הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מנורה מבטחים משלימה מניות
מנורה מבטחים פנסיה וגמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 14677
פנסיה כללית מניות רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע מנורה מבטחים משלימה מניות?
עוד נתונים
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגהתשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 22.1% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 97.2%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| מניות | 75.1% | 1.1 מיליארד ₪ |
| מזומנים | 23.4% | 352.7 מיליון ₪ |
| נגזרים | 1.2% | 18.7 מיליון ₪ |
| אג"ח | 0.3% | 4.4 מיליון ₪ |
| אחר | <0.05% | 465 אלף ₪ |
| קרנות — סיווג לא זוהה | <0.05% | 241 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| מניות | 60.8% | 917.7 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 23.4% | 352.7 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 12.3% | 185.0 מיליון ₪ |
| קרנות נאמנות | 2.0% | 30.5 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | 1.0% | 15.0 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 0.3% | 4.0 מיליון ₪ |
| אופציות | 0.2% | 3.0 מיליון ₪ |
| כתבי אופציה | 0.1% | 784 אלף ₪ |
| חוזים עתידיים | <0.05% | 660 אלף ₪ |
| נכסים אחרים | <0.05% | 465 אלף ₪ |
| אג"ח קונצרני | <0.05% | 431 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
75.1% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 22.1%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 97.2%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
65.7% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 42.7% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
20.6% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
לפני גידור, 46.1% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| בנק הפועלים בע''מ | מזומנים ושווי מזומנים | 8.35% | 126.1 מיליון ₪ |
| NVDA US NVIDIA Corp | מניות | 2.31% | 34.8 מיליון ₪ |
| AAPL US- Apple Inc | מניות | 2.30% | 34.8 מיליון ₪ |
| לאומי | מניות | 2.09% | 31.5 מיליון ₪ |
| פועלים | מניות | 2.07% | 31.2 מיליון ₪ |
| טאואר | מניות | 1.91% | 28.8 מיליון ₪ |
| GOOGL US Alphabet Inc | מניות | 1.84% | 27.7 מיליון ₪ |
| בנק לאומי לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 1.57% | 23.7 מיליון ₪ |
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| מנורה מבטחים משלימה מניות (המסלול הזה) | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.26% | 20.3% | 97.2% | 1.5 מיליארד ₪ | |
| הפניקס פנסיה משלימה - מניות | הפניקס פנסיה וגמל | 0.13% | 20.8% | 99.0% | 2.6 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מגדל מקפת משלימה מניות | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.18% | 20.7% | 100.0% | 2.1 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| הראל פנסיה כללית מניות | הראל פנסיה וגמל | 0.15% | 20.1% | 99.3% | 1.5 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| כלל פנסיה משלימה מניות | כלל פנסיה וגמל | 0.19% | 21.1% | 100.6% | 1.2 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מיטב פנסיה כללית מניות | מיטב גמל ופנסיה | 0.14% | 20.7% | 96.6% | 450 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מור פנסיה כללית - מניות | מור גמל ופנסיה | 0.18% | 22.3% | 98.6% | 337 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם פנסיה כללית מניות | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.18% | 18.4% | 104.6% | 205 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש האמצעי מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
- חשיפה לחו"ל: בשליש האמצעי מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
- תנודתיות צפויה: גבוהה ביחס ל-99 מסלולי פנסיה כללית
- נכסים לא סחירים: בשליש האמצעי מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש במנורה מבטחים משלימה מניות?
כ-97% מהכסף במנורה מבטחים משלימה מניות חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 75% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף במנורה מבטחים משלימה מניות מושקע בחו"ל?
כ-66% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-21% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של מנורה מבטחים משלימה מניות?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.26% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 11.2%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 20.3%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 14677
- סוג מוצר
- פנסיה כללית
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.