כמעט בלי מניות, בלי חשיפה לשווקים בחו"ל ולמטבע זר. כ-94% מושקע באג"ח, כ-29% מהן מגובות מדינה (אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה). כ-27% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 270.0 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל.
0.0%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמינמוך מ-93% מסלולי הפנסיה המקיפה
0.0%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמינמוך מ-95% מסלולי הפנסיה המקיפה
270 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 266 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-68% מסלולי הפנסיה המקיפה
עוד נתונים

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.14%
מהיתרה, בשנה · 1.56% מההפקדות
נמוך מ-68% מסלולי הפנסיה המקיפה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
3.4%
ממוצע שנתי, 3 שנים
5.3%
ממוצע שנתי, 5 שנים
4.5%

תנודתיות (סטיית תקן) 0.6% · מדד שארפ 2.38.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה מקיפה ←

הערה על קובץ המקור: השיעורים שהחברה דיווחה במסלול זה אינם עקביים עם השווי שדווח באותן שורות. כל האחוזים באתר מחושבים מהשווי, שאומת מול סיכומי הקובץ, ולא מהשיעורים המדווחים.
הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 270.0 מיליון ₪ ב־207 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 27.0% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח94.1%
מזומנים5.9%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח94.1%254.1 מיליון ₪
מזומנים5.9%16.0 מיליון ₪

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

0.0% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 73%
לא מסווג 27%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 0.0% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

27.0% מהנכסים מגיעים בלי סיווג גיאוגרפי בקובץ המקור, בעיקר אפיק מובטח תשואה, אג"ח מיועדות, כתבי אופציה.

מטבעות

0.0% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל73.0%

0.0% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי. 27.0% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
אפיק מובטח תשואה (ללא נייר)אפיק מובטח תשואה14.20%38.4 מיליון ₪
קסם ETF תלבונד ש 1 3קרנות סל4.21%11.4 מיליון ₪
הראל מחקה תלבונד שקלי 1 3קרנות נאמנות3.74%10.1 מיליון ₪
דיסק מנ מסחרי 8ניירות ערך מסחריים3.61%9.7 מיליון ₪
ממשל שקלית 0927אג"ח ממשלתי3.13%8.5 מיליון ₪
ממשל משתנה 1130אג"ח ממשלתי2.82%7.6 מיליון ₪
קסם ETF תלבונד צ 1 3קרנות סל2.57%6.9 מיליון ₪
מז טפ הנ אגח 63אג"ח קונצרני2.55%6.9 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (207) ←

רכיב החוב — 94.1% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.82%
כיסוי 74% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
1.90 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (39% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

מגובה מדינה28.6%
ממשלתי (RF)21.1%
AA18.9%
A11.2%
ללא דירוג11.2%
AAA9.0%

"מגובה מדינה" הוא אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה: המדינה מבטיחה את התשואה עליהם, ולכן אין להם דירוג אשראי.

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 27.0% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.85%
כיסוי 47% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.06 שנים
דירוג ממוצע
—

אפיק מובטח תשואה 14.2% אג"ח מיועדות 12.8%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למגדל מקפת אישית כספי (שקלי)
מגדל מקפת אישית כספי (שקלי) (המסלול הזה)מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.14%5.3%0.0%270 מיליון ₪
הראל פנסיה כספי (שקלי)הראל פנסיה וגמל0.16%5.3%0.0%298 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס פנסיה מקיפה -כספי (שקלי)הפניקס פנסיה וגמל0.14%5.3%0.0%178 מיליון ₪השוואה ←
כלל פנסיה כספי (שקלי)כלל פנסיה וגמל0.14%5.7%0.0%151 מיליון ₪השוואה ←
מור פנסיה מקיפה - כספי (שקלי)מור גמל ופנסיה0.19%5.2%0.0%26 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במגדל מקפת אישית כספי (שקלי)?

כ-0% מהכסף במגדל מקפת אישית כספי (שקלי) חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף במגדל מקפת אישית כספי (שקלי) מושקע בחו"ל?

כ-0% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-0% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של מגדל מקפת אישית כספי (שקלי)?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.14% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 3.4%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 5.3%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
2143
סוג מוצר
פנסיה מקיפה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.