הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026כלל פנסיה משלימה - כללי
כלל פנסיה וגמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 2176
פנסיה כללית כללי רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע כלל פנסיה משלימה - כללי?
עוד נתונים
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגתנודתיות (סטיית תקן) 6.1% · מדד שארפ 1.05.
התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 13.1% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 53.7%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| מניות | 40.6% | 750.2 מיליון ₪ |
| אג"ח | 33.5% | 618.6 מיליון ₪ |
| השקעות אלטרנטיביות | 14.5% | 267.0 מיליון ₪ |
| מזומנים | 5.7% | 104.7 מיליון ₪ |
| נגזרים | 1.9% | 35.5 מיליון ₪ |
| קרנות מטבע | 1.8% | 33.5 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 1.3% | 23.3 מיליון ₪ |
| נדל"ן | 0.9% | 17.5 מיליון ₪ |
| סחורות | <0.05% | 577 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| מניות | 23.5% | 433.4 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 16.2% | 298.3 מיליון ₪ |
| קרנות השקעה | 14.5% | 267.0 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 13.6% | 250.4 מיליון ₪ |
| אג"ח קונצרני | 13.5% | 250.1 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 4.6% | 85.8 מיליון ₪ |
| הלוואות | 4.6% | 85.3 מיליון ₪ |
| קרנות נאמנות | 4.4% | 82.1 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | 1.8% | 34.1 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 1.3% | 23.3 מיליון ₪ |
| פיקדונות | 1.0% | 18.9 מיליון ₪ |
| זכויות מקרקעין | 0.9% | 17.5 מיליון ₪ |
| ניירות ערך מסחריים | 0.1% | 2.1 מיליון ₪ |
| אופציות | 0.1% | 1.3 מיליון ₪ |
| כתבי אופציה | 0.1% | 1.2 מיליון ₪ |
| חוזים עתידיים | <0.05% | 121 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
40.6% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 13.1%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 53.7%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
53.1% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 43.0% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
19.4% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
לפני גידור, 44.8% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| S&P500 EMINI FUT Sep26 | חוזים עתידיים | 3.35% | 61.9 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 0527 | אג"ח ממשלתי | 2.35% | 43.3 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 0335 | אג"ח ממשלתי | 2.33% | 43.0 מיליון ₪ |
| VANGUARD S&P 500 ETF | קרנות סל | 2.32% | 42.9 מיליון ₪ |
| SS SPDR S&P 500 ETF TRUST-US | קרנות סל | 2.01% | 37.2 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 1131 | אג"ח ממשלתי | 1.74% | 32.2 מיליון ₪ |
| בנק לאומי לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 1.61% | 29.6 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 1028 | אג"ח ממשלתי | 1.58% | 29.1 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 33.5% מהמסלול
משקל נמוך במסלול זהפילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
נכסים לא סחירים — 25.8% מהמסלול
שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומיקרנות השקעה 14.5% הלוואות 4.6% מניות 2.4% נגזרים אחרים 1.8%
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| כלל פנסיה משלימה - כללי (המסלול הזה) | כלל פנסיה וגמל | 0.19% | 12.8% | 53.7% | 1.8 מיליארד ₪ | |
| מגדל מקפת משלימה כללי | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.18% | 12.2% | 49.8% | 1.1 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| הראל פנסיה כללית - כללי | הראל פנסיה וגמל | 0.15% | 10.8% | 51.3% | 1.0 מיליארד ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש האמצעי מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
- חשיפה לחו"ל: בשליש האמצעי מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש העליון מבין 75 מסלולי פנסיה כללית
- תנודתיות צפויה: בינונית ביחס ל-99 מסלולי פנסיה כללית
- נכסים לא סחירים: בשליש העליון מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש בכלל פנסיה משלימה - כללי?
כ-54% מהכסף בכלל פנסיה משלימה - כללי חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 41% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף בכלל פנסיה משלימה - כללי מושקע בחו"ל?
כ-53% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-19% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של כלל פנסיה משלימה - כללי?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.19% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 8.3%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 12.8%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 2176
- חברה
- כלל פנסיה וגמל
- סוג מוצר
- פנסיה כללית
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.