הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026הראל פנסיה כספי (שקלי)
הראל פנסיה וגמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 9097
פנסיה מקיפה כספי / שקלי רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע הראל פנסיה כספי (שקלי)?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגתנודתיות (סטיית תקן) 0.5% · מדד שארפ 2.66.
התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 84.5% | 251.5 מיליון ₪ |
| מזומנים | 15.3% | 45.5 מיליון ₪ |
| אחר | 0.2% | 659 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| אג"ח ממשלתי | 56.9% | 169.4 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 15.3% | 45.5 מיליון ₪ |
| אג"ח מיועדות | 14.8% | 44.0 מיליון ₪ |
| אפיק מובטח תשואה | 12.2% | 36.4 מיליון ₪ |
| הלוואות | 0.6% | 1.7 מיליון ₪ |
| נכסים אחרים | 0.2% | 659 אלף ₪ |
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
0.0% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 0.0% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.
27.0% מהנכסים מגיעים בלי סיווג גיאוגרפי בקובץ המקור, בעיקר אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, כתבי אופציה.
מטבעות
0.0% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
0.0% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי. 27.0% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.
8 האחזקות הגדולות
| מ.ק.מ 617 | אג"ח ממשלתי | 15.08% | 44.9 מיליון ₪ |
| מ.ק.מ 517 | אג"ח ממשלתי | 8.79% | 26.2 מיליון ₪ |
| מ.ק.מ. 1116 | אג"ח ממשלתי | 5.89% | 17.5 מיליון ₪ |
| ממשל משתנה 1134 | אג"ח ממשלתי | 5.82% | 17.3 מיליון ₪ |
| מ.ק.מ 317 | אג"ח ממשלתי | 4.83% | 14.4 מיליון ₪ |
| בנק לאומי | מזומנים ושווי מזומנים | 4.69% | 14.0 מיליון ₪ |
| ממשל משתנה 1130 | אג"ח ממשלתי | 4.51% | 13.4 מיליון ₪ |
| מ.ק.מ. 117 | אג"ח ממשלתי | 4.19% | 12.5 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 84.5% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
"מגובה מדינה" הוא אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה: המדינה מבטיחה את התשואה עליהם, ולכן אין להם דירוג אשראי.
הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
נכסים לא סחירים — 27.8% מהמסלול
שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומיאג"ח מיועדות 14.8% אפיק מובטח תשואה 12.2% הלוואות 0.6% נכסים אחרים 0.2%
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| הראל פנסיה כספי (שקלי) (המסלול הזה) | הראל פנסיה וגמל | 0.16% | 5.3% | 0.0% | 298 מיליון ₪ | |
| מגדל מקפת אישית כספי (שקלי) | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.14% | 5.3% | 0.0% | 270 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הפניקס פנסיה מקיפה -כספי (שקלי) | הפניקס פנסיה וגמל | 0.14% | 5.3% | 0.0% | 178 מיליון ₪ | השוואה ← |
| כלל פנסיה כספי (שקלי) | כלל פנסיה וגמל | 0.14% | 5.7% | 0.0% | 151 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מור פנסיה מקיפה - כספי (שקלי) | מור גמל ופנסיה | 0.19% | 5.2% | 0.0% | 26 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש התחתון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- חשיפה לחו"ל: בשליש התחתון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש התחתון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- תנודתיות צפויה: נמוכה ביחס ל-109 מסלולי פנסיה מקיפה
- נכסים לא סחירים: בשליש האמצעי מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש בהראל פנסיה כספי (שקלי)?
כ-0% מהכסף בהראל פנסיה כספי (שקלי) חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.
כמה מהכסף בהראל פנסיה כספי (שקלי) מושקע בחו"ל?
כ-0% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-0% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.
מה התשואה ודמי הניהול של הראל פנסיה כספי (שקלי)?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.16% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 3.2%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 5.3%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 9097
- חברה
- הראל פנסיה וגמל
- סוג מוצר
- פנסיה מקיפה
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.