בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מגדל מקפת משלימה כללי

מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 2145

פנסיה כללית כללי רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מגדל מקפת משלימה כללי?

בקצרה: מגדל מקפת משלימה כללי הוא מסלול משולב עם משקל גבוה למניות: כ-50% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-43% לשווקים בחו"ל וכ-19% למטבע זר. כ-35% מושקע באג"ח. כ-20% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 1.1 מיליארד ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל.
49.8%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמינמוך מ-53% מסלולי הפנסיה הכללית
42.8%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 42.6% באוגוסט 2026 (-0.2 נק')גבוה מ-52% מסלולי הפנסיה הכללית
1.1 מיליארד ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 1.1 מיליארד ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-86% מסלולי הפנסיה הכללית
עוד נתונים
19.2%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 19.0% באוגוסט 2026 (-0.3 נק')
79.8%נכסים סחיריםלא סחיר 20.2%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.18%
מהיתרה, בשנה · 1.12% מההפקדות
גבוה מ-61% מסלולי הפנסיה הכללית
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
7.0%
ממוצע שנתי, 3 שנים
12.2%
ממוצע שנתי, 5 שנים
7.5%

תנודתיות (סטיית תקן) 5.8% · מדד שארפ 1.04.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה כללית ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 1.1 מיליארד ₪ ב־2,173 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 20.2% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח34.9%
מניות33.2%
מזומנים19.3%
השקעות אלטרנטיביות10.8%
נגזרים1.0%
מוצרים מובנים0.8%
אחר0.0%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 16.6% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 49.8%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח34.9%392.6 מיליון ₪
מניות33.2%374.0 מיליון ₪
מזומנים19.3%217.5 מיליון ₪
השקעות אלטרנטיביות10.8%121.2 מיליון ₪
נגזרים1.0%11.7 מיליון ₪
מוצרים מובנים0.8%9.3 מיליון ₪
אחר<0.05%22 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות22.3%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות10.9%
סך המניות שנקנו בפועל33.2%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)49.8%

33.2% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 16.6%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 49.8%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

42.8% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 71%
חו"ל 29%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 29.3% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

19.2% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל66.0%
דולר אמריקאי24.7%
אירו6.7%
ליש"ט0.8%
ין יפני0.5%
אחר0.3%

לפני גידור, 33.1% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

מוליכים למחצה3.2%
בנקים2.3%
נדל"ן מניב בישראל2.1%
אנרגיה מתחדשת1.7%
תוכנה ואינטרנט1.4%
פארמה1.3%
ביטחוניות1.2%
בנייה1.0%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
בנק דיסקונט לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים3.97%44.7 מיליון ₪
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים3.46%39.0 מיליון ₪
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים3.02%34.0 מיליון ₪
ממשל שקלית 0335אג"ח ממשלתי2.05%23.1 מיליון ₪
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים1.72%19.4 מיליון ₪
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים1.53%17.3 מיליון ₪
JPMORGAN CHASE BANKמזומנים ושווי מזומנים1.46%16.5 מיליון ₪
ממשל צמודה 1028אג"ח ממשלתי1.27%14.3 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (2,173) ←

רכיב החוב — 34.9% מהמסלול

משקל נמוך במסלול זה
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.37%
כיסוי 97% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.94 שנים
דירוג ממוצע
A+
כיסוי 56% מרכיב החוב

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)36.0%
AA28.3%
A16.2%
ללא דירוג8.5%
BBB4.6%
AAA4.4%
BB ומטה2.1%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 20.2% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.42%
כיסוי 37% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
4.00 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי נכסים מדורגים (27%)

קרנות השקעה 10.8% הלוואות 6.0% נגזרים אחרים 1.0% מניות 0.9%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למגדל מקפת משלימה כללי
מגדל מקפת משלימה כללי (המסלול הזה)מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.18%12.2%49.8%1.1 מיליארד ₪
כלל פנסיה משלימה - כלליכלל פנסיה וגמל0.19%12.8%53.7%1.8 מיליארד ₪השוואה ←
הראל פנסיה כללית - כלליהראל פנסיה וגמל0.15%10.8%51.3%1.0 מיליארד ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במגדל מקפת משלימה כללי?

כ-50% מהכסף במגדל מקפת משלימה כללי חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 33% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף במגדל מקפת משלימה כללי מושקע בחו"ל?

כ-43% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-19% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של מגדל מקפת משלימה כללי?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.18% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 7.0%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 12.2%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
2145
סוג מוצר
פנסיה כללית
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.