בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

הפניקס פנסיה משלימה - מניות

הפניקס פנסיה וגמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 8318

פנסיה כללית מניות רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע הפניקס פנסיה משלימה - מניות?

בקצרה: הפניקס פנסיה משלימה - מניות הוא מסלול מנייתי: כ-99% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-68% לשווקים בחו"ל וכ-28% למטבע זר. כ-6% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 2.6 מיליארד ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של הפניקס פנסיה וגמל.
99.0%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 98.2% באוגוסט 2026 (-0.7 נק')גבוה מ-83% מסלולי הפנסיה הכללית
67.7%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 67.4% באוגוסט 2026 (-0.4 נק')גבוה מ-72% מסלולי הפנסיה הכללית
2.6 מיליארד ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 2.7 מיליארד ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-98% מסלולי הפנסיה הכללית
עוד נתונים
27.5%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 26.9% באוגוסט 2026 (-0.7 נק')
99.9%נכסים סחיריםלא סחיר 0.1%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.13%
מהיתרה, בשנה · 1.28% מההפקדות
נמוך מ-93% מסלולי הפנסיה הכללית
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
10.4%
ממוצע שנתי, 3 שנים
20.8%
ממוצע שנתי, 5 שנים
12.0%

תנודתיות (סטיית תקן) 11.5% · מדד שארפ 1.04.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה כללית ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 2.6 מיליארד ₪ ב־1,358 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.1% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות63.5%
מזומנים30.1%
אג"ח6.2%
נגזרים0.2%
אחר0.0%
השקעות אלטרנטיביות0.0%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 35.4% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 99.0%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות63.5%1.6 מיליארד ₪
מזומנים30.1%774.1 מיליון ₪
אג"ח6.2%158.4 מיליון ₪
נגזרים0.2%4.9 מיליון ₪
אחר<0.05%593 אלף ₪
השקעות אלטרנטיביות<0.05%10 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות42.9%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות20.7%
סך המניות שנקנו בפועל63.5%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)99.0%

63.5% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 35.4%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 99.0%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

67.7% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 64%
חו"ל 36%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 36.2% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

27.5% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל67.1%
דולר אמריקאי30.3%
אירו2.3%
ין יפני2.1%
CAD0.4%
אחר0.7%

לפני גידור, 35.6% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים6.2%
נדל"ן מניב בישראל3.7%
מוליכים למחצה3.0%
תקשורת ומדיה3.0%
אנרגיה מתחדשת3.0%
מכשור רפואי2.6%
בנייה2.5%
ביטחוניות2.0%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
בנק מזרחימזומנים ושווי מזומנים3.27%84.2 מיליון ₪
בנק לאומימזומנים ושווי מזומנים3.02%77.7 מיליון ₪
בנק הפועליםמזומנים ושווי מזומנים2.76%71.0 מיליון ₪
לאומימניות2.56%66.0 מיליון ₪
Amundi Core S&P 500 Swapקרנות סל2.42%62.2 מיליון ₪
בנק הפועליםמזומנים ושווי מזומנים2.33%59.9 מיליון ₪
פועליםמניות2.29%58.9 מיליון ₪
Teva Pharmaceutical Industriesמניות2.19%56.2 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (1,358) ←

רכיב החוב — 6.2% מהמסלול

משקל נמוך במסלול זה
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
1.29%
כיסוי 96% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
1.03 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (15% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)75.9%
ללא דירוג9.2%
BB ומטה8.0%
AA4.2%
BBB2.8%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים להפניקס פנסיה משלימה - מניות
הפניקס פנסיה משלימה - מניות (המסלול הזה)הפניקס פנסיה וגמל0.13%20.8%99.0%2.6 מיליארד ₪
מגדל מקפת משלימה מניותמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.18%20.7%100.0%2.1 מיליארד ₪השוואה ←
מנורה מבטחים משלימה מניותמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.26%20.3%97.2%1.5 מיליארד ₪השוואה ←
הראל פנסיה כללית מניותהראל פנסיה וגמל0.15%20.1%99.3%1.5 מיליארד ₪השוואה ←
כלל פנסיה משלימה מניותכלל פנסיה וגמל0.19%21.1%100.6%1.2 מיליארד ₪השוואה ←
מיטב פנסיה כללית מניותמיטב גמל ופנסיה0.14%20.7%96.6%450 מיליון ₪השוואה ←
מור פנסיה כללית - מניותמור גמל ופנסיה0.18%22.3%98.6%337 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם פנסיה כללית מניותאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.18%18.4%104.6%205 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בהפניקס פנסיה משלימה - מניות?

כ-99% מהכסף בהפניקס פנסיה משלימה - מניות חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 64% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף בהפניקס פנסיה משלימה - מניות מושקע בחו"ל?

כ-68% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-28% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של הפניקס פנסיה משלימה - מניות?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.13% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 10.4%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 20.8%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
8318
סוג מוצר
פנסיה כללית
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.