בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

הראל השתלמות עוקב מדדי אג"ח- עם מניות (עד 25% מניות)

הראל פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 15299

השתלמות עוקב מדד אג"ח רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע הראל השתלמות עוקב מדדי אג"ח- עם מניות (עד 25% מניות)?

בקצרה: הראל השתלמות עוקב מדדי אג"ח- עם מניות (עד 25% מניות) הוא מסלול סולידי ברובו: כ-23% מהכסף חשוף למניות, כ-18% לשווקים בחו"ל וכ-10% למטבע זר. כ-76% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 39.5 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של הראל פנסיה וגמל.
22.6%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 22.5% באוגוסט 2026 (-0.1 נק')נמוך מ-65% מסלולי ההשתלמות
18.2%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 17.8% באוגוסט 2026 (-0.5 נק')נמוך מ-72% מסלולי ההשתלמות
39 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 42 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-94% מסלולי ההשתלמות
עוד נתונים
10.3%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 10.1% באוגוסט 2026 (-0.2 נק')
100.0%נכסים סחיריםלא סחיר 0.0%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.47%
מהיתרה, בשנה
נמוך מ-97% מסלולי ההשתלמות
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
4.3%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי השתלמות ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 39.5 מיליון ₪ ב־48 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.0% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח75.8%
מניות22.6%
מזומנים1.5%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח75.8%29.9 מיליון ₪
מניות22.6%8.9 מיליון ₪
מזומנים1.5%609 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות0.0%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות22.6%
סך המניות שנקנו בפועל22.6%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)22.6%

המניות שנקנו בפועל (22.6%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (22.6%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

18.2% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 95%
חו"ל 5.1%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 5.1% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

10.3% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל94.6%
דולר אמריקאי5.4%

5.4% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
מור סל תל בונד מאגרקרנות סל17.91%7.1 מיליון ₪
תכלית סל תל בונד מאגרקרנות סל14.46%5.7 מיליון ₪
מגדל MTF סל תל גוב-שקלי 5+קרנות סל10.45%4.1 מיליון ₪
מגדל MTF סל תל גוב – כלליקרנות סל8.28%3.3 מיליון ₪
קסם סל אגח ממשלתי כלליקרנות סל5.36%2.1 מיליון ₪
קסם ETF תל גוב-צמודותקרנות סל5.29%2.1 מיליון ₪
קסם תל בונד מאגרקרנות סל5.15%2.0 מיליון ₪
מור סל S&P500קרנות סל5.09%2.0 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (48) ←

רכיב החוב — 75.8% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
—
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
— שנים
דירוג ממוצע
—

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ללא דירוג100.0%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים להראל השתלמות עוקב מדדי אג"ח- עם מניות (עד 25% מניות)
הראל השתלמות עוקב מדדי אג"ח- עם מניות (עד 25% מניות) (המסלול הזה)הראל פנסיה וגמל0.47%—22.6%39 מיליון ₪
מור השתלמות עוקב מדדי אג"חמור גמל ופנסיה0.70%—0.0%45 מיליון ₪השוואה ←
מגדל השתלמות עוקב מדדי אג"חמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.48%—0.0%15 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בהראל השתלמות עוקב מדדי אג"ח- עם מניות (עד 25% מניות)?

כ-23% מהכסף בהראל השתלמות עוקב מדדי אג"ח- עם מניות (עד 25% מניות) חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף בהראל השתלמות עוקב מדדי אג"ח- עם מניות (עד 25% מניות) מושקע בחו"ל?

כ-18% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-10% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של הראל השתלמות עוקב מדדי אג"ח- עם מניות (עד 25% מניות)?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.47% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 4.3%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
15299
סוג מוצר
השתלמות
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.