בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

אלטשולר שחם פנסיה מקיפה עוקב מדד מניות

אלטשולר שחם גמל ופנסיה · קרן פנסיה · מספר אוצר 13819

פנסיה מקיפה עוקב מדד מניות רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע אלטשולר שחם פנסיה מקיפה עוקב מדד מניות?

בקצרה: אלטשולר שחם פנסיה מקיפה עוקב מדד מניות הוא מסלול מנייתי: כ-72% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-106% לשווקים בחו"ל וכ-72% למטבע זר. כ-58% מושקע באג"ח, כ-48% מהן מגובות מדינה (אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה). כ-32% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 1.2 מיליארד ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של אלטשולר שחם גמל ופנסיה.
72.1%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 70.8% באוגוסט 2026 (-1.3 נק')גבוה מ-88% מסלולי הפנסיה המקיפה
106.0%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 104.4% באוגוסט 2026 (-1.6 נק')גבוה מ-99% מסלולי הפנסיה המקיפה
1.2 מיליארד ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 1.1 מיליארד ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-51% מסלולי הפנסיה המקיפה
עוד נתונים
72.3%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 70.3% באוגוסט 2026 (-2.0 נק')
4.91%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 96% מרכיב החוב67.9%נכסים סחיריםלא סחיר 32.1%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.15%
מהיתרה, בשנה · 1.24% מההפקדות
גבוה מ-63% מסלולי הפנסיה המקיפה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
10.5%
ממוצע שנתי, 3 שנים
13.5%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה מקיפה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 1.2 מיליארד ₪ ב־185 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 32.1% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח58.3%
מניות37.8%
נגזרים4.8%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 34.3% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 72.1%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח58.3%692.3 מיליון ₪
מניות37.8%448.9 מיליון ₪
נגזרים4.8%56.5 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות0.0%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות37.8%
סך המניות שנקנו בפועל37.8%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)72.1%

37.8% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 34.3%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 72.1%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

106.0% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 34%
חו"ל 39%
לא מסווג 28%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 38.7% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

27.8% מהנכסים מגיעים בלי סיווג גיאוגרפי בקובץ המקור, בעיקר אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, כתבי אופציה.

מטבעות

72.3% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
דולר אמריקאי35.7%
שקל31.8%

35.7% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם. 32.5% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
מ.ק.מ. 1216אג"ח ממשלתי14.87%176.5 מיליון ₪
Proshares S&P 500 EX-Technologקרנות סל8.37%99.3 מיליון ₪
iShares MSCI ACWI ex U.S. ETFקרנות סל7.76%92.0 מיליון ₪
VanEck Semiconductor ETFקרנות סל7.31%86.8 מיליון ₪
State Street Technology Selectקרנות סל7.24%85.9 מיליון ₪
Amundi Core S&P 500 Swap UCITSקרנות סל7.14%84.8 מיליון ₪
מ.ק.מ. 1016אג"ח ממשלתי5.38%63.9 מיליון ₪
מ.ק.מ. 916אג"ח ממשלתי2.50%29.6 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (185) ←

רכיב החוב — 58.3% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.91%
כיסוי 96% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
3.44 שנים
דירוג ממוצע
—

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)52.4%
מגובה מדינה47.6%

"מגובה מדינה" הוא אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה: המדינה מבטיחה את התשואה עליהם, ולכן אין להם דירוג אשראי.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 32.1% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
6.83%
כיסוי 79% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
7.12 שנים
דירוג ממוצע
—

אג"ח מיועדות 25.4% נגזרים אחרים 4.8% אפיק מובטח תשואה 2.4%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים לאלטשולר שחם פנסיה מקיפה עוקב מדד מניות
אלטשולר שחם פנסיה מקיפה עוקב מדד מניות (המסלול הזה)אלטשולר שחם גמל ופנסיה0.15%13.5%72.1%1.2 מיליארד ₪
מנורה מבטחים פנסיה עוקב מדדי מניותמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.15%11.7%73.7%6.7 מיליארד ₪השוואה ←
מיטב פנסיה מקיפה עוקב מדדי מניותמיטב גמל ופנסיה0.11%18.2%70.2%5.3 מיליארד ₪השוואה ←
מגדל מקפת אישית עוקב מדדי מניותמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.14%—72.8%2.5 מיליארד ₪השוואה ←
הראל פנסיה עוקב מדדי מניותהראל פנסיה וגמל0.16%—71.5%2.2 מיליארד ₪השוואה ←
הפניקס פנסיה מקיפה עוקב מדדי מניותהפניקס פנסיה וגמל0.14%—74.5%1.2 מיליארד ₪השוואה ←
כלל פנסיה עוקב מדדי מניותכלל פנסיה וגמל0.14%—72.4%876 מיליון ₪השוואה ←
מור פנסיה מקיפה - עוקב מדד מניותמור גמל ופנסיה0.19%10.1%69.7%398 מיליון ₪השוואה ←
מור פנסיה מקיפה עוקב מדדי מניותמור גמל ופנסיה0.19%—0.0%3 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש באלטשולר שחם פנסיה מקיפה עוקב מדד מניות?

כ-72% מהכסף באלטשולר שחם פנסיה מקיפה עוקב מדד מניות חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 38% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף באלטשולר שחם פנסיה מקיפה עוקב מדד מניות מושקע בחו"ל?

כ-106% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-72% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של אלטשולר שחם פנסיה מקיפה עוקב מדד מניות?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.15% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 10.5%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 13.5%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
13819
סוג מוצר
פנסיה מקיפה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.