בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מנורה מבטחים גמל להשקעה כספי (שקלי)

מנורה מבטחים פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 8693

גמל להשקעה כספי / שקלי רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מנורה מבטחים גמל להשקעה כספי (שקלי)?

בקצרה: מנורה מבטחים גמל להשקעה כספי (שקלי) הוא מסלול כמעט בלי מניות, בלי חשיפה לשווקים בחו"ל ולמטבע זר. כ-42% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 34.8 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מנורה מבטחים פנסיה וגמל.
0.0%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמינמוך מ-93% מסלולי הגמל להשקעה
0.0%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמינמוך מ-94% מסלולי הגמל להשקעה
35 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 32 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-80% מסלולי הגמל להשקעה
עוד נתונים
0.0%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי
3.28%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 100% מרכיב החוב
100.0%נכסים סחיריםלא סחיר 0.0%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.55%
מהיתרה, בשנה · 0.00% מההפקדות
נמוך מ-93% מסלולי הגמל להשקעה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
2.6%
ממוצע שנתי, 3 שנים
4.3%
ממוצע שנתי, 5 שנים
3.0%

תנודתיות (סטיית תקן) 0.6% · מדד שארפ -0.50.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל להשקעה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 34.8 מיליון ₪ ב־45 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.0% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מזומנים57.8%
אג"ח42.2%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מזומנים57.8%20.1 מיליון ₪
אג"ח42.2%14.7 מיליון ₪

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

0.0% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 100%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 0.0% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

מטבעות

0.0% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל100.0%

0.0% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
מקמ 816אג"ח ממשלתי21.65%7.5 מיליון ₪
מ.ק.מ 726אג"ח ממשלתי16.46%5.7 מיליון ₪
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים15.63%5.4 מיליון ₪
בנק דיסקונט לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים7.80%2.7 מיליון ₪
בנק מזרחי טפחות בע"ממזומנים ושווי מזומנים6.84%2.4 מיליון ₪
הבנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים5.82%2.0 מיליון ₪
מקמ 916אג"ח ממשלתי4.12%1.4 מיליון ₪
הבנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים3.90%1.4 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (45) ←

רכיב החוב — 42.2% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.28%
כיסוי 100% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
0.08 שנים
דירוג ממוצע
—

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)100.0%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למנורה מבטחים גמל להשקעה כספי (שקלי)
מנורה מבטחים גמל להשקעה כספי (שקלי) (המסלול הזה)מנורה מבטחים פנסיה וגמל0.55%4.3%0.0%35 מיליון ₪
הראל גמל להשקעה כספי (שקלי)הראל פנסיה וגמל0.57%4.3%0.0%68 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם חיסכון פלוס כספי (שקלי)אלטשולר שחם גמל ופנסיה0.60%4.8%0.0%62 מיליון ₪השוואה ←
אנליסט קופת גמל להשקעה כספי (שקלי)אנליסט קופות גמל0.58%4.4%0.0%54 מיליון ₪השוואה ←
מיטב גמל להשקעה כספי (שקלי)מיטב גמל ופנסיה0.58%4.4%0.0%54 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס גמל להשקעה כספי (שקלי)הפניקס פנסיה וגמל0.68%4.4%0.0%49 מיליון ₪השוואה ←
מור גמל להשקעה כספי (שקלי)מור גמל ופנסיה0.71%4.3%0.0%46 מיליון ₪השוואה ←
כלל גמל לעתיד כספי (שקלי)כלל פנסיה וגמל0.61%5.0%0.0%31 מיליון ₪השוואה ←
מגדל גמל להשקעה כספי (שקלי)מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.60%4.5%0.0%29 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במנורה מבטחים גמל להשקעה כספי (שקלי)?

כ-0% מהכסף במנורה מבטחים גמל להשקעה כספי (שקלי) חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף במנורה מבטחים גמל להשקעה כספי (שקלי) מושקע בחו"ל?

כ-0% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-0% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של מנורה מבטחים גמל להשקעה כספי (שקלי)?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.55% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 2.6%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 4.3%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
8693
סוג מוצר
גמל להשקעה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.