הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026הראל פנסיה עוקב מדדי מניות
הראל פנסיה וגמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 15038
פנסיה מקיפה עוקב מדד מניות רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע הראל פנסיה עוקב מדדי מניות?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגהתשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 12.2% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 71.5%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| מניות | 59.3% | 1.3 מיליארד ₪ |
| אג"ח | 36.7% | 823.4 מיליון ₪ |
| מזומנים | 3.8% | 86.2 מיליון ₪ |
| נגזרים | 1.2% | 26.8 מיליון ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| קרנות סל | 59.3% | 1.3 מיליארד ₪ |
| אג"ח מיועדות | 14.8% | 331.0 מיליון ₪ |
| אפיק מובטח תשואה | 12.2% | 274.4 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 9.7% | 218.0 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 3.8% | 86.2 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | 1.2% | 26.8 מיליון ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
59.3% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 12.2%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 71.5%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
72.0% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 60.4% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
27.0% מהנכסים מגיעים בלי סיווג גיאוגרפי בקובץ המקור, בעיקר אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, כתבי אופציה.
מטבעות
68.4% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
58.8% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם. 28.2% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.
8 האחזקות הגדולות
| VANGUARD INFO TECH ETF | קרנות סל | 17.11% | 383.6 מיליון ₪ |
| FIDELITY MSCI COMMUNICATION | קרנות סל | 14.61% | 327.6 מיליון ₪ |
| SS TECHNOLOGY SELECT SECTOR | קרנות סל | 13.91% | 311.9 מיליון ₪ |
| מ.ק.מ 517 | אג"ח ממשלתי | 9.72% | 218.0 מיליון ₪ |
| ISHARES US CONSUMER DISCRETI | קרנות סל | 8.19% | 183.6 מיליון ₪ |
| INVESCO S&P 500 EQUAL WEIGHT | קרנות סל | 3.34% | 75.0 מיליון ₪ |
| בנק לאומי | מזומנים ושווי מזומנים | 3.24% | 72.7 מיליון ₪ |
| VANECK VECTORS SEMICONDUCTOR | קרנות סל | 2.12% | 47.6 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 36.7% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
"מגובה מדינה" הוא אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה: המדינה מבטיחה את התשואה עליהם, ולכן אין להם דירוג אשראי.
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
נכסים לא סחירים — 27.2% מהמסלול
שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומיאג"ח מיועדות 14.8% אפיק מובטח תשואה 12.2% נגזרים אחרים 1.2%
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| הראל פנסיה עוקב מדדי מניות (המסלול הזה) | הראל פנסיה וגמל | 0.16% | — | 71.5% | 2.2 מיליארד ₪ | |
| מנורה מבטחים פנסיה עוקב מדדי מניות | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.15% | 11.7% | 73.7% | 6.7 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מיטב פנסיה מקיפה עוקב מדדי מניות | מיטב גמל ופנסיה | 0.11% | 18.2% | 70.2% | 5.3 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מגדל מקפת אישית עוקב מדדי מניות | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.14% | — | 72.8% | 2.5 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם פנסיה מקיפה עוקב מדד מניות | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.15% | 13.5% | 72.1% | 1.2 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| הפניקס פנסיה מקיפה עוקב מדדי מניות | הפניקס פנסיה וגמל | 0.14% | — | 74.5% | 1.2 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| כלל פנסיה עוקב מדדי מניות | כלל פנסיה וגמל | 0.14% | — | 72.4% | 876 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מור פנסיה מקיפה - עוקב מדד מניות | מור גמל ופנסיה | 0.19% | 10.1% | 69.7% | 398 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מור פנסיה מקיפה עוקב מדדי מניות | מור גמל ופנסיה | 0.19% | — | 0.0% | 3 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש העליון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- חשיפה לחו"ל: בשליש העליון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש האמצעי מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- תנודתיות צפויה: גבוהה ביחס ל-109 מסלולי פנסיה מקיפה
- נכסים לא סחירים: בשליש התחתון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש בהראל פנסיה עוקב מדדי מניות?
כ-71% מהכסף בהראל פנסיה עוקב מדדי מניות חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 59% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף בהראל פנסיה עוקב מדדי מניות מושקע בחו"ל?
כ-72% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-68% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.
מה התשואה ודמי הניהול של הראל פנסיה עוקב מדדי מניות?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.16% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 6.6%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 15038
- חברה
- הראל פנסיה וגמל
- סוג מוצר
- פנסיה מקיפה
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.