בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מגדל לתגמולים ולפיצויים אג"ח ממשלות

מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 859

גמל לתגמולים אג"ח ממשלתי רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מגדל לתגמולים ולפיצויים אג"ח ממשלות?

בקצרה: מגדל לתגמולים ולפיצויים אג"ח ממשלות הוא מסלול כמעט בלי מניות: כ-13% מהכסף חשוף לשווקים בחו"ל וכ-4% למטבע זר. כ-96% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 70.1 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל.
0.0%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמינמוך מ-92% מסלולי הגמל לתגמולים
13.4%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 13.4% באוגוסט 2026 (+0.1 נק')נמוך מ-77% מסלולי הגמל לתגמולים
70 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 70 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-92% מסלולי הגמל לתגמולים
עוד נתונים
4.4%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 4.1% באוגוסט 2026 (-0.2 נק')
2.96%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 96% מרכיב החוב
99.6%נכסים סחיריםלא סחיר 0.4%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.57%
מהיתרה, בשנה
גבוה מ-50% מסלולי הגמל לתגמולים
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
2.1%
ממוצע שנתי, 3 שנים
3.5%
ממוצע שנתי, 5 שנים
0.7%

תנודתיות (סטיית תקן) 3.4% · מדד שארפ -0.56.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל לתגמולים ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 70.1 מיליון ₪ ב־359 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.4% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח96.2%
מזומנים3.4%
נגזרים0.4%
השקעות אלטרנטיביות0.0%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח96.2%67.5 מיליון ₪
מזומנים3.4%2.4 מיליון ₪
נגזרים0.4%273 אלף ₪
השקעות אלטרנטיביות<0.05%19 אלף ₪

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

13.4% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 87%
חו"ל 13.3%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 13.3% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

מטבעות

4.4% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל86.6%
דולר אמריקאי13.0%

לפני גידור, 13.0% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
T 3.875 11/30/29אג"ח ממשלתי7.65%5.4 מיליון ₪
ממשל שקלית 0335אג"ח ממשלתי7.60%5.3 מיליון ₪
ממשל צמודה 1028אג"ח ממשלתי6.98%4.9 מיליון ₪
ממשל צמודה 1131אג"ח ממשלתי5.62%3.9 מיליון ₪
ממשל צמודה 0529אג"ח ממשלתי5.44%3.8 מיליון ₪
ממשל שקלית 0432אג"ח ממשלתי3.22%2.3 מיליון ₪
SPDR EMERGING MKTS LOCAL BDקרנות סל3.10%2.2 מיליון ₪
ממשל צמודה 1033אג"ח ממשלתי2.99%2.1 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (359) ←

רכיב החוב — 96.2% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
2.96%
כיסוי 96% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.92 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (26% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)69.8%
AA20.6%
ללא דירוג4.4%
A3.6%
AAA1.6%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למגדל לתגמולים ולפיצויים אג"ח ממשלות
מגדל לתגמולים ולפיצויים אג"ח ממשלות (המסלול הזה)מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.57%3.5%0.0%70 מיליון ₪
אלטשולר שחם גמל אג"ח ממשלותאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.62%4.9%0.0%206 מיליון ₪השוואה ←
מיטב גמל אג"ח ממשלותמיטב גמל ופנסיה0.52%4.8%0.0%121 מיליון ₪השוואה ←
ילין לפידות קופת גמל אג"ח ממשלותילין לפידות ניהול קופות גמל0.62%3.9%0.0%89 מיליון ₪השוואה ←
אנליסט גמל אג"ח ממשלותאנליסט קופות גמל0.55%4.7%0.0%40 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במגדל לתגמולים ולפיצויים אג"ח ממשלות?

כ-0% מהכסף במגדל לתגמולים ולפיצויים אג"ח ממשלות חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף במגדל לתגמולים ולפיצויים אג"ח ממשלות מושקע בחו"ל?

כ-13% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-4% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של מגדל לתגמולים ולפיצויים אג"ח ממשלות?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.57% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 2.1%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 3.5%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
859
סוג מוצר
גמל לתגמולים
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.